Protest Impotriva Scumpirii Combustibililor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu am auzit plangandu-se de calitatea combustibilului pe acea persoana care alimenteaza la vecini si mai mult de atat chiar mi s-a indicat, asta ce e drept din cauza pretului. Cu un pasaport, si bani schimbati la "usa" lor, fara probleme, se pot cumpara si alte produse de la ei (convenabil)!
    Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

    Comment


    • #32
      sambata voi fi si eu acolo la mcdonalds cu tot cu maruntei

      Comment


      • #33
        haideti sa protestam ... si noi

        Asa cum am promis, daca un singur loganist galatean va dori sa participe, atunci eu voi fi a 2-lea. Asadar, si eu voi fi acolo! Trebuie neaparat sa alimentez ... cu 168 ml de benzina!

        Lista loganistilor care vor participa la protestul impotriva scumpirii carburantilor:
        1. batranu70
        2. gl_mmm
        3.
        4.
        5.
        6.
        7.
        8.
        9.
        10.
        Intalnirea va avea loc la ora 9,30 la McDonald.
        Haideti cu totii la protest!

        Comment


        • #34
          Lista loganistilor care vor participa la protestul impotriva scumpirii carburantilor:
          1. batranu70
          2. gl_mmm
          3. sand'dana (am destul spirit combatant in mine, deci Hai la Protest!!!)
          4.
          5.
          6.
          7.
          8.
          9.
          10.
          Intalnirea va avea loc la ora 9,30 la McDonald.
          Haideti cu totii la protest!
          Loganist far'de Logan

          Comment


          • #35
            Lista loganistilor care vor participa la protestul impotriva scumpirii carburantilor:
            1. batranu70
            2. gl_mmm
            3. sand'dana (am destul spirit combatant in mine, deci Hai la Protest!!!)
            4.valeriuciprian...bani marunti nu am...folosesc cardul...dar spal geamurile...interior exterior.
            5.
            6.
            7.
            8.
            9.
            10.
            Intalnirea va avea loc la ora 9,30 la McDonald.
            sigpic

            Comment


            • #36
              Lista loganistilor care vor participa la protestul impotriva scumpirii carburantilor:
              1. batranu70
              2. gl_mmm
              3. sand'dana (am destul spirit combatant in mine, deci Hai la Protest!!!)
              4.valeriuciprian...bani marunti nu am...folosesc cardul...dar spal geamurile...interior exterior.
              5.gheorgngv (ceva maruntei am inceput sa procur am vreo 4 lei in monezi de 10 si 5 bani, dar voi mai procura altii maine)
              6.
              7.
              8.
              9.
              10.
              Intalnirea va avea loc la ora 9,30 la McDonald.

              Comment


              • #37
                e posibil sa vin si eu sa alimentez de 60 de bani..nu de alta dar nu vreau sa intru pe rosu...si cum doar atat imi permit atat bag...vineri seara aflu sigur pana atunci nu ma trec pe lista

                Comment


                • #38
                  saptamanal statistica zice:
                  mediplus 3800 masini, general construct 6000 masini, apa nova 7000 masini, vodafone 1300 de masini, cosmote 1500 de masini, orange romania 12000 masini, Romprest 1200 masini, posta Romana 2300 de masini, televiziunile private 4000 de masini, tiristii, foarte multi + alte firme nenumarate, imaginati-va de cat alimenteaza astia zilnic, credeti ca ii doare in cur de 50 litri sau 100 cat punem noi pe luna, ei se bazeaza pe societati, pe aia ar trebui sa-i convingem sa faca greva, cum spuneam si daca se face 50 lei litru, aia tot alimenteaza

                  in total sunt enorm de multe masini numerotate, de unde fratilor atatea masini??????????

                  aici ne loveste pe noi!.
                  lipsa text

                  Comment


                  • #39
                    luam atitudine

                    Foarte de acord cu tine Bleizer! Insa, acest protest nu are menirea de a reduce neaparat pretul combustibililor! Noi vrem sa atragem atentia celor vizati, ca acele nenorocite de cresteri de pret afecteaza individul, ca acele cresteri de preturi adancesc saracia romanului, ca acele nenorocite de cresteri de preturi nu trec neobservate in randul populatiei. Cu alte cuvinte vrem sa atragem atentia benzinarilor si statului ca noi soferii persoane fizice suntem impotriva acestor scumpiri aberante. Cum? Spunand asta! Luand atitudine impotriva acestora!
                    Stim ca sansele de succes sunt infime dar macar atata lucru putem face: sa protestam! In plus, acesta este un drept constitutional pe care nu ni-l poate refuza nimeni atat timp cat se respecta legea.

                    O vorba din popor zice ca "Cine vrea sa faca ... gaseste mijloace! Cine NU vrea ... gaseste scuze!". Asa ca eu propun sa FACEM exact ceea ce ne sta in putere: SA PROTESTAM!

                    Comment


                    • #40
                      protest in masa

                      facem, sunt alaturi de voi oricand si la orice ora, dar ma ingrijoreaza ceilalti care consuma in masa, masiv pe buzunarul lor si inconstient!
                      ATENTIE! si inca un lucru ar fi tare pentru noi, ar trebui sa alimentam toti numai de la o firma ori Rompetrol, ori Petrom, ori Mol, asa celelalte vor fi obligate sa scada preturile ca sa nu dea faliment, asta ar fi o tactica desteapta!
                      Last edited by Bleizer; 13 January 2011, 08:50.
                      lipsa text

                      Comment


                      • #41
                        LOGANISTII GALATENI SUNT INVITATI LA PROTEST! TOTI!!!

                        Lista loganistilor care vor participa la protestul impotriva scumpirii carburantilor:

                        1. batranu70
                        2. gl_mmm
                        3. sand'dana
                        4. valeriuciprian
                        5. gheorgngv
                        6.
                        7.
                        8.
                        9.
                        10.

                        Intalnirea va avea loc la ora 9,30 la McDonald.

                        Comment


                        • #42
                          Gata numeraru' ... 414 monede de 1, 5 si 10 bani ...
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            Cu parere de rau am fost informat in seara asta ca protagonistii, cei care au pus la cale acest protest au zis ca se anuleaza( cred ca au fost speriati de amenzile date)

                            Comment


                            • #44
                              dar pt ce s-au dat amenzi ca eu nu am auzit nimic

                              Comment


                              • #45
                                nu mi sa spus motivul abandonarii acestei actiuni dar pe internet am gasit asa ceva pentru cine este interesat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google