Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu l-am imbracat in gri inchis/bleumarin inchis acum 6 ani la un tip care lucreaza la fabrica de volane. in afara de zgarieturile fine de la verigheta si transpiratie in zona unde tin cel mai frecvent mana, volanul n-are nimic. s-a folosit piele pentru volanele de audi a4, daca va ajuta cu ceva, pretul a fost sub 100ron. i-am lasat volanul de pe o zi pe alta, demontatul si remontatul le-am facut eu. aviz amatorilor de "self-made": grija mare la extragerea airbagului, sa nu rupeti panglica flexibila, ca v-ati ***** la cotitura
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Semn exclamare portocaliu pe bord

      Stimati colegi, am si eu o problema, azi dimineata mi-a aparut pe bord semnul de exclamare portocaliu (nu cel rosu de frana de mana) si nu stiu de la ce este. Aveti idee? Multumesc.

      Comment


      • Senzorul de presiune in pneuri.
        Pierde o roata presiune sau e vreun senzor defect.
        Attached Files

        Comment


        • Multumesc de raspuns, are rost sa ma duc cu ea la service sau pot sa merg linistit cu martorul aprins? Eventual sa merg la vulcanizare sa bage presiune la fel in toate (2,5 parca trebuie nu?)

          Comment


          • E greu să deschizi portiera șoferului și să te uiți pe abțibild?
            2,2 față cu 2,0 spate


            La 11 grade cât au fost în București una sau mai multe roți a picat sub pragul de presiune setat.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Dupa ce umfli rotile (ar fi indicat sa recitesti manualul de utilizare), mergi in computerul de bord la SET TP si tii apasat pe butonul de meniu pana isi reseteaza valorile la senzori ca sa si dispara indicatorul.

              Comment


              • Multumesc.

                Comment


                • da, cand scad temperaturile afara scade presiunea in roti. De fapt semnul ala ar trebui sa apara la toata lumea acum cand se lasa frigul. Bineinteles asta daca nu si le umfla ei singuri inainte sa apara aprins indicatorul in bord

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    E greu să deschizi portiera șoferului și să te uiți pe abțibild?
                    2,2 față cu 2,0 spate
                    Adică exact pe dos,
                    Dar aşa e când ai NDA ( cu adevărul )

                    Comment


                    • Originally posted by GuGu21 View Post
                      da, cand scad temperaturile afara scade presiunea in roti. De fapt semnul ala ar trebui sa apara la toata lumea acum cand se lasa frigul. Bineinteles asta daca nu si le umfla ei singuri inainte sa apara aprins indicatorul in bord

                      Eu pana acum nu am patit asta,banuiesc ca nu este o regula

                      Comment


                      • @bogdan_cr: Altă perlă, ca aia(captur) cu km<->mile doar cu derelek
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_cr View Post
                          Adică exact pe dos,
                          Bine, pe dos! 2 pe spate si 2.2 pe fata! No offence!
                          Last edited by DannyMC; 20 September 2016, 17:15.

                          Comment


                          • Acum, care o fi logica, fata de L1 unde motorul era mai greu fata de benzinarele actuale, presiunile standard erau 1.9 fata si 2.1 spate.
                            Aici, cu motor de Al, presiunea e mai mare pe fata. Sau au calculat pentru diesel si au aplicat folia la toate motorizarile.

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              ,,,
                              Da, vezi ca aia fără derelek n-a ieşit, mai treci pe acolo...

                              În rest, stima noastră şi mândria, torqe si renoromânia

                              Comment


                              • Când nu știi, zici că nu se poate.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google