Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca nu stii ca masina are gpl nici nu se observa le ascund foarte bine si lucreaza foarte curat si cu atentie nu o sa regreti daca te duci la buzau acolo mi-am pus si eu si de aia pot sa recomand

    Comment


    • La landi renzo one imi poate sune cei care au montat instalatia asta cum se aude injectoarele de gaz?

      Comment


      • Originally posted by tica View Post
        cum se aude injectoarele de gaz?
        Nu se aude (că "e" sub 50). ;)
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • Multumesc pentru raspuns

          Comment


          • Care este diferența între-o instalație landi renzo originala si una aftermarket si care sunt instalațiile LR aftermarket

            Comment


            • Va salut!
              Sunt nou pe forumul acesta... Detin un Twingo din 2011 motor 1.2 16v similar cu cel de pe Logan. Am gasit la Mavexim targoviste instalatie Landi Renzo, montator la care nu pierd garantia masinii. Stiti alte reprezentante Renault in Bucuresti eventual care monteaza GP l? Ce parere aveti de acest montator si de aceasta instalatie?
              Multumesc si scuze daca am postat unde nu trebuia....(parerea despre instalatie)

              Comment


              • Recomand Pro Gaz Vernesti, Buzau. Am mai facut un montaj la eisi din nou am ramas uimit de felul in care lucreaza baietii acolo.

                De data asta am mutat instalatia de pe 1.6mpi pe 1.6 16v euro5. Am demontat eu aasa toata instalatia si am mers cu piesele in portbagaj sa mi le monteze pe noua masina. S-au miscat suficient de repede dar au lucrat cu mare stil.

                Cine a trecut pe acolo poate confirma faptul ca toti baietii sunt cuminti, respectuosi, fiecare are o treaba bine determinata de facut, la final cerifica totul timp de aproximativ o ora : setari, probe de drum, scurgeri, etc.
                Atelierul este curat ca o farmacie, Laurentiu iti sta la dispozitie si iti raspunde la orice intrebare. Discutand cu ei iti poti da seama ca stai de vorba cu adevarati profesionisti.

                Inca o data : un binemeritat 10 pe linie baietilor de la Vernesti, Buzau.

                PS: pretul montajului a fost la final cu aprox 20% mai mic decat cel comunicat initial prin telefon, drept pentru care am lasat aceasta diferenta cadou pentru baieti.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Nu ne cunoastem personal, dar te-am vazut la montaj cu Loganul bleumarin, al meu era in interior(Loganul negru de BR), am vrut sa te salut, dar erai la discutii cu oamenii pe-acolo.
                  Recomand si eu Vernestiul.

                  Comment


                  • Si eu am montat instalatia tot la Vernesti si sincer nu imi pare rau de drumul facut pana acolo
                    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                    sigpic

                    Comment


                    • Impresii dupa aprox. 250 km pe GPL:
                      - merge foarte fin motorul pe GPL, nu simt trecerea pe GPL
                      - am senzatia ca trage un pic mai bine pe turatii mici
                      - au intrat 46 litri si ceva in rezervor toroidal de 58 litri
                      - parca s-au dus cam repede 3 din 4 leduri (am discutat cu cei de la Vernesti si mi-au zis ca nu ma pot baza pe ele prea mult, insa am inteles ca exista sanse sa mai iei si teapa la GPL)
                      Urmeaza:
                      - reglaj bujii Denso K20TT la 0,8 sau 0,7, cu toate ca merge destul de ok si pe benzina si pe GPL - sau alte bujii pentru GPL(Bosch nush de care)
                      - cautari pentru roata rezerva slim
                      - cercetari pentru statii GPL ok(deja am banghit doua cu 2,85 lei/litrul)
                      Per ansamblu sunt foarte incantat, nu tremura, nu caraie, nu protesteaza motorul, vedem si consumul pe viitor.

                      Comment


                      • pana la urma ce tip de instalatie ti-ai montat pe masina ?

                        Comment


                        • Uită-te și tu la profil.
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • Aveti idee cum se impaca gpl-ul cu modul eco pe 1.6 16v ?

                            Comment


                            • pe gaz modul eco iese din discutie, ecu gpl e cel care comanda injectia
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Salut! Vreau sa-mi montez si eu instalatie GPL pe 1.6 16 V. Masina o folosesc pentru distributie de marfuri usoare in oras. Nu stiu ce instalatie sa aleg dintre AGC, BRC sau Lovato. Voi ce parere aveti?
                                Merci!
                                Last edited by dantesro; 3 June 2014, 17:01.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google