Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si cumparandu-ti skoda.

    SKODA mai ales Octavia e o masina de o calitate incredibila.
    Am eu una din 2009 e un full sportiv. Am preferat motor de 1.9 de injector pompa (duza) elecromagnetic nu piezoelectic. Merg injectoarele foarte relaxat.
    Iti marturisesc.... ai tot ce vrei la masina asta! Nu se compara cu Logan nici la calitate nici la pret.
    Skoda e Loganul grupului VaG. dar ... e diferita total de Logan.
    Logan tatal meu are iar verile in vacanta fac plimbari cu el.. imi place motorizarea, cupla, cutia de viteze ... sunt facute bine.
    Attached Files

    Comment


    • SI e doar de 2 ori mai scumpa....

      Alea 4 straturi fiind cataforeza, apretul, vopseaua si lacul.
      Last edited by einstein1984; 23 June 2015, 07:42. Reason: Automerged Doublepost
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Da exact
        Esti baiat!!!!
        numai ca depimde foarte mult de concentratie si de fabricantii care le produc
        Max Mayer niciodata nu da gres

        Comment


        • Nu stiu cine face vopseaua de fabrica, dar aia after market Ixell e de la DuPont.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            numai ca la logan apare rugina si la o luna dupa ce iese din showroom.
            iar de masini la care a aparut dupa 3 luni e plin forumul.
            sunt curios cum arata straturile alea 4, ca daca nu-mi tai unghiile zgarii vopseaua pana la grund, daca nu sunt atent. eu m-am acrit de vopseaua loganului, cred ca am ciobituri si de la musculite.
            Cum oare am reusit eu sa detin primul logan fara sa rugineasca deloc din 2005 pana azi?!?! Cine stie poate mie mi-au dat un logan cu vopsea speciala care nu rugineste.. O sa incerc si pe asta nou sa-l pastrez '' la fel de ruginit'' ca si primul. Of ce chestie......
            Rugina asta mai apare si din cauza voastra ''pt ca stiti sa aveti grija de masina''.....
            Last edited by crististreulea; 23 June 2015, 18:36.

            Comment


            • Pai draga colegule de forum spune-ne tu cam cum ar trebui sa avem grija de loganurile noastre in asa fel incat sa ne tina si pe noi tabla fara aparitia ruginei timp de 10 ani.

              Esti absolut 100% sigur ca n-ai pic de rugina pe masina ?? pe controlate ?
              Last edited by prometheus; 23 June 2015, 13:57.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Originally posted by Yazoo View Post
                Cum oare am reusit eu sa detin primul logan fara sa rugineasca deloc din 2005 pana azi?!?! Cine stie poate mie mi-au dat un logan cu vopsea speciala care nu rugineste.. O sa incerc si pe asta nou sa-l pastrez '' la fel de ruginit'' ca si primul. Of ce chestie......
                Rugina asta mai apare si din cauza voastra ''pt ca stiti sa aveti grija de masina''.....
                deci ti-ai cumparat primul logan la 15 ani? daca ai varsta completata corespunzator asta se intelege. multe inainte tovarashe.
                ca suntem noi inteligenti sau nu, intai intra tu mai des pe forum, citeste mai cu spor toate problemele care sunt cu rugina. EU O AM! de fiecare daca cand spal masina la asta ma uit. sa vad unde a mai iesit rugina din vopsea.
                Last edited by crististreulea; 23 June 2015, 18:36.

                Comment


                • Originally posted by prometheus View Post
                  Pai draga colegule de forum spune-ne tu cam cum ar trebui sa avem grija de loganurile noastre in asa fel incat sa ne tina si pe noi tabla fara aparitia ruginei timp de 10 ani.

                  Esti absolut 100% sigur ca n-ai pic de rugina pe masina ?? pe controlate ?
                  Mint corect. Singurul loc in care masina are dar foarte putina rugina este la capacul portbagajului chiar la incuietoare, o sa va fac poze sa vedeti. Mai degraba s-a luat vopseaua de pe bara decat a ruginit.

                  Comment


                  • Rugina asta mai apare si din cauza voastra ''pt ca stiti sa aveti grija de masina''.....
                    Adevaru' e ca mi-ai deschis ochii, eu sunt cauza. De prost ce eram, ceruiam masina frecvent, o pastram curata...asta i-a daunat sigur.

                    Comment


                    • Subscriu ce a zis dl Yazoo. La logan 2 am lovit pana acum de vreo 3 ori masini in parcare cu usa ( din vina mea ca am parcat prea aproape si nam fost atent cand am deschis usa) si am zgariat pe toate 3 masinile iar pe a mea nu am vazut nici o zgarietura, deci eu zic ca e bun lacul.

                      Comment


                      • Originally posted by skd_ozenel View Post
                        deci ti-ai cumparat primul logan la 15 ani? daca ai varsta completata corespunzator asta se intelege. multe inainte tovarashe.
                        ca suntem noi inteligenti sau nu, intai intra tu mai des pe forum, citeste mai cu spor toate problemele care sunt cu rugina. EU O AM! de fiecare daca cand spal masina la asta ma uit. sa vad unde a mai iesit rugina din vopsea.
                        A fost masina mamei. Eu am vb ceva concret despre rugina masinii mele.

                        Originally posted by mr.K View Post
                        Adevaru' e ca mi-ai deschis ochii, eu sunt cauza. De prost ce eram, ceruiam masina frecvent, o pastram curata...asta i-a daunat sigur.
                        Iti spun eu ce i-a daunat masinii tale si anume faptul ca ai spalat-o cu spuma activa
                        Last edited by crististreulea; 23 June 2015, 18:38. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Iti spun eu ce i-a daunat masinii tale si anume faptul ca ai spalat-o cu spuma activa
                          Lucrai la spalatoria unde spalam eu masina, pesemne.
                          Cu aghiazma de spalam masina, tot ruginea.

                          Comment


                          • Masina prinde rugina in functie de cum ai tu grija de ea, cum o speli, la cat timp o speli si multe altele.

                            Hai ca v-am dat foc sariti pe mine acuma )))

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Lucrai la spalatoria unde spalam eu masina, pesemne.
                            Cu aghiazma de spalam masina, tot ruginea.
                            Ce sa-ti spun Mister K, ti-au dat o masina cu probleme de rugina. Aia e ai ghinion
                            Last edited by Yazoo; 23 June 2015, 14:13. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Aia e ai ghinion
                              Ghinionul meu s-a transformat in noroc, asa am descoperit oameni interesanti, ca tine.
                              Masina a fost spalata cu sampon Turtle.

                              Rugina de sub vopsea la Logan-urile noi a aparut tot de la spuma activa, mai ales in portbagaj.
                              Last edited by mr.K; 23 June 2015, 14:20.

                              Comment


                              • Eu vorbesc exact ce am patit si cum am patit. Foarte rar mi-am spalat masina cu spuma activa, cel mai des am spalat-o cu sampon special, care nu ataca ca spuma.

                                Originally posted by mr.K View Post
                                Ghinionul meu s-a transformat in noroc, asa am descoperit oameni interesanti, ca tine.
                                Bun hai sa o luam altfel. O sa fac niste poze la vechiul logan sa vezi cum arata dupa 10 ani. Si sa vorbim altfel.

                                De ce eu am reusit sa tin o masina fara sa rugineasca si voi tot comentati ca dupa doar 2 luni 3 luni deja ati gasit rugina si mai stiu eu ce....mi se pare absurd din punctul meu de vedere tinand cont ca la mine in primii 7 ani de zile nu am vazut un punct de rugina.

                                Deci de ce??!?!??
                                Last edited by Yazoo; 23 June 2015, 14:20. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google