Radio-MP3 Player Compatibil Logan 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radio-MP3 Player Compatibil Logan 1

    Salutare. As vrea sa schimb radio-CD-ul vechi al masinii (Logan1 din 2006, radio Blaupunkt), in principal din cauza ca nu are mufa de AUX, si apoi in ultimul timp incepe sa faca diverse figuri si pe radio.
    Problema este ca l-am desfacut , m-am uitat la ce fel de mufa are, apoi am mers cu el in magazine (Altex, etc), m-am uitat la ce au ei expus acolo si...nu seamana, "nu se pupa" mufele, trebuie nu stiu ce adaptor, angajatul de acolo nu stiut sa imi spuna ce imi trebuie.
    Deci daca cineva si-a schimbat radio-CD-ul vechi cu un MP3, ptr Logan 1 zic, l-as ruga sa spuna cum s-a descurcat cu potrivirea mufelor/adaptoare, fixarea in bord, etc.

  • #2
    Eu am schimbat 2 pana acum, un Kenwood in 2008 si un Blaupunkt in 2015, ambele au mers plug and play, fara probleme cu mufele. Daca totusi ai probleme, gasesti mufe adaptoare in magazine de piese electronice.
    Zambeste, maine poate fi mai rau!

    Comment


    • #3
      Trebuie sa se potriveasca majoritatea aparatelor din comert. In spate este o mufa iso (parca asa se zice) , este un standard. O diferenta poate sa fie la mufa pentru antena dar se gasesc adaptoare (cam 5 lei am dat).

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google