Protecție Solară

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Protecție Solară

    Ce soluții există pentru protejarea vopselei de soare?
    Am înțeles că nu îi face chiar bine să stea toată ziua în soare și că ar fi bine să aplic ceva soluție. Poate mă ajutați cu o recomandare. Mersi.

  • #2
    Asa modesta cum este vopseaua loganului, a fost conceputa pentru ca masina sa stea in soare. Nu te mai stresa cu toate prostiile.
    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

    Comment


    • #3
      A mea de 4 ani sta numai in soare si nu are nimic.
      "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

      Comment


      • #4
        Nu te stresa prea mult ca sta in soare , dar daca vrei sa-i dai cu vreo ceara si sa o pui la umbra ori de cate ori ai ocazia iti dai seama ca nu o sa-i dauneze.
        O alta "grija" ar fi sa nu o lasi cu gainat in soare asta este poate cel mai important lucru.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #5
          Si eu sunt curios cum intretineti vopseaua masinii.
          Loganul meu e din februarie 2007, in ultimii 5 ani, de cand am devenit pasionat de detailinga, pe masina a fost aplicata protectie (ceara, sealant) de 2 ori pe an (primavara si toamna).
          Toamna trecuta i-am facut un polish pt repararea defectelor mai usoare de pe vopsea, si astazi se prezinta intr-o stare foarte buna.

          Comment


          • #6
            Vopseaua masinii?....care...vopsea?

            Spalare cat mai des, mai ales iarna; cu ceruire aferenta.....reparat din timp mici zgarieturi; ceruire si in praguri, contra aripi etc......uneori si argila (decontaminare) cand ramane de la celelalte...

            Rezultatul? rugina....

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google