Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La anii pe care ii are, ceara este pietrificata, praf, nisip, apa, etc , temp inalta...., pai este pericol daca se topeste ceara ( nu-i ceara de lumanari, este parafina, sacaz, alcool, samd, odata intarita....)
    Eu ma refer la ce se vede pe burduf.
    Pune dejtu si du la nas, a ce miroase?
    Eu zic ca o sa miroasa a ulei de cutie.
    Last edited by Oti; 18 May 2016, 14:57.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Ceara de fabrica sau ulei de la cutie? Multumesc anticipat?
      Atunci când se dă cu ceară mașina stă pe loc, deci zona "umedă" e doar pe o parte a burdufului.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • 99% ulei, aceasta problema o am si eu!
        Am fost la o constatare si m-au aburit ca este ceara si dupa ce or sa spele locul nu va mai aparea.Dupa spalarea minunea a tinut aproximativ 200km,

        Comment


        • O mai inspectez mâine pe rampa și revin cu poze.

          Comment


          • ...butuc contact defect , nu intra cheia in butuc.
            ...rezolutia celor de la "garantii" : inlocuirea provizorie a butucului si explicatiile date sunt : butucul defect impreuna cu o cheie urmeaza a fi trimis (nu am inteles unde si nici nu am insistat sa aflu unde ) pentru a fi reparat sau confectionat un alt butuc dupa serie sasiu .
            ...in max. 3 saptamani butucul va fi inlocuit cu unul caruia se potrivesc aceleasi chei si astfel nu mai trebuiesc inlocuite toate incuietorile masinii
            ...intrebari : corect ?...ati mai intalnit acest caz ?
            ...respectuos , rog raspunsuri pertinente !
            ...multumesc !

            Comment


            • Eu am mai auzit de blocarea direcției cu cheia în contact, ceea ce mi se pare mult mai grav.(e și ots)

              Preferă să confecționeze un contact decât 2 chei.

              Un contact e vreo 120euro+tva iar o cheie e doar 104euro+tva
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by old_radu View Post
                ...butuc contact defect , nu intra cheia in butuc.
                ...rezolutia celor de la "garantii" : inlocuirea provizorie a butucului si explicatiile date sunt : butucul defect impreuna cu o cheie urmeaza a fi trimis (nu am inteles unde si nici nu am insistat sa aflu unde ) pentru a fi reparat sau confectionat un alt butuc dupa serie sasiu .
                ...in max. 3 saptamani butucul va fi inlocuit cu unul caruia se potrivesc aceleasi chei si astfel nu mai trebuiesc inlocuite toate incuietorile masinii
                ...intrebari : corect ?...ati mai intalnit acest caz ?
                ...respectuos , rog raspunsuri pertinente !
                ...multumesc !
                Exact aceiasi problema am avut-o in aprilie anul trecut, masina a stat 3 saptamani in service, pentru ca nu aveau acel butuc pe stoc si a trebuit comandat din strainatate, dupa spusele lor. Vezi ca trebuie sa iti dea masina de schimb, pt ca e problema de garantie. Mie mi-au dat, pe toata perioada, un dci aniversar.

                Comment


                • Hasserro - citeste tot... I-au pus butuc provizoriu. Deci!
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by old_radu View Post
                    ...butuc contact defect , nu intra cheia in butuc.
                    ...rezolutia celor de la "garantii" : inlocuirea provizorie a butucului si explicatiile date sunt : butucul defect impreuna cu o cheie urmeaza a fi trimis (nu am inteles unde si nici nu am insistat sa aflu unde ) pentru a fi reparat sau confectionat un alt butuc dupa serie sasiu .
                    ...in max. 3 saptamani butucul va fi inlocuit cu unul caruia se potrivesc aceleasi chei si astfel nu mai trebuiesc inlocuite toate incuietorile masinii
                    ...intrebari : corect ?...ati mai intalnit acest caz ?
                    ...respectuos , rog raspunsuri pertinente !
                    ...multumesc !
                    Butucul se comanda din Franta pe seria de sasiu a masinii. Dureaza cam 21 de zile sa-l aduca. Vara trecuta, butucul la portbagaj l-au adus in 15 zile si a fost mai ieftin cu 100 ron, fata de pretul initial de 483 ron.
                    Last edited by aris86; 2 June 2016, 19:54.

                    Comment


                    • Parca masina e fabricata in Romania, motor, sasiu.
                      Butucul contact are tehnologie spatiala de se face in Franta? Inteleg daca era un Peugeot.
                      Last edited by mr.K; 2 June 2016, 20:29.

                      Comment


                      • Si conducta ce aduce benzina de la rezervor la fosta 1.2 au adus.o din Franta.Bine,au adus de 1.4 initial![emoji4]
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • ...multumesc celor care au raspuns la obiect , multumesc si celor/celui care au/a raspuns "pe langa" !
                          ...cam asa am inteles si eu ca trimit butucul cu o cheie in Franta si-l repara sau confectioneaza un alt butuc similar cu originalul.
                          ...caz similar intamplat recent cu butucul unui Caddy , diferenta fiind ca intra cheia dar nu se mai intampla nimic dupa (au iesit afara componente ale butucului) , iar reprezentantul VW nu a avut la indemana un butuc provizoriu , astfel masina urmand sa ramana imobilizata pentru cel putin 2 saptamani .
                          ...se pare ca "la faza " asta Dacia/Renault ..." rules " !

                          Comment


                          • Lauda-i, merita!
                            Cand o sa-ti pice conducta de benzina, tot din Franta o aduc. Rullz!
                            La Baia Mare nu sunteti romani, de incepeti propozitiile cu puncte?
                            Last edited by mr.K; 2 June 2016, 21:32.

                            Comment


                            • ...iti multumesc si tie !

                              Comment


                              • Salutare. Am si eu o problema destul de ciudata... Cateodata cand am farurile aprinse si dau semnal mi se stinge faza scurta si se aprinde semnalul. Cum opresc semnalul isi revine faza scurta. Daca dau iar semnal imi raman aprinse. Sau... Cand dau faza lunga mi se stinge faza scurta si ramane doar cea lunga. La fel, o singura data se intampla. Dupa isi revine la normal, adica se aprinde faza lunga si ramane si cea scurta aprinsa, cum ar fi normal. Care poate fi? Am logan 2 sl10. Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google