radiator kiss fm 1.5 dci / 85 cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • radiator kiss fm 1.5 dci / 85 cp

    Am cumparat masina in noiembrie anul trecut si am lovit-o de curand in zapada .
    E lovita decat bara din fata si putin radiatorul. Aia de la casco mi-au spus ca nu gasesc sa comande tipul de radiator care trebuie .. Stie cineva ce tip de radiator este ? sau nu vor aia sa il puna pana nu le dau ceva ... Multumesc atuncipat

  • #2
    Cum aia de la Casco?
    Masina nu e in service? Service-ul ar trebui sa se ocupe de comanda.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Originally posted by andrei View Post
      Cum aia de la Casco?
      Masina nu e in service? Service-ul ar trebui sa se ocupe de comanda.
      Da aia din service...

      Comment


      • #4
        Ia codul asta si zi-le ca asta e radiatorul pentru dCi-ul de 85 CP.
        8200182361
        Zi-le sa-l comande.
        Last edited by andrei; 10 February 2008, 23:47.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          nus andrei...ceva nu-i in regula...chiar crezi ca oamenii care lucreaza intr-un service nu stiu sa dea comanda de un radiator?..eu bu pot sa inteleg..

          Comment


          • #6
            nu stiu ma aia sa comande nimik , ultima data cand am fost la ei umbla ala cu radiatorul dupa el sa caute unu la fel... ms pt cod andrei o sa vad ce pot face

            Comment


            • #7
              Originally posted by adrianixx View Post
              nus andrei...ceva nu-i in regula...chiar crezi ca oamenii care lucreaza intr-un service nu stiu sa dea comanda de un radiator?..eu bu pot sa inteleg..
              Pai e adevarat ca programul e cam complicat, dar aia nu prea le au cu calculatoarele si probabil nu au gasit codul pentru motorizarea de 85 CP.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                @adrianixx - da domne, e adevarat. Cei de la service-uri sunt incapabili sa dea comanda de piesa. Mi-e mi-au comandat grila fatza specifica Prestige de 3 ori su au adus una gresite. Ba de prestige benzina, care are alta bara, ba de MCV dar nu prestige... si uite asa. Acu 2 saptamani au dat a 4-a comanda dar nu mai prea am sperante sa nimereasca. Sa vedem!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by andrei View Post
                  Ia codul asta si zi-le ca asta e radiatorul pentru dCi-ul de 85 CP.
                  8200182361
                  Zi-le sa-l comande.
                  unde le zic sa il comande la dacia la reprezentanta? ca probabil nu o sa fie in stare sa il comande sau nu o sa stie ce e ...

                  Comment


                  • #10
                    Mergi la reprezentanta Dacia cu codul ala si zici sa-ti comande piesa aia, ca e pentru reparatia pe Casco.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      cam asa arata...daca e bun codul dat de andrei, ma interesez maine si iti dau un pret..intra pe YM daca vrei detalii
                      Attached Files
                      http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                      Comment


                      • #12
                        stati stati .. ce firma de CASCO .. pai ce treaba au cei de la casc cu comandatul piesei..... ? Ei sa plateasca reparatia facuta la un service autorizat .. .. iar de conadat piese sa se ocupe cei de la service. Eu cu asa ceva lucrez toata ziua ce-i drept in alta retea de dealeri dar nu se procedeaza asa .. . Autovehicolul este nou, in garantie , reparatiile se fac la service autorizat de producator ( reprezentanta ) si nu prea are treaba firma de casco cu , comandarea pieselor .

                        Comment


                        • #13
                          @mdi_pro: Puteam si eu sa-i dau pretul, dar nu-l intereseaza, ca sa face pe CASCO.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google