Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De multe ori nu e problema la Dacia
    E problema la dealer Dacia
    Nu vor sa isi bata capul cu garantiile
    E multa hartogareala si nu le arde de chestii daste


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Cred ca e de la dacia, ca ei nu aproba nimic fără sa se consulte cu cei de la uzina.

      Comment


      • De acord cu tine aris... pb e de la uzina... dealer-ul nu sufla in ciorba fierbinte dc dacia nu le spune sa sufle

        Comment


        • Si eu sunt de că marea buba e la uzina. Dealerul face si el ce poate, dar nu e răspunzător pentru problemele de asamblare si defectele de proiectare pe care le prezintă mașinile încă din fabrica.

          Comment


          • Pocnituri la capat de cursa a geamului am avut și eu și asta de noua. Evident ca am dus o în garanție, au zis ca asa i normal, și imediat le am făcut comparație cu celalat geam, care nu se auzea, evident la fel. Și atunci și au dat seama ca normalul este... anormal. Au zis ca trebe desfăcuta, unsa, recalibrata, etc. Din păcate nu s a rezolvat nimic, asa ca au schimbat macaraua cu totul. Și s a rezolvat problema.
            Cu senzorul de ac am avut probleme, însă l am scos, curățat și acu e ok. Masina nu mai mai era în garantie.
            Asa ca macaraua este problema destul de frecventa și nu se rezolva decât cu înlocuire
            Aaaa, și parca înainte de înlocuire mai vibra și geamul la deplasarea pe drumuri proaste.
            Last edited by ciresel; 3 August 2016, 21:42.

            Comment


            • Totul depinde de inginerul de la service
              El trimite poze si ceea ce constata
              Da într-adevr uzina aproba
              Dar pe baza a ce primete de la inginerul de la service


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Daca nu le-a trimis inginerul poze sau filmul pe care l-a facut dimineata... le-am trimis eu in reclamatia pe care am facut-o la VC
                Acum astept... e termen de 48 de ore... dc nu ma cauta ii caut eu la telefon

                Comment


                • Chestia asta e destul de serioasa si ciudata asa ca vor cauta solutii. Inginerul ala are tot interesul sa trimita si sa gaseasca rezolvare. Poate sa vina si comisie de la fabrica sa vada exact ce si cum.
                  L.E. Poate vin aia si-ti zic: nenicule luam noi masina ta s-o studiem si iti dam alta noua in schimb.

                  Comment


                  • La mine se simte vibrații în geam când merg în afara localității, doar dacă este la maxim, dacă îl cobor un pic nu mai vibrează. Sa fie de la macara, ca la service, nu s-a manifestat buba. Ma gândesc sa nu fie de la vânt, de la frecare în timpul mersului.

                    @Fanez, dacă erai în locul colegului, nu mai erai atât de încântat de Dacia.
                    Last edited by aris86; 3 August 2016, 23:19. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      La mine se simte vibraii în geam când merg în afara localitii, doar dac este la maxim, dac îl cobor un pic nu mai vibreaz. Sa fie de la macara, ca la service, nu s-a manifestat buba. Ma gândesc sa nu fie de la vânt, de la frecare în timpul mersului.


                      La mine vibreaza, scartaie, face ca toti dracii imediat ce l deschid 3 cm. Face asa all the way down!



                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Probleme Tehnice Logan II

                        La mine face doar in prima jumatate,nu conteaza ca il urc sau il cobor,iar cand intra in locasul lui in rama face destul de urat,am observat ca atunci cand e mai racoare/frig afara nu mai scartaie asa tare spre deloc,probabil ca plasticul din rama se contracta.si la fel cum a zis torq geamul are o miscare "stanga-dreapta" la urcare si coborare in prima jumate.
                        PS:Maine dimineata ma prezint la service,sa-i fereasca dumnezo sa ma ia cu vrajeala "asa face toate"....

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          ...@Fanez, dacă erai în locul colegului, nu mai erai atât de încântat de Dacia.
                          Cat de incantat crezi tu ca sunt de Dacia? In fine, nu vreau sa zic ca nu e cum zici, ca sa nu se interpreteze eronat. Si la alte marci sunt probleme de te apuca nervii capului. Mi-am aruncat si eu ochii pe diverse forumuri si mi-am dat seama ca loganistii macar au "scuza" ca e o masina ieftina, e Dacia etc. Belele diverse sunt pe la toate marcile care au forum De cele mai multe ori, rezolvarea lor te costa de te sperii.
                          Dacia nu e masina masinilor. Cine stie ce va fi si cu a mea la un moment dat? Pana acum nici n-am verificat-o de-a fir a par.
                          Bine ca au aparut problemele cat este in garantie. Problemele care apar dupa garantie sunt o problema. E foarte neplacut sa ai cu masina 10 zile de mers cu ea de noua si 15 zile de umblat prin service.
                          La cate am citit pe aici ma astept la orice din partea masinii (mai bine zis din partea modului in care a fost fabricata) dar nu ma apuc acum sa caut motive care sa ma intristeze. De exemplu, am observat fara sa vreau ca e putin suie capota portbagajului. In stanga imi intra degetele sub ea, in dreapta nu.
                          La chestii evidente cum e problema colegului e vorba de total altceva.
                          Attached Files
                          Last edited by Fanez; 4 August 2016, 00:01.

                          Comment


                          • Pentru mine nu are relevanta ca se întâmplă să fie probleme de fabricație și la alte mărci ca nu am dat banii la alt producător. Mi-am luat masina sa ma ducă din punctul A în punctul B, dar când de noua stai cu ea prin service nu e tocmai OK. De la 2 luni am mers cu ea în service, asa ca nu am motive sa o ridic în slavi. Câteodată ii dau dreptate și lui Mr. K ca o alternativa este un sh, chiar dacă mai bagi bani în ea apoi, tot nu o sa ajungi la valoarea de noua și pe deasupra cu bube. Noroc ca este garanția de 5 ani și pot sa mai trag de ei sa mai repare ce apare pe parcurs.

                            @Flonick, așteptăm verdictul celor din service.
                            Last edited by aris86; 4 August 2016, 00:17. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • ...nu am motive sa o ridic în slavi....
                              Nici eu nu am si nici n-am ridicat-o in slavi vreodata.

                              Eu asta am zis:
                              Am ales Dacia pentru ca este cea mai ieftina masina noua care-mi ofera ce am nevoie ca masina de familie.
                              Ieftina, spatioasa, piese de schimb la indemana (la masini mai pricopsite poti sa astepti cateva luni pana-ti vine piesa), nu fac liniute nici drifturi cu ea. Ma transporta in conditii decente impreuna cu familia.
                              P.S. pot sa adaug ca e cea mai buna masina pe care mi-o permit.
                              http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1261
                              Alegand Dacia, nu m-am intins mai mult decat imi e plapuma
                              http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1265
                              Last edited by Fanez; 4 August 2016, 00:31.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Chestia asta e destul de serioasa si ciudata asa ca vor cauta solutii. Inginerul ala are tot interesul sa trimita si sa gaseasca rezolvare. Poate sa vina si comisie de la fabrica sa vada exact ce si cum.
                                L.E. Poate vin aia si-ti zic: nenicule luam noi masina ta s-o studiem si iti dam alta noua in schimb.
                                Why not, nu m-ar deranja ... dar sunt conștient ca nu am norocul ăsta și voi face ccărare bătută pana la reprezentanta și înapoi pana voi rezolva... dar merg inainte

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google