Recomandare Combina Frigorifica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Electrocasnice Mici, Aspiratoare, Cuptoare cu microunde, Aparate pentru bucatarie, Preparat paine, Ingrijire Tesaturi, Preparare Cafea, Preparare Bauturi, Aparate de Gatit, Termometre si Statii meteo, domo.ro


    Ce parere aveti de asta? Are cineva acasa?
    sigpic

    Comment


    • #17
      Cauta cu 2 motoare tot de Electrolux, cand vrei sa dezgheti un compartiment( frigider sau congelator) celalalt functioneaza !

      Comment


      • #18
        DA o fi bine cu dezghetarea dar si la curent se simte..ma rog daca dormi pe bani e alta mancare de peste.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • #19
          Are cineva acasa cu dispenser de apa? Am inteles ca apa prinde miros de mancare daca ai chestii gen peste prin frigider. E adevarat sau "legenda populara"?
          sigpic

          Comment


          • #20
            e legenda, eu am un beko cu dispenser de apa de 3-4 ani si nu are nicio treaba apa. Singura chestie ( ce tine si de igiena pana la urma), sa mai cureti vasul de apa dupa cateva folosiri.
            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

            Comment


            • #21
              Daca nu te grabesti, Whirpool face prin Carrefour reduceri de 25%, primavara de obicei, la orice produs al lor.
              Cu un buyback poti cumpara o ditamai combina la 700-900 de lei.

              Varianta acceptabila la pret e un Arctic.
              Un Electrolux in familie a facut probleme, un Arctic de 6 ani functioneaza impecabil, suportand si o mutare in alta locatie.

              In acest moment, cred ca Domo are cele mai bune preturi.

              Comment


              • #22
                Mi-a mai zis cineva azi sa nu ma agit momenta pentru ca marile reduceri apar luna viitoare... habar nu am ce sa fac...
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Sa nu cumva sa iti iei Artic.Am eu una si exact dupa 2 ani de garantie i s-a rupt teava aceea de cupru pe unde circula freonul.Chestia nasoala e ca aceea teava este adanc ascunsa in partea din spate a combinei si trebuie schimbata aproape in intregime.Mie mi-a schimbat aproape toata combina.Mi-au lasat originale numai usile si motorul.350 ron.Problema generala cu aceea teava la Artic.Sunt prea subtiri si crapa.Este made in Turcia acea instalatie de freon inclusiv teava buclucasa.Mi-a spus-o chiar cel care a venit sa o ridice.
                  Last edited by karlos12; 17 January 2012, 15:01.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by 77sky View Post
                    Cand am luat hotararea de achizitie m-am oprit la Indesit, combina (3 sertare de congelator jos), un motor si o electrovalva. Consum f bun, rece, dar dupa 5 ani de functionare, plecand din apartament vreo 5 luni mi-am zis sa o opresc, in loc sa o las pe minim.
                    Chem frigotehnistul si imi spune: a facut pok! Musai circuitul de schimbat (cel din AL cu unul din CU) Vreo 300 lei opera. Mi-a zis ca ce am facut eu, de l-am scos din priza a accelerat defectiunea si ca majoritatea sunt acum pe AL, sensibile.
                    As merge pe Electrolux, consumuri f scazute, zgomot mic, probabil fiabilitate (un servisant ti-ar putea fi cel mai de folos in acest caz...)
                    2 Compresoare? Consum mare, inutil (al doilea nu e ca roata de rezerva...) ti s-a bulit unul...pa. Nu mergi cu al doilea pentru ambele segmente frigorifice
                    Eu refuz sa cred ca mai e vreun agregat frigorific la pret acceptabil, cu instalatie din Cu.
                    Din considerente economice, ele vin din Al, care face pok (ma rog, fassss) din diverse motive.
                    Oare de ce vechiurile Arctic tineau cat tineau?
                    Actualele aparate frig au marele avantaj al fiabilitatii si consumului foarte redus al compresorului, in comparatie cu generatia veche.
                    Totusi, sunt concepute sa reziste cca 7, maxim 10 ani. Din nefericire multe nu ajung nici aici...
                    Mai stiti cumva cat este perioada pt Logan? Nu cumva doar 7 ani?
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • #25
                      Am urmat sfaturi si am asteptat sa apara februarie si intradevar au inceput sa apara promotiile. In momentul de fata sunt intre Beko cu dispenser de apa si Electrolux fara, ca si caracteristici sensibil egale, preturi la fel de egale ... mama ei de alegere ca greu mai e.

                      PS: daca vreti sa cumparati de la DOMO grija mare, pe site e mai ieftin ca in magazin la unele produse, te duci si zici ca vrei cu pretul de pe site si se rezolva.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Pe scurt poate cineva sa spuna care e de evitat si care nu?Sau nu exista asemenea clasament.Auzisem si eu de ARTIC,apoi nu mai stiu exact..
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • #27
                          eu am doua bucati Artic clasa a+ care merg de rup.una e luata in 2005 si una in 2007.ambele merg fara probleme.nu am umblat deloc la ele si una dintre ele a suferit multe socuri de tensiune si nu a patit nimic.socramea a avut zanussi si l-o luat dracu la un an dupa cumparare,reincarcare cu freon,termostat schimbat etc.vara nu raceste cum trebuie.anul trecut a cumparat Artic.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • #28
                            si io zic ca arcticul este firma buna cu produse bune si de durata.
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • #29
                              am un artic de 3-4 ani (cu congelator jos), doua compresoare sunt foarte multumit, nu am avut nici o problema pana acum, consumul de curent nu e foarte mare (clasa a), pretul a fost undeva la 1200 pe atunci, acum cred ca s.au mai ieftinit!
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by yrman View Post
                                Am urmat sfaturi si am asteptat sa apara februarie si intradevar au inceput sa apara promotiile. In momentul de fata sunt intre Beko cu dispenser de apa si Electrolux fara, ca si caracteristici sensibil egale, preturi la fel de egale ... mama ei de alegere ca greu mai e.

                                PS: daca vreti sa cumparati de la DOMO grija mare, pe site e mai ieftin ca in magazin la unele produse, te duci si zici ca vrei cu pretul de pe site si se rezolva.
                                Ce zici ca facusi pan' la urma?
                                Ce marca ai ales? Te multumeste sau nu? Unul sau doua compresoare?



                                Tre' sa dau si eu o comanda azi sau maine, si oscilez un pic. Nu ma supar nici daca primesc sfaturi de la cineva care lucreaza in domeniu.
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google