Radar Laser-judetul SIBIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Fratilor....cica peste max. 2 saptamani or sa dea drumul la raderele fixe de la noi din judet!
    GROAZNIC
    aham......Restul e LOGAN


    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

    Comment


    • #62
      am auzit si eu azi la radio..e de rau. sa vezi ce curg amenzile.
      imi vine sa urlu!!!tre sa facem un protest cum s-a facut pentru taxa de prima inmatriculare.
      trebuie sa luam atitudine.
      o sa adormim la volan daca mergemcu 50 km..or sa treaca melcii pe langa noi si vor rade de se vor sparge.

      toti cei care detin informatii despre radare sa leposteze(locul in care sunt amplasate)
      fara

      Comment


      • #63
        Partea proasta e ca pe soselele patriei limitarile de viteza sunt puse parca in ciuda, sa incurce traficul si mai mult.
        Daca sistematizarea ar fi gandita in folosul nostru n-ar fi nicio problema ca monteaza radare fixe.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #64
          la iesire din talmaciu spre vestem este un radar tip coloana care deocamdata nu este "anuntat" nicio tablitza cu monitorizare trafic...sper ca o vor monta inainte sa ii dea drumul.

          p.s.am inteles ca la saliste e unul identic este semnalizat?
          fara

          Comment


          • #65
            radar coloana functioneaza

            ieri am plecat acasa(slatina) si cand am trecut prin Boita nimic suspect.
            acum 5 minute am ajuns in sibiu. surpriza.

            LA BOITA RADARUL TIP COLOANA FUNCTIONEAZA!!!!!!!!

            DATI MAI DEPARTE PE MESS VB CU TOTI SA II INSTIINTATI.

            este detectabil dar intr-obandape careeu nu am mai vazut-o vreodata.
            cine are radar cobra(cel mai ieftin,l=am luat la reducere de la unitel cu 160 lei) ultima litera din dreapta L
            piuie de ii sar capacele.
            fara

            Comment


            • #66
              nu ti-l detecteaza, stai linistit...
              Deocamdata nu au dat drumul la niciunul din cele de pe Valea oltului...
              Cat despre mers cu 50, sa nu exageram... limita de viteza e de 70 acolo unde sunt amplasate in interiorul localitatii, iar la cel de la Vestem, limita e de 100, deci eu zic ca te poti abtine un pic daca te grabesti asa tare...
              78 in localitate eu nu o consider deloc o viteza mica, iar 108 in afara localitatii e de bun simt...
              Un prieten a fost pe acelasi drum ieri si are un detector de 450 RON... tot cobra dar 9440 si nu a simtit nimic... in afara de niste bruieli, totul a fost ok... am vb cu el azi...
              Toate cele bune si sa aveti parte de un trafic, cat mai lejer
              Better late than never, but never better late

              Comment


              • #67
                prietene crezi ca sunt tampit?la boita sunt 2 radare tip coloana. unu nu merge dar celalalt e detectabil in banda L.(de la laser cred) si m-am uitat la el si se vedea o luminita rosie prin geamul ala negru.
                crezi ca mint?aseara radarul functiona.la talmaciu nu functiona, sau nu l-a detectat.
                fara

                Comment


                • #68
                  nu am zis ca esti tampit, dar ti-am zis ca am vb cu al meu amic si la el nu a dat nimic detectorul...
                  nu am vrut sa intelegi asta... poate era activ cand ai trecut tu, dar nu era activ cand a trecut el... cat despre viteza, sustin in continuare ce am afirmat... daca l-au activat, mergem mai incet pe acel sector de drum...78 in localitate eu nu o consider deloc o viteza mica, iar 108 in afara localitatii e de bun simt.

                  Toate cele bune si sper ca nu te-ai suparat
                  Better late than never, but never better late

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by lawmaster View Post
                    78 in localitate eu nu o consider deloc o viteza mica, iar 108 in afara localitatii e de bun simt.
                    nu m-am suparat stai linistit. ideea e ca limita e de 50 in localitate sau pentru boita cred ca e 60. mentionez ca radarul e amplasat dupa o linie dreapta pe coborare de circa 2 km unde te duci usor la 120 km/h.

                    iar la vestem o sa amplaseze radarul exact acolo unde e limita de 30.si tu vi cu 100-120 lejer. ai informatii ca radarul te-ar lua numai la 78 km si respectiv 108?
                    fara

                    Comment


                    • #70
                      sigur cel de la vestem asa cum e el amplasat in momentul actual, te-ar lua, daca ar fi activ la peste 110, cat despre celelalte, stiu ca, toate sunt amplasate in localitati unde limita este de 70 km. sigur talmaciu si 80 % si Boita au aceasta limita.
                      mergi si tu un pic mai incet prin localitati... eu fac regulat drumul asta la 3 saptamani de vreo 3 ani... si prefer sa nu marg mai tare de 80 prin localitati...
                      Spor in toate
                      Better late than never, but never better late

                      Comment


                      • #71
                        radare tip coloana

                        Originally posted by lawmaster View Post
                        nu ti-l detecteaza, stai linistit...
                        Deocamdata nu au dat drumul la niciunul din cele de pe Valea oltului...
                        Cat despre mers cu 50, sa nu exageram... limita de viteza e de 70 acolo unde sunt amplasate in interiorul localitatii, iar la cel de la Vestem, limita e de 100, deci eu zic ca te poti abtine un pic daca te grabesti asa tare...
                        78 in localitate eu nu o consider deloc o viteza mica, iar 108 in afara localitatii e de bun simt...
                        Un prieten a fost pe acelasi drum ieri si are un detector de 450 RON... tot cobra dar 9440 si nu a simtit nimic... in afara de niste bruieli, totul a fost ok... am vb cu el azi...
                        Toate cele bune si sa aveti parte de un trafic, cat mai lejer

                        ieri am venit de la satu mare prin sibiu spre valcea. doar cel de la talmaciu e functional, detectorul de radar (cobra 9440) il simte dar prea tarziu (maxim 10 m). noroc cu gps cu speed cam actualizat

                        Comment


                        • #72
                          eu am un detector radar din japonia original nu a costat mult dar detecteaza pe diferite benzi radarele mobile si cele fixe pana si la camerele video incepe sa urle acolo si vb i japoneza ))oricum daca nu e radar se aprinde becul de control notat cu trap care zic ei inseamna orice alt semnal dar nu radar .......poate ajung si eu prin zona sa il testez si la tipul ala de radar.....oricum din cate stiu eu si am vazut ar trebui sa aibe si o camera video sa fotografieze si sa inregistreze in acelasi timp ....unele cand fac poza noaptea au si blitz ....din cate se observa in pozele alea se pare ca are si camera video asa ca mai bine trecem incetisor pe langa ele si porma mai vedem noi

                          Comment


                          • #73
                            Detectoarele radar nu au nici o treaba cu camerele video!
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • #74
                              stiu asta ca detectorul radar nu are treaba cu camerele video dar asta pe care il am incepe si clipeste pe toate benzile :| am verificat asta de mai multe ori in mai multe intersesctii unde sunt montate camere

                              Comment


                              • #75
                                S-a anuntat oficial ca radarul fix de la Boita (drumul Sibiu- Rm. Valcea, langa Talmaciu) functioneaza, intr-o zona cu restrictie de 70 Km/h!!!
                                Deasemenea, a fost pus in functiune, un radar mobil pe o masina fara inscriptii, care va inregistra viteza si nr. de inmatriculare ale autovehiculelor, ce depasesc limita legala! Acesta va patrula, pe raza localitatilor Sibiu-Cristian-Apoldu; Sibiu-Talmaciu; Sibiu-Seica Mare.
                                Atentie mare!!!
                                Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google