Problemele de servodirectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In sfarsit pot posta pozele. Se poate pierde si pe la semering?
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • Nu prea reusite pozele; sigur ca se poate pierde si pe la simering, pentru asta va trebui sa desfaci burduful din stanga de la caseta.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Colegu, vezi ca am postat doua poze
        sigpic

        Comment


        • e senzorul
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Da am vazut; intr-adevar se vede pata pe la senzorul presiune; probabil umezeste f.putin, dar nu cred sa pierzi atat de mult pe acolo incat sa mearga greu directia din aceasta cauza; se compenseaza din rezervor. Oricum trebuie rezolvat si cu senzorul.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • da manocontactul (sonda) am patit-o si eu pe la 65 000

              Comment


              • Si mie imi curge pe la sonda aia de vreo 3 ani.
                Am completat o data cu ulei de servo, dupa aia s-a si astupat acolo de la ulei cu praf, s-a facut ca un mastic
                Nici nu ma gandesc s-o schimb inca.
                Asta nu inseamna ca e sfatul meu pentru toata lumea

                Comment


                • poti sa nu o schimbi si sa-i astupi orificiul prin care pierde dar s-ar putea sa nu iti mai semnalizeze cand ai ramas fara ulei hidraulic in vasul servodirectiei

                  Comment


                  • Nu ai cum sa-i astupi nici un orificiu; in general scapa pe la cei 2 pini si nici sa anulezi senzorul nu e o solutie. Scaderea presiunii in circuitul servo ar trebui sa o semnalizeze.
                    Inlocuieste senzorul, cod dacia 77 00435692, 77 00413763, si ai scapat de stres.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • iancu poti astupa dar pe riscul tau..

                      Comment


                      • acum pe bune: mit sau realitate?! i s-a aprins vreodata cuiva vre-un martor la bord care sa semnalizeze ceva probleme pe la servo ? sa zicem lipsa lichidului in vas...eu zic ca nu se aprinde nimic, e cineva de alta parere?
                        Pain brings out the truth in us all...
                        ...how much truth can you stand?

                        Comment


                        • Mie nu mi s-a aprins pentru ca nu am fost in situatia sa am probleme cu presiunea din circuit; atunci ar trebui sa fie semnalizat defectul, nu daca nu mai ai lichid in vas.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • te cam contrazici singur....logica mea spune ca daca nu ai lichid in vas e clar ca pompa invarte si aer pe langa ulei de servo deci presiunea pe conducta de inalta (unde e si sonda) scade. Dupa spusele tale ar trebui sa se aprinda caci presiunea scade daca circuitul prinde aer. Oricum sa nu deviem de la intrebarea mea initiala , ma interesa daca cuiva i s-a aprins si in ce context.
                            Pain brings out the truth in us all...
                            ...how much truth can you stand?

                            Comment


                            • Vasul e deasupra instalatiei; daca acesta e gol nu inseamna ca imediat sub el in conducta nu mai e ulei; daca se goleste circuitul din conducta pana in pompa intra aer.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • mi s-a dus pompa in mers. era sa rup gardurile...
                                nu s-a aprins nimic!
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google