-Recomandare Difuzoare Logan Ambiance Recomandare Difuzoare Logan - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan : Nivele de echipare > Ambiance

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

Recomandare Difuzoare Logan

Ambiance

Raspunde

Thread Tools
Vechi 11th May 2015   #1
Eres
Incepator

Data inscrierii: 14-05-2014
Motorizare : 1.6
Varsta: 31
Posturi: 3
Membru :
[Incepator]
Implicit Recomandare Difuzoare Logan

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat. Vreau sa imi schimb playerul de pe logan. am gasit un PNI Clementine 8210, cred ca o sa il cumpar sh la un pret ff mic. Ce difuzoare sa montez pe el deoarece trebuie sa le inlocuiesc pe cele de fabrica. Doua dintre ele au un bazait de la rupturi in membrane. Am citit ca are si conectivitate pentru Subwoofer eventual sa imi reomandati un mic sub. Nu ma intereseaza super calitate/pret mare. Vreau doar sa se simnta diferenta de la kitul stoc de care eram multumit dupa ce am izolat fonic usile.
Eres e offline   Reply With Quote
Vechi 11th May 2015   #2
Fratello
Loganist de 5 stele

Fratello's Avatar

Data inscrierii: 17-02-2008
Motorizare : ex.1.5 dCi 70 cp/ex.1.2 @ 16v/Focus MK3 1.6-125CP
Varsta: 50
Posturi: 1,148
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Cu PNI nu cred ca vei obtine vreo modificare IN PLUS fata de stock ... poate in minus, indiferent de ce difuzoare ai pune.
Vechi 11th May 2015   #3
Neohori
Junior

Neohori's Avatar

Data inscrierii: 01-05-2008
Motorizare : 1,6-8v
Posturi: 94
Membru :
[Junior]
Implicit

Monteaza DLS , pe logan suna excelent , Classic 125 recomand daca nu doresti sa investesti prea mult . Si parerea mea e sa lasi HU original cu difuri bune , PNI sunt scule de un telejurnal , radio merge pe ele daca intri in incinta postului de radio linga antena , trece o cioara ai pierdut postul.
Neohori e offline   Reply With Quote
Vechi 11th May 2015   #4
alexsr
Avansat

alexsr's Avatar

Data inscrierii: 25-11-2010
Motorizare : )
Posturi: 129
Membru :
[Avansat]
Implicit Recomandare Difuzoare Logan

Nu recomand HU original. L-am schimbat cu un player muse si este o modificare in plus. Cred ca orice se aude mai bine decāt hu-ul original.

Tapatalk
alexsr e offline   Reply With Quote
Vechi 14th May 2015   #5
Eres
Incepator

Data inscrierii: 14-05-2014
Motorizare : 1.6
Varsta: 31
Posturi: 3
Membru :
[Incepator]
Implicit

Va multumesc pentru sfaturi. O sa renunt la PNI si cred ca o sa cumpar un player Alpine totusi. Si ca sa ma incadrez intr-un buget cat mai mic o sa merg pe ceva difuzoare SH pe spate. Am gasit la 60 lei LG LAS-6930 respectiv pioneer ts-a6901. Care dintre aceste credeti ca ar fi mai ok? ma gandeam la pioneer dar ar fi un minus pt. mine deoarece nu le pot testa, sunt din alt judet. LG-urile arata bine si pot sa le testez. Ca player cel mai ieftin am gasit Alpine UTE-80B la 280 lei. Ce parere aveti despre Player?

Va mai rog sa imi recomandati un vanzator de inele MDF de 16.

Last edited by Eres; 14th May 2015 at 13:18. Motiv: Automerged Doublepost
Eres e offline   Reply With Quote
Vechi 21st May 2015   #6
2006LOGAN
Incepator

Data inscrierii: 21-05-2015
Motorizare : 1400
Varsta: 42
Posturi: 1
Membru :
[Incepator]
Implicit

ce difuzoare recomandati la logan 2006 spate pentru un sony, are cabluri trase pe spate
2006LOGAN e offline   Reply With Quote

Raspunde

Sari la Forum

Tags
difuzoare, logan, recomandare

Thread Tools

Reguli de Postare