Rca - Diferente De Preturi Mari Intre Companii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by serban24 View Post
    mai oameni buni am facut prostia de a lua un logan 1.6 de la jepcarii de la RCI leasing in afara ca am platit in 2009 -850 pe RCA (la OMNIASIG)iar anu asta cica o sa vina cam 1581 LEI!!! Ce DRACU POT SA FAC( sorry pt limbaj dar ......) mam cam saturat sa dau bani asa aiurea de cand am masina nu am avut nici un accident nici din vina mea nici din a altora!!!!!!

    nu te mai lua dupa ce spun ei, zile sa nu-ti mai trimita RCA-ul. Nu au voie sa te oblige sa faci RCA-ul la ei.
    exista lege in privinta asta. Dar nu multa lume stie. Ii poti da in judecata pentru asta.

    Comment


    • #32
      in 2010 unde se poate face cel mai ieftin RCA???....zilele astea trebuie sa imi faci si eu.....poate imi vinde cineva un pont
      Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
      -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
      Silent Coat.

      Comment


      • #33
        La Astra Asigurari e cel mai ieftin RCA.
        Last edited by mr.K; 2 February 2010, 13:27. Reason: completare

        Comment


        • #34
          Si eu am masina in leasing si am vrut sa imi fac rca eu personal am sunat la Impuls leasing unde am eu contract si le-am zis ca am facut asigurare rca ei au zis sa merg inapoi sa imi deie bani inapoi ca m-a prostit nu a vazut respectivul agent ce scria in talon ,eu le-am zis ca nu le platesc asigurara ce mi-o trimit ei au zis ca daca nu o platesc eu plateste firma de leasing si pana la urma tot o sa o platesc dar cu majorari anul trecut am platit 700 ron mai am pana in aprilie rca dar o sa achita integral masina ca nu vreu sa le dau bani la asigurare 1000 ron atata este la Unita anul acesta cand mi-o fac eu singur si platesc 420 ron pe un an!

          Comment


          • #35
            carecumcecineplatestecatcineaziscesipanalaurmacata iplatit
            nu am inteles nimic din ultimul post
            Last edited by bogdan_1984; 2 February 2010, 14:13.
            sigpic

            Comment


            • #36
              La Astra e 270 RON pt motorizare de 1.4.
              http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

              Comment


              • #37
                Ce nu ai inteles din postul meu ?

                Comment


                • #38
                  Originally posted by sergiu_psc View Post
                  La Astra e 270 RON pt motorizare de 1.4.
                  pe 6 luni sau un an?inearca sa specifici ca ltfel o sa dam toti o fuga pana la astra si sa ramanem uimiti.

                  330 ron rca inchieiat pe 6 luni la omniasig,in data de 20 ian 2010,1.4 mpi

                  Comment


                  • #39
                    Omniasig este cea mai scumpa firma din acest domeniu de la noi de pe piata!

                    Comment


                    • #40
                      Atentie! de fiecare data cand ai de facut R.C.A-ul sa ti-l faci in Noiembrie pentru ca de fiecare data cand vine Oct si Dec. pretul explodeaza...mafie frate, mafie!, eu unul asa fac si credeti-ma ca le dau eu cu flit ci nu ei mie!.

                      ...apropo de ce scrie givali...ce-as deflora eu guvernu!
                      Last edited by Bleizer; 5 February 2010, 15:24. Reason: Automerged Doublepost
                      lipsa text

                      Comment


                      • #41
                        este scumpa intradevar dar eu ma gandesc si la cel care va avea nevoie de ea,poate nu va sta in service cum a stat berlina mea 4 luni pt ca asiromu sa faca plata reparatiei(1200 lei)
                        iar diferenta de pret coparativ cu cel mai ieftin rca de pe piata pe un an este de aprox 100 lei

                        Comment


                        • #42
                          Aceste este principiul la tine cand alegi firma de asigurare de fiecare data pui raul inainte sa sti ca nu este bine dar fiecare face cum vrea!

                          Comment


                          • #43
                            de ce sa nu fie bine? daca am gandi cu totii asa...chiar si semnatura lui este un mod de gandire pozitiv
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by crull View Post
                              pe 6 luni sau un an?inearca sa specifici ca ltfel o sa dam toti o fuga pana la astra si sa ramanem uimiti.

                              330 ron rca inchieiat pe 6 luni la omniasig,in data de 20 ian 2010,1.4 mpi
                              Pe 1 an. Trebuia sa mai specific ca firma asiguratoare este Astra, dar asigurarea a fost incheiata printr-un broker din incinta Carrefour Constanta. Costa in jur de 300 RON, dar s-a tinut cont ca nu au fost incidente in ultimul an si s-a aplicat reducerea de 10%.
                              Last edited by sergiu_psc; 5 February 2010, 21:20.
                              http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                              Comment


                              • #45
                                interesant pret.
                                Sti ce am patit odata cu un broker?
                                Am facut asigurare RCA pe 1 an printrun broker la omniasig,dupa 5 luni ma suna de la omniasig si ma intreaba daca vreau sa imi reinoiesc polita ca au o oferta pt mine bla bla,eu raman uimit si le spun ca am deja asigurare chiar la ei,dupa cateava secunde de verificat imi spune ca nu figurez cu nici o polita valabila pt acea masina(serie de sasiu) avnd 2 masini asigurate la ei.
                                Dau fuga la omniasig ma conving ca nu e valabila ,le arat ce aveam eu asigurarea si chitanta,acum ei suna la firama de intermedieri in asigurari si primesc de acolo o explicatie cum ca a uitat angajatul lor sa vireze suma find foarte ocupat in ultimile zile cu politele(la mine era 5 luni),nu va mai plictisesc cu povestea, lungi negocieri si dupa o luna am ajuns sa am polita valida.
                                NU spun ca fac toti asa dar e bine de stiut.(in 2008 a fost un scandal de genu cu o firma de intermedieri era vorba de aprox 100.000 de polite)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google