Probleme Injectoare - dCi !

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @mishu_wrc: Masina ta e luata in 2005?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      in 18 octombrie 2004 o fost facuta masina si in noiembrie am luato de la dealar
      ...de doi lei :p

      Comment


      • #18
        La masinile facute la sfarsitul lui 2004 si inceputul 2005 este frecventa aceasta problema. Ma mir cu de nu te-au rechemat in service pentru schimbarea softului ECU injectie.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #19
          La cum merge treaba in Romania cel mai normal ar fi sa mergi cu canistrele la peco, sa alimentezi in canistre si acasa sa iti torni motorina din canistre in rezervor prin palnie )

          Comment


          • #20
            am auzit si io de treba cu injectoarele!! cred ca o roblema cu carburantu in romania!!! sa intamplat la un prieten care baga de la bidon dar o trecea printr-o sita bengoasa de panificatie si tot degeaba!!!

            Comment


            • #21
              Pipan dar ce motorina a bagat cel cu Golful ca TDi-urile suporta si motorine mai prapadite(nici chiar CLF)
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #22
                frate nu ma intreba...motorina de peco!dar eu cred ca a bagat de la aia cu rabe!
                oricum asta se poate intampla la oricine...un vecin cu BMW..are si el probleme cu un injector dar are masina vre-o 190mii!
                bafta!
                Last edited by 1.5 DCI; 13 August 2007, 22:18.
                Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                Comment


                • #23
                  am mai auzit pe unu care tot pe la 40000 km a schimbat injectoarele.se pare e groasa treaba cu injectoarele si mai costa si o carca de bani.are cineva cu dci facuti 40000?poate ne spune si noua cum se comporta ca pe mine ma trec fiorii cand ma gandesc la 45.000.000/injectoare
                  sigpic........restul e NoSpeedLimit

                  Comment


                  • #24
                    Ce auziti voi sunt cazuri rare, daca s-ar fi dus injectoarele la 40.000 crezi ca ar mai fi luat toate firmele de taximetrie numai Loganuri dci?
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      acum cand am facut revizia am intrebat pe cineva la dacia,o cunostinta inginer acolo despre injectoare si mi-a zis asa:
                      -cam pica dar nu e nr de km standard
                      -orice dar nu apa sa fie in motorina
                      -cu gunoaiele se mai rezolva cu un cox de 15 min in 3500rot/min
                      -daca ajunge apa in pompa de injectie e nashpa rau ca rugineste
                      -gasiti pe cineva de la care luati sau un peco de unde ati mai bagat si merge bine
                      -daca luati de la baieti aveti grija sa o filtrati voi acasa,sa o lasati la decantat si pt mai multa siguranta luati o palnie foarte fina.
                      sigpic........restul e NoSpeedLimit

                      Comment


                      • #26
                        Par cam pretentioase dci urile astea. De ce la un moment dat incep sa scoata mult fum? am vazut pe strada, de la loganuri si pana la cele mai scumpe masini pe motorina scotand un fum negru, si des, desigur in functie de cat apasa pedala... dar totusi, nu au si ele injectia controlata, cum naiba sa scoata asa fum?
                        Don't touch! Never ever steal
                        Unless you're in for the kill

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by golanu
                          Par cam pretentioase dci urile astea. De ce la un moment dat incep sa scoata mult fum? am vazut pe strada, de la loganuri si pana la cele mai scumpe masini pe motorina scotand un fum negru, si des, desigur in functie de cat apasa pedala... dar totusi, nu au si ele injectia controlata, cum naiba sa scoata asa fum?
                          Eu am un ''pretin'' cu Opel Astra din 2006 iar cand am fost cu el la un drum mai lung,eu eram in spatele lui cu Loganul,iesea fum cand o calca mai tare si avea cam 6-7 luni de cand o luase
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #28
                            La motoarele diesel fumul negru cand se accelereaza puternic e normal, din prima zi de functionare.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              Iar daca indivizi aia, au un stil de mers mai subturat asa, in cateva luni se cam depune funingine pe toate cele, iat la o accelerare mai brusca, se scutura din depunerile alea, si deaia mai scoate fum de te speri.
                              , sunt cu ochii pe voi !
                              :thumbsup:

                              Comment


                              • #30
                                Taicamio a vrut sa faca plinu si a bagat vreo 7l de benzina premiu (ai cu plumb), noroc ca a strigat unu din benzinarie la el: "Domnu, domnu, nu ii buna benzina aia" , dupa o bagat Carera da nu o stiut de care (95 sau 100???))

                                PS: ce se intampla de reusea sa faca plinu cu benzina cu plumb (adica jumate de rezervor)

                                PS2: ce mio zis mie: "Am vazut ca nu intra bine pistolu da m-am chinuit un pic..."
                                ...de doi lei :p

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google