Recomandare Combina Frigorifica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomandare Combina Frigorifica

    Salutare. Trebuie sa imi cumpar o combina frigorifica si am amentit tot cautand in magazine si mediu on-line. Bugetul este de 1500 RON. Help cu recomandari.
    sigpic

  • #2
    toate sunt la fel, depinde foarte mult de noroc, iti recomand altex, sunt cei mai ieftini de pe piata, ia una cu congelatorul jos, cat se poate de mare si daca poti cu 2 motoare, ia cea mai scumpa pentru bugetul tau, adica de 1500 lei
    eu as merge, din ce am vazut ca preturi, pe electrolux pentru fiabilitate, consum mic de energie
    mergi pe zanussi, whirlpool dar eu nu prea am incredere in ele
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #3
      Arctic sunt foarte bune acuma depinde cum o nimeresti!

      Comment


      • #4
        Cand am luat hotararea de achizitie m-am oprit la Indesit, combina (3 sertare de congelator jos), un motor si o electrovalva. Consum f bun, rece, dar dupa 5 ani de functionare, plecand din apartament vreo 5 luni mi-am zis sa o opresc, in loc sa o las pe minim.
        Chem frigotehnistul si imi spune: a facut pok! Musai circuitul de schimbat (cel din AL cu unul din CU) Vreo 300 lei opera. Mi-a zis ca ce am facut eu, de l-am scos din priza a accelerat defectiunea si ca majoritatea sunt acum pe AL, sensibile.
        As merge pe Electrolux, consumuri f scazute, zgomot mic, probabil fiabilitate (un servisant ti-ar putea fi cel mai de folos in acest caz...)
        2 Compresoare? Consum mare, inutil (al doilea nu e ca roata de rezerva...) ti s-a bulit unul...pa. Nu mergi cu al doilea pentru ambele segmente frigorifice
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #5
          Salut.
          Eu recomand arctic.
          Eu am de 3 ani si nu am avut probleme cu ea.
          Numai bine.
          ps:inainte am avut o combina frigorifica Ardo..asta a cedat dupa 6 ani.
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • #6
            Sa cumperi neaparat cu 2 motoare, eu am Electrolux de 6 ani si nu am nicio problema, recomand marca respectiva.

            Comment


            • #7
              eu am un INDESIT de vre-o 10 ani , sus frigider, jos congelator cu 3 sertare mari... merge de rupe , nu am avut probleme cu el
              deviza Logan Club - Aici toti suntem prieteni !

              Comment


              • #8
                Frigorificele Arctic sunt produse in Romania sau Turcia?
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #9
                  Arctic sunt produse la Gaesti de o firma turceasca. Arcelik se numeste firma si e cea mai mare de la ei din tara. E firma care produce si electrocasnicele Beko.
                  Last edited by yrman; 21 December 2011, 16:12.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Asa stiam si eu. Toate celelate produse marca Arctic (masini de spalat, televizoare etc) sunt produse in Turcia, productia de instalatii frigorifice fiind inca pastrata in Romania.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #11
                      Daca ar fii sa aleg Arctic asta e ultima mea problema. Fabrica lor din Turcia e una din cele mai moderne din Europa.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        am gasit oferta la segros Beko BK386wdr+ ce parere aveti? ~1290 inclusiv tva
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          ca sa nu mai fac alt thread postez si eu aici. care este mai practic intre un congelator vertical si o lada frigorifica orizontala? Ma bate "sefa" la cap sa cumpar si nu ma pot hotari
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • #14
                            Salut.
                            Diferenta consta in spatiul pe care-l ai la dispozitie.
                            Sunt ok,ambele variante.
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • #15
                              Lada frigorifica implica un spatiu mai mare si un aspect oarecum inestetic intr-un spatiu rezidential, de asemeni si depozitarea e una mai putin ordonata.Congelatorul se incadreaza mai bine din punct de vedere estetic si e mai practic; sertarele permit o mai buna ordonare a alimentelor. Eu as opta pentru acesta din urma.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google