-Provenienta Motor K4M? Megane I Sau II?, Loganul Cu K4M Are Fulie Defazoare? logan 16v 105cp e5 Provenienta Motor K4M? Megane I Sau II?, Loganul Cu K4M Are Fulie Defazoare? - Pagina 3 - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan : Motorizari benzina > logan 16v 105cp e5

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

piesenet.ro

Provenienta Motor K4M? Megane I Sau II?, Loganul Cu K4M Are Fulie Defazoare?

logan 16v 105cp e5

Raspunde

Thread Tools
Vechi 8th July 2015   #41
dsign
Garaj Man

dsign's Avatar

Data inscrierii: 02-08-2007
Motorizare : 1.6 MPI AGITAT
Varsta: 34
Posturi: 5,857
Membru :
[Garaj Man]
[LoganClub Bucuresti]
Implicit

Atat timp cat l-au dus la 133cp in Euro 5 (de serie) iar unii bagaciosi l-au ridicat fara mari probleme la 160cp, eu zic ca nu e chiar o vechitura. Prefer un aspirat clasic oricand in fata unui turbo care poate avea probleme de fiabilitate.

Cutia n-are a face, pur si simplu in treapta 1 nu pleaca bine deloc, cand schimbi din 1 in 2 la 6000+ cade turatia brusc si motorul da sa se inece, d-astea...

La 133-ul meu am si cutia disponibila, asa ca nu-mi fac probleme.

@mariann, nu cunosc exact locatia, insa este clar ca electronica nu este preluata direct de la Renault, fara alte optimizari.

dsign e offline   Reply With Quote
Vechi 8th July 2015   #42
mariannn
Loganist de 5 stele

mariannn's Avatar

Data inscrierii: 11-05-2010
Motorizare : 1.6
Varsta: 29
Posturi: 717
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

nu vreau sa manii pe barbos ca atunci cand laud, imi da peste nas,
amatorul din mine e multumit de ceea ce este acum pe masina, nu-s la categoria gea(din care faci parte, fara sa te periez deloc),
sunt mega-extra-super+alte superlative fericit ca atunci cand accelerez, cu performantele lui de k4m nemodificat, sunt megaextrasuperFERICIT ca nu scot fum negru...ca d-asta n-am ales motoarele FUMU.5DCI...
Vechi 8th July 2015   #43
Archangel80
Loganist de 5 stele

Archangel80's Avatar

Data inscrierii: 20-12-2012
Motorizare : 1,6 16v E5 105 hp - Prestige
Posturi: 1,172
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Nu stiu ce motoare au nimerit unii sau cum le-au distrus mai degraba insa mie imi merge foarte bine. Am dat liniute si cu o Kia si m-am tinut bine pe langa. Eu unul vad o limitare pana in 2000 rpm nu are sprintul ala datorita clapetei electronice, insa dupa 2000 masina isi schimba atitudinea. Chiar trage si chiar cere.
Pana mea, dulapul asta nu e facut sa faca racing cu Ferrari sau alte super caruri. Pt cat a costat si ce ofera, BEST OFFER EVER.
Archangel80 e offline   Reply With Quote

Raspunde

Sari la Forum

Tags
fulie defazoare logan 1.6 16v, motor k4m, provenienta motor k4m de pe logan

Thread Tools

Reguli de Postare