-Rama Schimbator Rupt Detalii despre piese auto si accesorii Logan Piese Dacia Logan : placa si disc ambreiaj , curea si role distributie , radiator apa , compresor ac , condensor ac , disc frana , caseta directie , pompa inject ,pompa apa , geam oglinda brat bascula fata , bieleta directie , bieleta antiruliu , electro ventilator , far logan , lampa stop , bara protectie Rama Schimbator Rupt - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Detalii despre piese auto si accesorii Logan

Detalii despre piese auto si accesorii Logan Piese Dacia Logan : placa si disc ambreiaj , curea si role distributie , radiator apa , compresor ac , condensor ac , disc frana , caseta directie , pompa inject ,pompa apa , geam oglinda brat bascula fata , bieleta directie , bieleta antiruliu , electro ventilator , far logan , lampa stop , bara protectie

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

Rama Schimbator Rupt

Detalii despre piese auto si accesorii Logan

Raspunde

Thread Tools
Vechi 20th February 2012   #1
climen
Incepator

Data inscrierii: 12-11-2007
Motorizare : 1.4MPI
Posturi: 1
Membru :
[Incepator]
Implicit Rama Schimbator Rupt

Buna. Azi dimineata mi s-a rupt rama de la schimbator, care fixeaza burduful la consola. Va rog sa ma ajutati, de unde as putea sa fac rost de una?
Astept si alte idei alternative.

Multumesc anticipat
climen e offline   Reply With Quote
Vechi 20th February 2012   #2
B-47-KisSMe
Avansat

B-47-KisSMe's Avatar

Data inscrierii: 05-11-2011
Motorizare : 1.6
Varsta: 27
Posturi: 139
Membru :
[Avansat]
Implicit

si eu am patit ca tine mi s'a rupt unul din cele 3 picioruse de la burduful ala si am lipit cu banda dublu adeziv si de 6 luni nu am probleme nu iese si nici nu se vede ca ar fi rupt
Vechi 20th February 2012   #3
EUGEN2008
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 07-07-2009
Motorizare : 1.4
Posturi: 1,980
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

cum e peste 100 lei la dealer rama cu burduful (vin impreuna) am recurs la o tablita pe care am fixat-o cu un mic horsurub de lateralul ramei . Am inlocuit astfel urechile rupte de pe rama. Sau pur si simplu pui niste adeziv dar cu simt de raspundere sa nu se vada la exterior si sa-l mai poti desprinde daca mai ai nevoie vreodata.
Vechi 20th February 2012   #4
Mr.Sebi
Loganist de 5 stele

Mr.Sebi's Avatar

Data inscrierii: 20-07-2010
Motorizare : 1.4Mpi(Soft)/GPL
Varsta: 38
Posturi: 1,512
Membru :
[Loganist de 5 stele]
[LoganClub Piatra Neamt]
Implicit

si la mine s-au rupt doua picioruse. am luat doua bolduri, am facut doua scoabe din ele, le-am tinut cu un patent in foc pana au devenit rosii si le-am infipt in locul picioruselor rupte...de 1 an am facut smecheria si inca rezista foarte bine. probabil cu un bold poti rezolva asemanator si zona rupta...trebuie doar doua maini dibace si niste ingeniozitate...
Vechi 20th February 2012   #5
mitosu
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 04-03-2009
Motorizare : ex logan 1,6 90cp
Posturi: 4,714
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Citat:
Original a fost postat de B-47-KisSMe Vezi Post
si eu am patit ca tine mi s'a rupt unul din cele 3 picioruse de la burduful ala si am lipit cu banda dublu adeziv si de 6 luni nu am probleme nu iese si nici nu se vede ca ar fi rupt
asa am lipit si eu cu banda dublu adeziva si e cum trebuie,ba cred ca mai bine fata de cum era inainte.
mitosu e offline   Reply With Quote
Vechi 7th December 2016   #6
merlasviorel
Loganist de 5 stele

merlasviorel's Avatar

Data inscrierii: 12-05-2011
Motorizare : 1,4
Varsta: 46
Posturi: 649
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Din pacate este o problema frecventa ruperea acelor pinteni care sunt foarte subtiri.
De multe ori am vazut burduful scos de la locul lui la taximetristi.
Vreau a subliniez ca lipirea acelor placute de tabla se poate face si preventiv pentru a intarii pintenul acela cum am facut pe partea unde nu era rupt. De asemenea pe langa lipire se poate prinde si cu nituri sau suruburi pe partea din interiorul ramei.
Iata cum am rezolvat eu aceasta problema:
Attached Images
File Type: jpg WP_20161205_001.jpg (59.6 KB, 65 views)
File Type: jpg WP_20161205_002.jpg (81.0 KB, 65 views)
File Type: jpg WP_20161205_004.jpg (83.2 KB, 64 views)
File Type: jpg WP_20161205_005.jpg (54.9 KB, 64 views)
File Type: jpg WP_20161206_001.jpg (124.5 KB, 63 views)
File Type: jpg WP_20161206_002.jpg (113.0 KB, 57 views)
File Type: jpg WP_20161206_003.jpg (55.7 KB, 58 views)
File Type: jpg WP_20161206_005.jpg (93.2 KB, 56 views)
File Type: jpg WP_20161206_006.jpg (87.7 KB, 52 views)

Raspunde

Sari la Forum

Tags
rama, rupt, schimbator

Thread Tools

Reguli de Postare