Probleme Vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Vopsea

    Salut am niste mici probleme cu vopseaua pe masina in sensul ca am niste zgarieturi usoare pana la stratul alb pe usi , pe bara spate mi a sarit un pic vopseaua , am atins ceva , si mai am cateva pana la tabla de mici dimensiuni , in fine culoarea e albastru marin ,pot retusa fara sa vopsesc fiecare piesa si sa iasa bine? , la polish sigur nu ies zgarieturile pana la tabla si saritul de vopsea , cu un spray pot rezolva asta fara sa se vada diferenta de culoare?

  • #2
    sincer, nu cred. chiar daca vopseaua e identica s-ar vedea diferente intre vopseaua veche si cea noua. si eu am probleme similare si nu ca le voi putea rezolva fara vopsire. iar pe capota am ciupituri pana la metal, de la criblura aruncata de alte masini. daca as avea bani pt asta as vopsi-o si as colanta-o de protectie, cu folie transparenta. dar cred ca o sa le las asa si daca voiputea o voi colanta doar cu o alta nuanta de albastru, pt ca in talon scrie doar albastru. atata timp cat n=o faci metalizata, o poti face in orice nuanta de albastru si cu 1000-1200 lei rezolvi problema

    Comment


    • #3
      De obicei se vopsesc componentele integral,capota, aripa usa;la zona de delimitare dintre cele 2 vopsele cea veche se va gaza,adica va avea un aspect urat.Masina"carpita" astfel va arata precum vehicolele militare(vopsea de camuflaj,nuante de culori diferite)
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        @eddy

        nu ai casco la masina?

        cum spune si iancu mic trebuie vopsita toata piesa nu doar zgarietura si atat
        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

        Comment


        • #5
          am cateva zgarieturi albe pe care cred ca le voi face cu un creion pana la urma , cateva puncte de mici dimensiuni und e a sarit vopseaua , una si pe bara , si un mai mare pe portbgaj unde cred ca m a raschetat cineva , ce ma gandeam eu ca aici sa dau cu chit sa nivelez si sa dau cu un spray dar nici nu vreau sa iasa ca ultimul cazan carpit peste tot , ma gandeam ca la albastru nemetalizat nu se disting asa nuantele ,oricum decat sa o tiganesc mai bine o las asa , ma gandeam daca e cineva care si a facut cu sprayul sa ne spuna cum i a iesit .,

          Comment


          • #6
            Nici sa nu te gandesti.Stai si lasa masina asa;cand s-or mai aduna probleme si daca ai sa poti ai sa o revopsesti.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #7
              mi am cumparat un creion culoarea masinii , cand va fi frumos afara voi testa sa vad cum iese

              Comment


              • #8
                Mult mai bine asa
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by vyalli View Post
                  @eddy

                  nu ai casco la masina?

                  cum spune si iancu mic trebuie vopsita toata piesa nu doar zgarietura si atat
                  si-ti face casco ciupiturile?! nu prea cred. asa ar sta lumea numai pe la revopsiri. cine n-are ciupituri?!

                  Comment


                  • #10
                    am si eu o intrebare mai ciudata se poate ca ,cu un creion din asta sa vopsesc o macheta de logan?(nu am gasit culoarea la masina mea si vreau sa fac un tuning la macheta)!

                    Comment


                    • #11
                      Daca ai rabdare...
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • #12
                        testat azi pe o zgarietura , Doamne fereste-ma de asa ceva , tin cu ocazia asta sa sfatuiesc pe toata lumea , nu incercati asa ceva , nu aruncati bani pe toate rahaturile de sprayuri si creioane ca mai rau va stricati masina , daca n aveti bani de vopsire cum e si cazul meu lasati masina asa pana cand faceti rost , asemenea prostii , creioane , sprayuri sau alte infectii , trebuie sa fi nebuns a cumperi asa ceva cu gandul ca indrepti ceva la masina , bine ca nu iei teapa decat o singura data si multumesc userului de mai sus care m-a atentionat in legatura cu sprayul nu stiu ce s-ar fi intamplat daca as fi dat si cu un spray dinala , regret si ca am dat doar te test pe o zgarietura

                        Comment


                        • #13
                          Tot nu te linistesti ai?
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #14
                            m-am linistit de tot , dar sti cum e nu te linistesti pana nu incerci tu , pana nu te convingi singur si acum sunt mai mult decat convins ca nu exista alternativa la vopsitorie

                            Comment


                            • #15
                              Cineva acredita ideea cu casco;nici o sansa.Cu casco poti fi despagubit pentru un singur eveniment,se face un singur dosar de dauna.Nu poti sa spui ca uite am si aici o lovitura,si aici una samd.,pentru ca nu fac obiectul aceluiasi incident.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google