Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tabla goala zincata.

    Comment


    • Se gaseste la 20 lei coala prin targurile rurale tabla zincata.

      Comment


      • Asa ceva.....

        Comment


        • Bine ca e "argintie"...
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • Originally posted by Costi-bc View Post
            tabla goala evident.
            Eu cred ca e zincata

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Se gaseste la 20 lei coala prin targurile rurale tabla zincata.
              Elementul ala de caroserie e zincat . Nu stiu de ce arata asa dar aia nu e rugina, arata mai degraba a zinc oxidat. Nu e cazul sa fi ironic , stiu ce spun.

              Comment


              • Caroseria este din tabla zincata dar stratul de zinc este foarte subtire!

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                Comment


                • aviz aruncatorilor cu noroi in Dacia ... Model 2013+
                  Attached Files

                  Comment


                  • Pare ciobita vopseaua, nu inflorita de dedesubt.

                    Sper ca masina ta sa tina mai mult pentru ca aia are vopseaua ciobita, daca te incalzeste cu ceva.
                    Eu m-am uitat indelung la masina mea cand a aparut rugina, nu dupa altele, ca pe alea nu dadusem eu bani.
                    Last edited by mr.K; 12 August 2016, 12:49.

                    Comment


                    • Îi poți prosti pe unii mereu. Îi poți prosti pe toți uneori. Dar nu îi poți prosti pe toți mereu

                      o fi ciobita la una, dar cand o vad cu aceeasi problema si pe a-2-a, si pe a-3-a, si pe a 123-a si numai marca asta, ce ghinion la toti proprietarii sa li se ciobeasca numai lor din toata tara ... Oricum, dai 25mii euro pe o masina si sa patesti asta, nici coaja de Dacie nu face asa ceva ...

                      Comment


                      • o fi ciobita la una, dar cand o vad cu aceeasi problema si pe a-2-a, si pe a-3-a, si pe a 123-a
                        Ai pus o poza, mai ai pana la 123.

                        Daca faci asta, eu iti aduc 123 de poze cu rugina la Logan.

                        nici coaja de Dacie nu face asa ceva ...
                        Si cum face, inca....
                        Fii tu fericit ca ai gasit un Passat cu rugina, ceilalti posesori de Dacia poate se gandesc ca ar fi fericiti daca nu le-ar rugini masinile lor.
                        Last edited by mr.K; 12 August 2016, 13:22.

                        Comment


                        • Bun. Deci, a murit si capra vecinului, iar acum putem spune ca suntem mai linistiti si n-ar trebui sa ne mai facem atatea probleme.

                          Revenim la caprele noastre?
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • da acid sulfuric, i'm done
                            toate ruginesc pana la urma, e doar o chestiune de timp ;)

                            Comment


                            • La unii 3 luni, la altii 3 ani, la altii 20-30 de ani.

                              Comment


                              • e ciobita la Passat pt ca tine prea app de cel din fata si ii sar pietricele fix in bot- sofer de 2 lei, nu I vina masinii

                                si la mine e un Passat un pic mai vechi ca ala dar cu muchia capotei facuta praf, e sarita vopseaua aproape in totalitate, are puncte de rugina de 4-5cm diametru

                                si eu am un 1pctulet de vopsea sarit de asta iarna, de cand m-a depasit unu si a zburat minunatu antiderapant din rotile lui pe masina mea, deh, in spate aveam un tir, cum sa pun frana din scurt dar in gnarl pastrez o distanta f mare iarna fata de cel din fata ca sa nu am astfel de problem, s-o revopsesc lunar
                                Last edited by cristi....; 13 August 2016, 01:19.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google