Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai căutat pe forum și nu ai găsit?!





    Atenție și la data postărilor

    Last edited by t0rquemada; 30 July 2016, 21:31.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by FloNick View Post
      Da,in sine apare problema(cred daca il tii ridicat),eu il tin la maxim in jos si nu am probleme gen "huta huta",am o problema insesizabila momentan in spatar,are o miscare mica nu sta fix


      Asemenea si la mine. Imi joaca spatarul foarte usor. Cat reglajul p inaltime e joaca. avand in vedere ca are doua pozitii. curu p asfalt sau capul in plafon


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comment


      • Scuze ca nu am cautat.. recunosc ... lenea :P
        Dar știi ce ma mira mai tare... ca are bec acolo
        La ce pana mea au bec acolo dacă nu e conectat... of Doamne.... economia lu' peste....

        Comment


        • Zilele trecute am fost la reprezentanta si am reclamat cea mai suparatoare chestie a saretei din dotare: jocul pe care il avea scaunul soferului cand era reglat pe pozitia "jos".

          In cele din urma, dupa parlamentari ale domnului ce se ocupa cu garantiile (cum ca asa fac toate, ca dacia e low-cost, ca problema nu e grava), au decis sa accepte schimbul glisierelor.

          Dupa operatiune, problema a fost remediata in mare masura, nu total, pentru ca mai am un mic joc. Sunt curios cat o sa reziste noile glisiere si in cat timp vor face din nou joc.
          Last edited by fallax; 30 July 2016, 22:04.

          Comment


          • Originally posted by eliadib View Post
            ...Scuze ca nu am cautat.. recunosc ... lenea :P...
            La ce pana mea au bec acolo dacă nu e conectat... of Doamne.... economia lu' peste....
            Conform legislatiei lumina de ceata pe spate trebuie sa fie pe partea soferului. Daca mai cauti pe forum o sa afli si de ce nu se aprind amandoua. Mie mi-a fost lene sa caut acum, sa-ti arat unde gasesti.
            Last edited by Fanez; 30 July 2016, 23:20.

            Comment


            • Originally posted by fallax View Post
              Zilele trecute am fost la reprezentanta si am reclamat cea mai suparatoare chestie a saretei din dotare: jocul pe care il avea scaunul soferului cand era reglat pe pozitia "jos".

              In cele din urma, dupa parlamentari ale domnului ce se ocupa cu garantiile (cum ca asa fac toate, ca dacia e low-cost, ca problema nu e grava), au decis sa accepte schimbul glisierelor.

              Dupa operatiune, problema a fost remediata in mare masura, nu total, pentru ca mai am un mic joc. Sunt curios cat o sa reziste noile glisiere si in cat timp vor face din nou joc.
              NU glisierele sunt de vina....cadrul de scaun parte de sezut este buba,mai exact bolturile de la sistemul de ridicare pe inaltime,acolo prinde joc!

              M-am lovit de 2 ori pana acum cu aceasta problema ,schimba glisierele din comoditate,economie, la mine le-au schimbat fix degeaba scaunul face la fel joc fata-spate.
              Acum au aprobat dupa ceva replicii cu Vocea clientului ,schimbare cadru scaun plus burete
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Conform legislatiei lumina de ceata pe spate trebuie sa fie pe partea soferului. Daca mai cauti pe forum o sa afli si de ce nu se aprind amandoua. Mie mi-a fost lene sa caut acum, sa-ti arat unde gasesti.
                Am citit, dar chiar și în condițiile de legislație menționate și orice alte rațiuni mi se pare aberant sa pui bec/soclu.... ca sa nu poată fi folosit...

                any way, mulțumesc de lamurire

                Comment


                • [QUOTE=bobbyred;1723796]NU glisierele sunt de vina....cadrul de scaun parte de sezut este buba,mai exact bolturile de la sistemul de ridicare pe inaltime,acolo prinde joc!/QUOTE]


                  Tind să cred că glisierele erau vinovate, cel puțin parțial, de joc. Acum situația s-a remediat considerabil. Totuși, sunt convins că ai dreptate Există o problemă grava și la șezut/sistem de reglaj pe înălțime.
                  Last edited by fallax; 31 July 2016, 07:42. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by eliadib View Post
                    Am citit, dar chiar i în condiiile de legislaie menionate i orice alte raiuni mi se pare aberant sa pui bec/soclu.... ca sa nu poat fi folosit...

                    any way, mulumesc de lamurire


                    In tarile in care se circula pe parte stanga se aprinde becul de ceata din dreapta


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by eliadib View Post
                      ...mi se pare aberant sa pui bec/soclu.... ca sa nu poat fi folosit..
                      Daca nu puneau bec ai fi zis: "ia uite frate ce economii fac astia, nici macar un bec n-au pus. Chiar daca nu mergea, sa fi fost acolo". Gandeste-te cum ar fi aratat daca nu era becul acolo. In afara de asta, la sl+ sunt multe functii inactive desi exista tot ce trebuie pentru ele (cb, incalzire oglinzi etc.).

                      Comment


                      • Originally posted by eliadib View Post
                        Am citit, dar chiar și în condițiile de legislație menționate și orice alte rațiuni mi se pare aberant sa pui bec/soclu.... ca sa nu poată fi folosit...

                        any way, mulțumesc de lamurire
                        Pentru liniștea sufleteasca, se poate activa și acel bec, trebuie doar sa dublezi cablurile la instalația electrica.

                        Comment


                        • Trebuie sa tii cont si de consumul suplimentar.

                          via Tapatalk

                          Comment


                          • Da, asa e aduce un consum suplimentar dar oricum tot incredibil mi se pare ca au pus un bec funcțional într-un loc unde circuitul nu este 100% pregătit... zic asta deoarece te induce în eroare... pe mine unul m-a indus rău în eroare... ma gândeam ca în momentul în care am montat carenajele la stopuri am atins un fir ceva pe acolo și m-am speriat un pic.
                            Daca nu era bec acolo ma linișteam din prima.

                            Comment


                            • Ideea e simpla
                              Nu fac doua matrite pentru acel suport de becuri
                              Au facut unul singur care sa se potriveasca cu toate legislatiile in vigoare din toata Europa si nu numai


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by fallax View Post
                                Zilele trecute am fost la reprezentanta si am reclamat cea mai suparatoare chestie a saretei din dotare: jocul pe care il avea scaunul soferului cand era reglat pe pozitia "jos".

                                In cele din urma, dupa parlamentari ale domnului ce se ocupa cu garantiile (cum ca asa fac toate, ca dacia e low-cost, ca problema nu e grava), au decis sa accepte schimbul glisierelor.

                                Dupa operatiune, problema a fost remediata in mare masura, nu total, pentru ca mai am un mic joc. Sunt curios cat o sa reziste noile glisiere si in cat timp vor face din nou joc.
                                Tin cat o sa tina ( cat sa-ti fie norocul ! ).
                                La mine s-au schimbat prima data doar glisierele si degeaba. A aparut dupa o problema cu sezutul scaunului ( dupa 3-4 luni ) - la franari ( 1 din 10 incercari ) se misca fata-spate 1cm. Ca si cum ai fi stat cu fundul pe o bucata de plastic si simti cum iti fuge placa inainte-inapoi.
                                S-a schimbat mai apoi tot ansamblul de scaun si e ok

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google