Promovarea Logan Club Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Promovarea Logan Club Braila

    Dragilor, dupa cum vedeti, venim la intalniri foarte putini, ceea ce e deranjant si uneori plictisitor.

    Cand m-am uitat ultima oara, erau 147 membri din braila, dar 10-15 activi.

    In braila, am vazut multe logane, unele tunate altele ba.

    Cum facem sa ii aducem la intalniri si sa fim cat mai multi?



    O idee ar fi stickerele pe masini, dar nu prea au avut efect pana acum - 2-3 membri noi, care tot nu vin la intalniri.


    Alta, am putea sa ii copiem pe cei de la iasi (sper sa nu se supere) cu afisarea in un hyer market, mall sau o zona populata, a unui poster cu clubul nostru, in care il prezentam si ii invitam pe toti.

    Inca una, sa facem fluturase, iar la semafor intindem mana pe geam si le daruim

    Alte idei?


    Punem ceva in practica?

    asteptam propuneri.
    sigpic

  • #2
    Eu zic ca astia 10-15, sa veniti la Galati. Cum era odata. Sunteti bineveniti intotdeauna, stiti asta

    Comment


    • #3
      Multumim de invitatie lucian. Este si asta o idee, insa mai lasa-ne o luna poate iese. Am vazut ca cei de la tulcea, care au inceput cu 2 membri sunt 7, iar noi, care am fost 8 la prima intalnire, acum venit cate 5 . Dezastruos!
      sigpic

      Comment


      • #4
        propun fluturasi!
        MiNnRuZ

        Comment


        • #5
          good idea. cum ii facem si cine ii imparte si unde?

          o sa incerc sa fac un model, desi nu prea ma descurc in photoshop sau alte chestii.
          sigpic

          Comment


          • #6
            hai iamagi, sus cu ei! dar cred ca invitatia ar trebui facuta sa viziteze site-ul si mai apoi sa ni se alature la intalniri.
            MiNnRuZ

            Comment


            • #7
              Re:

              Originally posted by iamagi View Post
              .....acum venit cate 5 . Dezastruos!
              Din cate stiu duminica trecuta am fost 7 deci....

              Comment


              • #8
                mcdan, problema nu este ca suntem 5 sau 7, am zis un numar aproximativ - am ramas aceeasi, vin aceeasi: cristi, bogdan, marius, stefan, tu, claudiu, cosmin si cei doi de la ianca, dar nu intotdeauna toti.

                la fluturasul ala, trebuie sa ne gandim unde il facem si cum il facem. ma gandeam sa mai copiem cate ceva idei dupa forum si sa incercam sa creeam un domeniu propriu: www.loganclubbraila.ro in care ne prezentam si ii invitam pe toti. obligat ca trebuie ca toti sa vina intai aici pe forum, insa trebuie sa ne facem reclama. ganditi-va la o modalitate simpla.


                cu fluturasul sa vedem, poate il punem in practica ca nu e mare lucru - dar cum le impartim.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  in trafic, la semafor, in parcari, in timpul serviciului
                  MiNnRuZ

                  Comment


                  • #10
                    ai zis ceva bun: in parcari, la servici.

                    asta e!


                    deci, eu vad de fiecare data cand merg cu masina, logane dfrumoase si bine intretinute, par a fi de loganisti pasionati.

                    le punem cand ii vedem in parcari cate un fluturas. cred ca o sa mearga. la fel si la servici, cand vedeti pe cineva cu logan fluturasul.


                    cine poate sa faca un fluturas?

                    care sa fie mesajul pe care il transmitem?
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      http://www.loganclub.ro/forum/attach...3&d=1237458298 asta e un model de fluturas pentru intalnirea care va avea loc pe 14 iunie. am putea sa ne inspiram dupa asta.

                      este facut de mcdan!

                      prima intalnire a avut loc pe 18 ianuarie, acum suntem in 20 martie. atunci am fost 7. acum suntem 10 (daca nu ma insel)

                      de atunci am crescut nu am scazut in numar. nu s-a retras nimeni.

                      poate cu aceasta campanie de fluturase o sa mai atragem cativa.

                      eu sunt de acord sa strangem niste bani si sa facem macar 100 fluturase pe care sa le impartim in oras. fiecare le imparte cum ii vinemai usor.

                      eu inainte distribuiam pliante de la hypermarketuri in galati in poste, deci as putea sa fac si asta in braila dar ne trebuie cateva mii

                      eu azi incerc sa listez macar 2 exemplare de sigle LCBraila
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Salutare Logan Club Braila!
                        Sa va faceti cunoscuti prin intermediul fluturasilor reprezinta cea mai la indemana solutie si cea mai ieftina.
                        Cu un softurile uzuale va puteti crea un model in care sa aratati pe scurt si cat mai elocvent intentiile vostre. Nu e nevoie sa stati la semafor, ci doar sa aveti cativa fluturasi in buzunar cand iesiti in oras. Cand treceti pe langa un logan, prindeti un fluturas intre parbriz si stergator.
                        E de preferat sa le imprimati pe hartie mai groasa decat cea obisnuita pentru copiator.
                        O alta varianta ar fi promovarea clubului pe un post local tv cu anunturi.
                        Multa bafta!
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • #13
                          Deci, cine poate sa faca un model? Incercam undeva la pancronex, sau unde se fac tiplari de hartii poate pot sa le puna pe hartie lucioasa, hartie ceva genul celor de la orange - acele fluturase ce se imaprt prin oras.

                          SI cu postul ar fi o chestie, si cred ca ne-ar ajuta sa ii chemam la o intalnire

                          care stie un program sa rediomenzionez poze si sa introduc altele in una? am incercat eu ceva pentru un fluturas, dar nu imi iese cu paint. dati-mi un nume de program, in afara de photoshop ca nu ma descurc nici de cum acolo.

                          inca ceva, care sa fie mesajul din inerior/
                          Last edited by iamagi; 20 March 2009, 17:03. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            trebe sa facem ceva in legatura cu promovarea, ca spre exemplu eu ma plim seara si vad destule loganuri si as putea sa le dau un fluturas. poate saptamana viitoare scot ceva la imprimanta sa le impart.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Personal nu prea am timp ca e o perioada destul de incarcata la munca dar pentru cine are timp va rog "rasfoiti" forumul ca este undeva modelul de "flayere" destul de bun. Dupa ce-l gasiti "plagiati-l" aici si dupa mai vorbim .
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google