Promotiile dacia doar pe site...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Promotiile dacia doar pe site...

    Pe 28.12.2007 am fost la dealerul Rent A Car din constanta sa-mi achizitionez niste accesorii ptr masina in valoare de 140Ron , pe site era o promotie care se termina pe 31.12.2007: cine cumpara accesorii de minim 120Ron primeste un cupon razuibil si castiga un premiu pe loc(gen machete brelocuri mascote) si poate participa si la tombola.
    La achizitionare am intrebat de aceasta promotie mi-sa raspuns sictirit si cu o mare lipsa de respect ca promotia s-a terminat. Le am zis ca se termina pe 31 si ei mi-au zis ca nu mai au taloane... Ok am platit am luat factura si chitanta si am plecat.
    Cand am ajuns acasa am trimis un mail celor de la Vocea Clientului le-am comunicat numarul facutria si a chitantei suma etc... le-am povestit toata intamplarea si le-am spus ca in regulamentul promotiei nu exista nici un articol in care sa se specifice ca promotia se desfasoara doar in limita stocului de taloane...
    Dupa aproximativ 10zile am primit un raspuns(cei de la dacia se lauda ca raspund in 48de ore) cum ca vor face o ancheta in cadrul firmei Rent A Car si ca ma vor tine la curent cu solutionarea problemei...
    Acum 5min m-au sunat de la Vocea Clientului , sa ma intrebe daca am fost sunat de catre cineva de la dealer ca sa-mi ceara scuze... le-am spus ca nu am fost sunat si ca nici nu astept scuze de la ei. Mi s-a spus ca au primit nenumarate sesizari si ca s-au rugat de directorul general sa-mi ceara scuze dar acesta a refuzat.
    Ideea e ca cei de la vocea clientului a recunoscut ca-s constienti de nesimtirea celor de la dealer si ca au sesizari de la ei cat nu au de la toti dealeri din bucuresti... mi-au spus ca dealeri sunt doar niste srl-uri acreditate si ei nu au ce sa le faca , si ca dealerul din constanta se comporta asa ptr ca detine monopolul , dar cica nu au ce sa faca ptr ca nu exista alt dealer care sa ceara acreditare si ca asteapta sa apara acest dealer...
    In conluzie mi s-au cerut scuze ptr neplacerile provocate si ptr faptul ca angajatii s-au purtat grosolan cu mine.
    M-au intrebat daca sunt multumit de masina , am zis ca sunt multumit de masina si le-am spus ca pe la dealerul din constanta nu ma mai duc decat in cazuri de extrem urgenta , si ca o sa ma duc la dealerul din tulcea si ei mi-au recomandat acelasi lucru ca pentru revizii sa ma duc in tulcea.
    Mi-au zis ca problema cu promotia a fost de comunicare ei au acordat un numar de tichete fiecarui dealer si ca dealerul era obligat sa-i contacteze si sa mai ceara tichete dar ei au preferat sa retraga urna...
    Ca incheiere problema mea care era mai mult o chestie de principii sa rezolvat prin vorbe si doar vorbe...

    sigpic

  • #2
    Dupa cate vad pe acest forum, nu as vrea sa ajung sa apelez la vocea clientului. Se pare ca toate rezolvarile problemelor ridicate de clienti se rezolva doar prin abureli si vorbe aruncate in vant! Deh

    Revin la problema si ma intreb sau va intreb ce se intampla in acest caz, in alta tara european-occidentala sa la alta marca! Loganul imi place dar "firma" e de trei lei (dealeri, servicii, solutii, s.a.)
    Logan - siguranta si incredere!

    Comment


    • #3
      Cum adica nu se gaseste nici un alt S.R.L. sa ceara acreditare? La cat ii Constanta de mare? Pacat.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #4
        E ciudat ca exista doar un dealer in Cta... La cei 3-400 mii de locuitori ai orasului + cei din judet ar fi trebuit mar 3-4 dealeri... Din acest motiv ala isi face de cap... pt ca e singurul.

        Comment


        • #5
          Pentru cei ce nu stiu, este in constructie inca o reprezentanta dacia la iesire din Constanta, langa Carrefour. Sa speram ca o sa se construiasca cat mai repede si ca acolo or sa fie oameni mai de treaba.
          In tara momentan.

          Comment


          • #6
            costin reprezentata de acolo tot a lu nea olteanu e...
            spike chestia e ca cei de la dacia recunosc ca isi face de cap si cica ei nu au ce sai faca , dar in schimb stiu de la cineva care are o cunstiinta si nu i-sa dat aprobarea ptr asi face service din motiv ca nui nevoie omu are alta reprezentanta in alt judet...
            razvan cei de la vocea clinetului m-au rezolvat doar cu livrarea masini ca altfel mai asteptam o saptamana dupa dealer

            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by Sp!Ke View Post
              E ciudat ca exista doar un dealer in Cta...
              In tot judetul vrei sa spui...
              Nu am facut mare sfiriiala chiar daca se deschide si reprezentanta la Carrefour, sony are dreptate este tot a lui nea Olteanu.
              Multa lume, putini oameni...

              Comment


              • #8
                3 reprezentante in acelasi judet, ale lui Olteanu. Totusi, nasol pentru cei din Constanta, mai ales ca stiu cum se lucreaza in service...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Tousi bine ca pana la tulcea aveam cam 120km de mers )...
                  PS am sunat la tulcea sa ma programez ptr revizie la 8000 si mi-au zis ca arunc cu banii ei ma programeaza dar arunc degeaba cu banii... drept dovada acum am 8500 nu m-am mai dus

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Si cam tot atat pana in Slobozia, deci 2 serviceuri bune destul de aproape.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Corect andrei nota 10...

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Las snk schimbati orasu de resedinta
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Trebuia sa ii dai produsele inapoi si sa-ti iei banii, si sa le umpli buzunarele cu ce vrei tu !
                          asa cum le fac eu la astia de la pall mal ...

                          Comment


                          • #14
                            Tomu sincer am fost la mana lor aveam nevoie de protectiile de aripi deja vorbisem cu baiatu de la montaj ma intelesesem cu el la un pret rezonabil... in fine...

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Umbla un zvon ca se va deschide si la Mangalia reprezentanta Dacia, binenteles tot a lui Olteanu.
                              Multa lume, putini oameni...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google