ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si colegul robert urc a avut pribleme cu dezaburirea i se ardea siguranta a pus mai mare si i sa topit5 tabloul a fost nevoit sa schimbe tot tabloul a rezolvat problema desfacand luneta la un service si ia lipito din nou dadea la masa ! Cea mai proasta investitie este geamul ionozat til taie la send 92 si de lipit la loc nu il mai lipesc ca din fabrica asta este problema! Si eu le am ionizate dar nu folosesc de cand am luat masina de sase ani deloc dezaburirea dar daca as lua alt logan nou nu le as mai ioniza geamurile unu se strica dezaburirea siguranta arsa,tablou topit,intrerupere al circuitului,neetansare corecta!asa ca mare atentie!
    SRF TARGOVISTE

    Comment


    • apropo de ionizare, eu am in plan folie, binenteles de calitate si omologata, va fi afectata de dezaburire?
      sigpic

      Comment


      • Eu am folie de 3 ani si nu am avut probleme,pune cu incredere.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Originally posted by D-FENS View Post
          Eu am folie de 3 ani si nu am avut probleme,pune cu incredere.
          ok, multumesc, m.ai linistit!

          mii de multumiri mishu pentru poze!
          voi ce parere aveti, pentru care culoare sa optez?
          eventual astept si alte vt.uri!
          ps: cred ca matheo o sa vina cu parerea lui, fara 4 proiectoare
          Attached Files
          Last edited by nicu_rcn; 6 January 2012, 23:14.
          sigpic

          Comment


          • Cu placere.

            pentru care culoare sa optez?
            As merge tot pe alb.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • pe alb am avantajul ca nu trebuie sa mai merg la rar!
              oricum anul asta sper sa o bag intr.o vopsire totala insa nu inainte de "micile" modificari ale capotei si proiectoarelor
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by nicu_rcn View Post
                o mica problema cu dezaburirea, se poate rezolva cumva?
                se poate rezolva cu cerneala ptr realizarea circuitelor electrice
                o firma sau firme de serigrafie care se ''respecta'' au in comercializare si/sau executie asemenea ''lucrari''
                pun un link dar sa nu fie reclama ,e ultima de jos ca si denumire
                sper sa te ajute informatia

                Comment


                • multumesc romeo!
                  sigpic

                  Comment


                  • foarte bun linkul pus de colegul romeo, solutie pe baza de argint vroiam sa recomand si eu
                    cat despre culoare, trebuie sa te gandesti bine pentru ca este ceva de viitor
                    alb cu un pic de perla ??

                    Comment


                    • mare atentie la ce folositi acolo la luneta ca nu toate is bune

                      Comment


                      • Originally posted by geo_ultras View Post
                        foarte bun linkul pus de colegul romeo, solutie pe baza de argint vroiam sa recomand si eu
                        cat despre culoare, trebuie sa te gandesti bine pentru ca este ceva de viitor
                        alb cu un pic de perla ??
                        La alb perlat m.am gandit si mai demult. Insa deocamdata ma mai gandesc. Pentru ca asa cum ai zis si tu, e de durata

                        Originally posted by romeo-alex View Post
                        mare atentie la ce folositi acolo la luneta ca nu toate is bune
                        Am o cunostinta la o firma de parbrize, o sa.l sun maine sa vad daca rezolv ceva!
                        Last edited by nicu_rcn; 7 January 2012, 01:10. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • daca cunostinta ta are ce trebuie te rezolva pe loc

                          Comment


                          • Tot pe alb perlat as merge si eu
                            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                            Comment


                            • in legatura cu dezaburirea , si eu am avut la fel , am rezolvat la un centru de parbrize cu 10 lei linia intrerupta, se pune o solutie de argint si merge perfect ca innainte.

                              Comment


                              • Originally posted by romeo-alex View Post
                                daca cunostinta ta are ce trebuie te rezolva pe loc
                                am vorbit cu el, a zis ca se rezolva, cand ajung in bucuresti merg la el

                                Originally posted by retro 590 View Post
                                Tot pe alb perlat as merge si eu
                                stam, gandim problema...

                                Originally posted by danyamd View Post
                                in legatura cu dezaburirea , si eu am avut la fel , am rezolvat la un centru de parbrize cu 10 lei linia intrerupta, se pune o solutie de argint si merge perfect ca innainte.
                                presupun ca in brasov, nu?
                                asa cum am zis, am vorbit cu un prieten, a zis ca se rezolva, insa am uitat sa intreb pretul, oricum 10 lei/ linie nu mi se pare mult!
                                multumesc de informatie!
                                Last edited by nicu_rcn; 7 January 2012, 14:50. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google