Protest PRETURI CARBURANTI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Protest PRETURI CARBURANTI

    Dupa cum ati vazut preturile la carburanti crest vertiginos in ultimul timp fara a exista o motivatie economica reala iar companiile de pe la noi inregistreaza profituri colosale chiar si pe perioada de criza cind au fost reduse salariile.

    Propun membrilor LC organizarea unui prostest care sa aiba ca rezultat blocarea benzinariilor in toata tara,

    Astept pareri.
    75
    DA
    80.00%
    60
    Nu stiu
    20.00%
    15
    Last edited by usr1; 22 September 2010, 17:41.

  • #2
    In primul rand: se scrie "veti", nu "ve-ti".

    In al doilea rand: sunt de acord cu un protest impotriva cresterii abuzive a pretului carburantilor, dar nu in modul propus de tine, prin blocarea benzinariilor. Iti dai seama ca nimeni nu'ti va premite sa faci lucrul asta, in plus vei atrage si antipatia oamenilor/firmelor care nu isi pot desfasura activitatea zilnica.

    Sustin un protest civilizat, non-violent si care nu perturba desfasurarea normala a lucrurilor.

    Problema este ca acest protest este putin probabil, nevoile oamenilor si ale societatii actuale depasind nemultumirea legata de preturile carburantilor. Sunt alte probleme mult mai importante si mai apasatoare decat asta.

    Asa ca nu se va ajunge nicaieri... e tipic romanesc.

    Toti zic: "hai sa fecem ceva!!!" Ce? Hai fa tu primu', deschide drumuri si lumineaza mintea oamenilor!
    Last edited by Niki; 22 September 2010, 17:55.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #3
      Am vazut astazi ce sa intamplat la bucuresti.......... daca se continua tot asa se va ajunge la o noua revolutie toata lumea e revoltata preturile cresc in nestire taxe peste taxe azi maine taxa pe respirat.......... ar trebui ca toti soferii sa se adune si sa organizeze un protest dar sincer nu cred ca va avea un rezultat poate poate doar temporar.........!

      Comment


      • #4
        Originally posted by usr1 View Post

        Propun membrilor LC organizarea unui prostest care sa aiba ca rezultat blocarea benzinariilor in toata tara,

        Astept pareri.
        Un test prost sau ce?
        Intr-un protest al soferilor de orice fel din Romania eu nu cred...poate ar avea efect,dar ma indoiesc de un numar mare de participanti,iar ca forma de boicotare in vreun fel nici nu poate fi vorba
        Last edited by zezu; 22 September 2010, 18:13.

        Comment


        • #5
          DAAAAA ... deci nu se mai poate ! ... o sa ajungem ca 1L de benzol sa fie lux

          Propun sa facem un miting de amploare in fiecare oras ... !!!
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #6
            a mai fost aici ceva similar si nu s-a intamplat nimic, eu sunt deschis sa ma alatur voua daca o sa iesiti in strada.
            Can't touch this !

            Comment


            • #7
              Protestul ala era pentru 4 lei dar acum protestul e pentru 5lei/litru Voi va dati seama ca in decurs de NUMAI 3 luni s-a majorat cu 1 LEU. Pai in ritmul actual daca nu luam atitudine ajungem pe la jumatatea lui 2011 la 10 LEi /litru.

              Comment


              • #8
                un protest adevarat ar fi ca toti s atreaca pe GPL....ar fi o masiva lovitura data companiilor petroliere daca cel putin 25% din masinile mici pe benzina ar trece pe gpl

                Comment


                • #9
                  Aiurea....sa vezi atunci ce creste pretul la GPL
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Korect @darksid ca nemernicii astia fac specula cu preturile carburantilor. Poate ati observat cind e mai scumpa motorina cind e mai ieftina decit benzina.
                    Nesimtitii astia de pe la noi la 4.64 lei ar trebui sa vanda carburantii la galon nicidecum la litru ;)

                    Comment


                    • #11
                      cand a fost vorba de taxa de prima inmatriculare au iesit toti la manifestatii...acum nu iese nimeni. eu sunt in stare sa le dau si foc la astia cu benzinariile numai sa mai lase din pret.
                      fara

                      Comment


                      • #12
                        nu se va rezolva nimic. mai mult de 50 bani /L nu or sa lase la pret, si asta in cel mai bun caz. pe lang asta mai e valabila si vorba ca "romanul s-a nascut in masina". nu contest pe cei care chiar au nevoie. dar sunt multi care merg 5 km prin buc pana la serviciu cu masina, cand ar putea foarte bine sa ia autobuzul, si prin asta s-ar mai decongestiona si traficul. oricum, daca va fi sa ne strangem eu ma bag. aaaa, si in state s-a scumpit benzina. acum 3 ani era 0.9$/galon, iar acum e ~2$/galon si n-a iesit nimeni in strada. ce au facut baietii??? au renuntat la V6 sau V8 si au trecut la smart-uri, aveo si altele din categoria asta. Cel putin, anul trecut AVEO a fost cel mai vandut hatchback din SUA. e plin acolo de aveo.
                        numai bine.
                        Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                        Comment


                        • #13
                          sa nu exageram cu aveo.....intr-adevar sunt destule pe strada dar nu atat de multe incat sa iti spui,mama ce de aveo au astia....tot jeepurile alea mari dar si masinile de familie sunt cu duiumul in north america!

                          eu cred ca nu se rezolva nimic cu protestul asta,sunt benzinariile pline cu toate ca au crescut pretul!

                          Comment


                          • #14
                            orice protest, orice scandal, orice nemultumire ale oamenilor...nu aduce la nimic bun pentru noi, credeti-ma, suntem condusi si manipulatzi de ei, suntem la mana lor, desi imi doresc o schimbare in bine, nu numai pentru carburantzi ci pentru tot, degeaba ne luptam, degeaba manifestam, daca nu intram cu forta peste ei, nu facem nimic. Fara fortza, fara lupta iar nu facem nimic!
                            Asta este parerea mea!
                            lipsa text

                            Comment


                            • #15
                              calm si economisitor ... bicicleta...
                              trebuie sa se adune toata tara , cu o mana de oameni nu se rezolva nimic , numai stres si nervi tot din partea noastra

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google