Prosteli Cu Aparatul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prosteli Cu Aparatul

    Se pare că e la modă să fie urcate poze pe forum, așa că-i dau și eu

    Un micuț animăluț cu pânză, o zburătoare nepăsătoare, un fluture pe-o floare si zborul într-acolo și un pescărus în portul Rostock.
    Apoi vine puțină zăpadă de pe transfăgărășan, o mică întâlnire cu băieții din Pitești și o grătăreală pe cinste cu Spionu', VYP-ul si Marțianu pupăcios
    Attached Files

  • #2
    Dar di ce ai numit "Prosteli" ? Ne arati niste poze, daca le numesti prosteli, ne pui sa ne uitam la prosteli ?

    Primele sunt faine dar subexpuse zic eu (2,3 si 4).

    De prima imi aduc aminte, ca am facut poza la aceeasi specie de paianjen dar nu am facut-o la fel de clar ca a ta.

    Comment


    • #3
      Am vrut sa pun in ghilimele Prosteli, sincer sa fiu cam 3/4 din pozele pe care le-am facut pana acum vreo 2 luni au fost facute pe automat, abia recent am invatat sa folosesc mai bine scula din dotare si am inceput sa le fac pe manual.
      Inca nu stiu sa folosesc aparatul la maxim, dar sper ca in curand sa nu mai am probleme cu el

      P.S. Folosesc un Nikon D3000 cu un obiectiv 18-55.

      Comment


      • #4
        Aparatul e ok cat timp nu te bagi la lumina slaba.
        Dovada ca e OK poza cu paianjenul

        Si eu m-am chinuit cu obiectivul de kit dar am scos gresit din ecuatie ca batea vantul (paianjenul se ducea in toate directiile) si am incercat pe focus automat.

        Comment


        • #5
          Momentan nu am bani pentru alte obiective si blitz-uri, dar vor urma.
          M-am bagat si la facut poze noaptea fara blitz si singura chestia nasoala a fost zgomotul
          Poza cu paianjenul a fost facuta pe la ora 14-25, deci lumina din belsug

          Astept sa ajunga si doftorul cu alex pe aici, sunt curios si de parerea lor :P

          Comment


          • #6
            Inafara faptului ca unu e Nikosist si alu Canonist totul e ok )) , stiu sa faca abstractie de treaba asta si sa expuna niste pareri sincere.

            Din pacate la zgomot nu prea ai ce face, aparatu e limitat de vremurile lui.
            Pus pe trepied si lasat la expunere indelungata

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google