Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oti nu pe mine trebuie să mă convingi, știu mult mai multe chestii, dar în anumite cazuri tam tam-ul se face direcționat, pentru cei interesați nu pentru toți (aici includem și postacii Dacia).
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • @oti, la mine a ruginit tabla de sub cheder grila, cred ca este aceeași calitate și la tine. Au revopsit zona și aștept chederul de 4 luni.

      Comment


      • Acum pe masina esti cu chederul defect/uzat?

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Fara cheder, il astept saptamana viitoare sa soseasca in reprezentanta.

          Comment


          • Din ce in ce mai "fain".

            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • 4 luni termen de livrare la un cheder? Face pluta prin ocean curierul pana in Ro? Uatdafac???
              Ce ratati

              Comment


              • Tine foarte mult de atitunea ta (Razvan) in relatia cu ei,si ti-am explicat cum tratezi cu eidaca vrei ceva la timp.

                P.s.nu au sunat! )


                skd_ozenel

                Probabil vine in marsarier din Franta ! !
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • 15 zile termen legal pentru reparatia masinii.

                  Comment


                  • Stiu asta......numai ca,Razvan este foarte calm si cu asemenea "specimene" nu rezolvi mare lucru
                    Incearca prin orice metota de a lungi cat mai mult termenul pentru a renunta singur,daca nu faci si ceva presiunii catre ei (macar pentru blacklist) nu rezolvi nimik
                    Eu am vazut o schimbare(de comportament si personal .) dupa ANPC,chiar daca au trecut 6 luni de atunci.
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • @oti, mai degrabă a ruginit din cauza filtrului de hota, montat sub grila, acela a menținut umezeala constant. Am verificat acu 2 luni și nu era rugina, am curățat un pic parbrizul ca era multa mizerie și am încercat sa lipesc plasticul de parbriz (fără succes) ca sa nu mai intre frunze și mizerie. S-a dezlipit la căldură, sau deformat de mecanicii din service când au scos grila, ca sa scoată frunzele din aeroterma. Probabil, cu o reclamație la Anpc, s-ar fi înlocuit mai devreme. O sa sun săptămâna asta, teoretic ar fi ajuns piese de schimb la Mioveni, și ar mai dura 24 h pana la București. Cu o reclamație la VC, capacul și filtrul de aer a sosit în 4 zile lucrătoare. Renault se mișcă greu cu garanția, pana și pe bani, o piesa vine cam în 20 de zile din Franța. Nu merita sa te enervezi, ca iti distrugi sănătatea.
                      Pana la urma, nu o sa zică nimeni de ce ai umblat acolo, mai ales dacă nu s-a intervenit cu vopsea. Mergi la reprezentanta și cere tratarea tablei și revopsire. Succes!

                      Comment


                      • Daca te referi la filtrul montat - pe grila ext cu banda dublu adeziva - nu el a fost cauza, a stat uscat, dupa spalare, aerul in timpul mersului il usuca rapid. Mi-am adus aminte, eu am frecat urmele de adeziv de pe grila, prin presare si frecare grila din plastic se misca, ea freca de tabla si a lasat urmele care au ruginit.
                        Grila de plastic nu are voie sa se deformeze la caldura, ori def de material, ori meseriasii au indoit-o la montaj.

                        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                        Last edited by Oti; 5 October 2015, 07:55.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Am vazut destule masini noi in showroom, cu grila dezlipita la parbriz.

                          Comment


                          • Grila nu este lipita (cu adeziv), trebuie sa stea "fest" pe parbriz, fara spatii, are un burete dedesupt , poate asta este cauza. Cand receptionati masina trebuie verificat, atentie la viitorii colegi!!!!!

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Am si eu o problema, Logan II produs la sfarsitul lui iunie, in posesia lui din septembrie. Nu pare a fi vorba de rugina momentan, dar clar este ceva in neregula, nu stiu cat va afecta pe viitor. Problema apare la imbinarile incercuite in prima poza si pot fi observate in pozele doi si trei.

                              A mai observat cineva ceva asemanator sau sunt primul norocos?
                              Attached Files

                              Comment


                              • altu cu probleme inchipuite ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google