Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • a spus si un coleg si mare dreptate are. Va duceti la spalatorii, dati 5 lei si o spala numai cu jet si nu e inclus stersul in banii astia. Ori o lasati sa se usuce singura sau luati o carpa si va ocupati chiar voi. Jetul ala e destul de puternic sa reteze degetele unui om, cred ca se descurca cu orice mizerie ati putea voi avea pe masina ...
    Nu-i nevoie de spuma sau alte prostii ...

    Comment


    • Pai da, dar vezi tu ca si acel jet poate lua si vopseaua de pe masina cu tot cu mizeria de pe ea , asa ca mare atentie unde va duceti sa spalati masinile.

      Ideal ar fi ca masina sa se spele cu furtunul , cu presiune mica si nu in plin soare in acest fel garantat vopseaua va rezista foarte bine si nici rugina nu va aparea foarte repede.
      Last edited by prometheus; 10 September 2015, 17:11.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Jetul se regleaza ca intensitate, nu asta e problema.
        Loganul trebuie spalat doar cu apa Evian si cu o batista de matase.
        Nu circulati pe ploaie, pe zapada.
        Poate exageram, dar si ei exagereaza cu pretul oferind in schimb o masina cu tabla mai slaba decat cea din cutiile de conserve.
        Last edited by mr.K; 10 September 2015, 17:14.

        Comment


        • Loganul se spala numai cu agiazma la presiunea buchetului de busuioc!Ca sa nu rugineasca, seara se parcheaza la icoana cu fata spre est!!!


          Comment


          • [QUOTE=GuGu21;1684103]Jetul ala e destul de puternic sa reteze degetele unui om, QUOTE]

            laser, frate !
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • Terminati cu prostiile! Vreti n straturi de vopsea si n de lac, eventual vopsire mai buna decat la mercedes, dar la pret de logan! Asta ati platit, asta se ofera
              @gugu vreau si eu un jet de ala de enspe mii de bari sa curete tot, chiar si tabla
              Cred ca ai confundat masina de taiat cu jet de apa cu un curatator cu presiune.
              Lasand gluma la o parte, voi cititi ce scrieti? Ca mie imi suna a tampenii
              My Ride sigpic

              Comment


              • întrebarea corecta e daca unii realizeaza ceea ce scriu...
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • Nu cred ca iti reteaza degetele aparatele alea

                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • Ca sa nu repet postarea, pe ClubSandero am prezentat cum am descoperit puncte de rugina sub grila de plastic. Recomand sa verificati toti, si luati masuri. Postarea 170.
                    http://www.clubsandero.ro/bormasina_luoti-t1623p9.html
                    Last edited by Oti; 4 October 2015, 11:10.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Fac și eu pe avocatul Dacia: cum ați descoperit rugina fără a demonta grila, că daca ați demontat-o e sigur CID(consumer induced damage)?
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Este un paradox, daca se agraveaza intervii degeaba ( cand devine vizibila la sub cheder - atunci reclami in garantie). Masina este in propietate si nu o sch cu alta, prefer sa repar eu neconformitatea la momentul oportun.

                        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Dacia, in loc sa remedieze problemele, probabil va mai angaja niste avocati care sa demonstreze ca utilizatorii sunt de vina pentru ca tabla rugineste.

                          Comment


                          • Eu recomand interventia personala, fara apelare la garantie ( imposibil sa demonstrezi fara sa desfaci), am analizat, nu este din vina mea, constructorul nu a prevazut o protectie din burete intre plastic si tabla.

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • imposibil sa demonstrezi fara sa desfaci Corect, bonus la faza asta : orice problemă apărută la ștergătoarele de parbriz (motor/lagăre) e din vina ta, nu ai avut presă de scos ștergătoarele bla bla bla.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Si ce e de facut? Sa las sa rugineasca pana cade? Oricum cand e vorba de rugina, clientul este de vina. Nu-i mai bine sa previi, lipeste o banda subtire din burete . Daca sunt probleme cu stergatoarele, omiti sa spui ca ai umblat acolo, daca lucrezi ingrijit nu se cunoaste.
                                Sunt multi colegi care au demontat grila si au montat pe gura aerotermei plasa metalica, foarte buna idee, la ei m-a adresez cu verificarea, stiu ei de ce.

                                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                                Last edited by Oti; 4 October 2015, 14:56.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google