Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc mult !
    M-am linistit complet. )
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • Astazi dupa ce am schimbat uleiul si filtrele si am ajuns acasa am sesizat o problema,desi nu are treaba cu cele schimbate la revizia de 1 an.
      Cu frana apasata la podea,stand pe loc si virand din volan se simte un trepidat si un zgomot infundat parca de la motor,e normal?
      Caseta de directie e electronica si incarcarea e incarcare pentru euro6 ceva cu reducerea consumului.
      Mai face la cineva asa?

      Comment


      • Am sesizat si eu zgomotul asta imediat dupa revizia de 1 an. Se manifesta doar cand viram dreapta pe loc.
        La mine zgomotul venea de la pompa de servo. Si-a revenit dupa 2-3 ore si se mai manifesta din an in paste. Imediat dupa a doua revizie zgomotul nu a mai reaparut
        Totusi 1.2 euro 6 are pompa de servo electrica...

        Comment


        • O problema poate fi motorul, dar este mia rara situatia asta, in cazul in care nu primeste suficient aer, carburant sau aprinderea nu este suficient de buna - problema de la bujii. Verifica bujiile, filtru de aer si cel de carburant - dar tinand cont ca ai facut revizia filtrele ar trebui sa fie ok.
          Trebuie verificate si discurile de frana, s-ar putea sa fie ovalizate sau chiar puntea in cazul in care ai luat o groapa mai mare.
          Inca un caz care poate fi, probabil au strand cureaua de la motor foarte tare

          Comment


          • Am rezolvat cu scaunul....mi-au schimbat tot scheletul metalic!E ok

            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

            Comment


            • Usa dreapta spate deschisa in mers, ieri s-a intamplat ( a 2 a oara de cand am masina ) - tot pe un drum cu denivelari. Solutii ceva simple sau reprezentanta ?

              Comment


              • Originally posted by GuGu21 View Post
                Usa dreapta spate deschisa in mers, ieri s-a intamplat ( a 2 a oara de cand am masina ) - tot pe un drum cu denivelari. Solutii ceva simple sau reprezentanta ?


                Normal ca reprezentanta!


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  Usa dreapta spate deschisa in mers, ieri s-a intamplat ( a 2 a oara de cand am masina ) - tot pe un drum cu denivelari. Solutii ceva simple sau reprezentanta ?
                  Da,inchide usa cum trebuie.Fara glume eu am patit la fel cu usa de la sofer in primele saptamani dupa ce am cumparat masina.

                  Comment


                  • Lucrezi in service la Dacia? Genul asta de raspuns il dau cei de acolo. Totusi este un progres, pentru ca inainte ziceau "stai linistit ca asa face toate".

                    Poate ar trebui facut un tutorial in care sa se arate modul corect de a inchide portierele Logan-ului.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      Lucrezi in service la Dacia? Genul asta de raspuns il dau cei de acolo. Totusi este un progres, pentru ca inainte ziceau "stai linistit ca asa face toate".

                      Poate ar trebui facut un tutorial in care sa se arate modul corect de a inchide portierele Logan-ului.
                      unde erai anul trecut cand ma lua lumea pe aici la misto pt exact aceasi problema si primeam acelasi tip de "rezolvare".si DA ca iti vine sau nu sa crezi chiar aia a fost "rezolvarea".
                      Last edited by FloNick; 18 July 2016, 09:42.

                      Comment


                      • Si cum ai putea sa ratezi o inchidere corecta de portiera? Adica, ce sa nu faci bine?
                        Last edited by vitriol; 18 July 2016, 09:58.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • cand vad ce probleme au unii la daciile lor deja faptul ca mi s au lasat portierele pe fata ambele de au sapat in cele din spate mi se pare o banalitate.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Originally posted by vitriol View Post
                          Si cum ai putea sa ratezi o inchidere de portiera corecta? Adica, ce sa nu faci bine?


                          n ai aplicat cuplu de forta corect! trebuia sa iesi din masina si sa i dai tare din exterior. ce naiba n ati avut 1310?!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Last edited by miyhai; 18 July 2016, 09:43. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • exact, cate feluri de a inchide o usa sunt ... O trantesti si gata ... Astept revizia si acolo le zic, nush exact ce i-ar putea face oricum ... Mai merg si cu usile incuiate, o am setata sa se incuie singura dupa ce plec de pe loc. Asa ceva cred ca numai la Dacia e posibil, bataie de joc, pierzi pasagerii in mers, ma enervai cred ca nu mai astept nicio revizie si ma duc peste ei ...

                            Comment


                            • Originally posted by vitriol View Post
                              Si cum ai putea sa ratezi o inchidere de portiera corecta? Adica, ce sa nu faci bine?
                              Fiind noua,purtandu-te ca un bibelou cu ea,nevrand sa "trantesti" usa,o inchizi mai usor si dupa doua delimitari de viteza,ca in Bv avem din 5 in 5 metri se deschidea usa.Am aplicat metoda "tranteste/inchide usa cum trebuie" si nu am mai avut "problema".
                              bineinteles asta nu inseamna ca usa omului nu are o problema,dar sa le ia prin eliminare.

                              Comment


                              • Chederele sunt noi și ușa trebuie trĂ¢ntit nițel mai tare. E logica treaba și e valabila pentru toate mașinile.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google