Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    deci caisa ala de la dealer a concluzionat ca e rugina??
    Keep walking...

    Comment


    • #32
      Tehnic, masina are 14 luni (mai 2013-iulie 2014), ca de ruginit cred ca inceput inca din parcul fabricii, manifestarea finala se observa acum.
      Imi pare rau ca dupa aproape 10 ani de la lansare, problemele de baza sunt aceleasi, rugina, ploua in masina, usile se inchid cum se inchid (ba mai nou se si deschid in mers), atitudinea reprezentantelor e neschimbata ...
      Last edited by vitriol; 10 July 2014, 12:43.

      Comment


      • #33
        Daca de acum a inceput cate putin...din 5 ani o sa fie copata si fara praguri...

        Comment


        • #34
          Poatr fi totusi numai un caz izolat.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #35
            Am fi putut spune ca este un caz izolat daca n-am avea memorie. Atata vreme cat la Logan 1 PH1 si PH2 s-au semnalat mult prea multe - daca imi dati voie sa ma exprim asa - probleme, nu putem sa spunem decat ca este continuarea primeri parti, din pacate.
            Last edited by vitriol; 10 July 2014, 12:59.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #36
              O sa vedem in 2,3 ani...nu toti care au logan 2 au cont pe forum etc...cel mai bine o sa vedem la taxiuri. Este fix aceasi tabla.

              Comment


              • #37
                Ce vedem la taxiuri este irelevant in discutia noastra. "Birjarii" aia le lovesc si le repara asa cum trece un cetatean obisnuit pe la benzinarie sa faca plinul.
                Noi vorbim aici de masini de care, cetatenii normali ai acestei tari, au grija.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #38
                  Am avut la fel pe capac portbagaj, vara trecuta, si s-a reparat pe garantie.A iesit perfect.
                  Anul asta a reaparut si s-a rezolvat tot pe garantie.A iesit perfect.
                  La anul este pe banii mei.
                  Multa bafta.

                  Comment


                  • #39
                    In concluzie, rugina de Logan e ca ghicelul, reapare in fiecare an.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by cristiboerica View Post
                      Am avut la fel pe capac portbagaj, vara trecuta, si s-a reparat pe garantie.A iesit perfect.
                      Anul asta a reaparut si s-a rezolvat tot pe garantie.A iesit perfect.
                      La anul este pe banii mei.
                      Multa bafta.
                      Tu ai Logan 1 sau Logan 2?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #41
                        Era un user dupa acest forum care spunea ca tabla este galvanizata incepand de la generatia ph2 !! dupa cum se vede in pozele lui Bazilman !! eu zic ca nici vorba de asa ceva inca la Dacia , dezamagit pe putin spus , ma asteptam ca de la logan 2 sa fi disparut probleme de rugina si mai ajungi sa dai pe o Dacie noua aprox. 13.000 de euro ; imi pare rau dar din acesti bani imi pot lua alta marca care in mod sigur nu are aceasta problema.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • #42
                          Eu cred ca i doar in fix pix de tabla. Masina are garantie 6 ani cred la tabla. Apare in 6 ani ceteva puncte, le remediaza si pa. Dupa 10 ani nu prea ai ce sa i mai faci la masina..cumperi alta.

                          Comment


                          • #43
                            @prometheus
                            M-as mira sa fie tabla galvanizata! Nu prea se mai galvanizeaza tabla nici la masinile de lux... eventual o baie de zinc mai "ieftin" specific Dacia ca sa nu mareasca prea mult costurile...

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by mr.K View Post
                              Tehnic, masina are 14 luni (mai 2013-iulie 2014), ca de ruginit cred ca inceput inca din parcul fabricii, manifestarea finala se observa acum...
                              Cineva de la munca a facut azi o afirmatie, mai in gluma mai in serios, ca sa apara atat de curand rugina la suprafata inseamna ca inca de la montare tabla era "atinsa"
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • #45
                                Adica netratata...

                                Au atat de multe comenzi, incat nu le pasa de caliatate oare?
                                Last edited by mumus; 10 July 2014, 16:47. Reason: Automerged Doublepost
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google