Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Întâi trebuie verificat ce zice UCH-ul în CLiP*, și abia apoi se poate trece la măsurători.

    *inclusiv scoaterea mufelor apare înregistrată (generând erori și în alte calculatoare).
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • observ ca UCH (placa) a fost scoasa de pe masina, bineinteles cu bateria deconectata inainte, intreb: fara sursa de alimentare, mai apar in CLIP mufe scoase si alte interventii?
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Multumesc pentru sfaturi.
        Nu m-am complicat sa scot borna la baterie.
        sigpic

        Comment


        • Ai vopsea pe suruburile și bornele de la baterie, se vede dacă umbli și chiar dacă nu se vede, apare pe CLiP faptul că a fost deconectată bateria(nu în clar, dar se vede.)
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Faptul ca nu mai este in garantie nu mai imi bat capul
            sigpic

            Comment


            • Știu că nu mai e cazul tău ,dar sunt destui care umblă. De exemplu după montarea unei alarme în reprezentantă apar 3 erori doar din alimentare și mufele uch, erori pe care Doreii nu le șterg.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Eu am scos bateria de pe masina si am pus-o la incarcat......in cazul asta am incurcat-o cu garantia, trebuie sa fac rost de vopsea galbena, o pen_sula si sa refac sigiliu, ramane sa gasesc pe cineva cu un CLIP, prin apropiere.
                Mai am 30 zile pana la revizie.
                Last edited by Oti; 23 March 2015, 22:44.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • De cateva zile am un vibrat enervant in haion (valabil la mcv ) in special la relanti,initial am bauit suportul de numar si chiar pplacuta de inmatriculare(scos placuta aplicat pe spatele ei ceva purfix burete cros,monta inapoi putin la japca ) se aude inclusiv la inchidere haion
                  Zornaitul persista ! !
                  Am indentificat si zona cu pricina la 10cm de numar,(privind din spatele masinii in partea dreapta )daca aplic o apasare usoara pe tabla tace....
                  Ce o fi oare pe acolo,a intampinat cineva cu MCV aceasta problema ? ? ?
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • si nu esti curios.... nu desfaci nimic, sa te uiti sa vezi ce e pe dedesupt? pune mana pe surubelnita.......
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • deci, vorbim despre un logan nou, nu? ala la care zicea lumea ca nu mai e nevoie de bricolaje? NU?

                      Comment


                      • Originally posted by Oti View Post
                        Eu am scos bateria de pe masina si am pus-o la incarcat......in cazul asta am incurcat-o cu garantia, trebuie sa fac rost de vopsea galbena, o pen_sula si sa refac sigiliu, ramane sa gasesc pe cineva cu un CLIP, prin apropiere.
                        Mai am 30 zile pana la revizie.
                        Si Cristi a scos-o de vreo doua ori si a pus-o la incarcat si i s-a inlocuit bateria fara probleme pe garantie.

                        Comment


                        • Multumesc aris86, ai dreptate, asa e...am uitat. Probleme sunt , cred, cand te duci in garantie cu ECM, UCH, instalatie bord, ceva cabluri topite.......atunci se vor lega de orice interventie neautorizata la instalatia electrica.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Mie mi-a "murit' bateria in service. Nu puteau sa ma lase sa plec fara baterie.

                            Alarma a fost cea care a dat de stire ca bateria e pe duca.

                            Comment


                            • scartie stalpu dintre usi partea sofer

                              cum spune si un titlu ,din iarna asta am nou greiere.practic cand plec de pe loc sau pun frana mai brusca ,se aude scartaitu ala enervant,ca la un maxi taxi obosit de 20 de ani,desi eu am doar 12 k km.
                              a mai avut cineva genu asta de greierasi?initial am crezut ca i mecanismu de culisare de la centura..am miscat pe acolo dar degeaba..
                              multumesc

                              Comment


                              • Chederele "freacă" pe uși.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google