Recomandare Pentru Instalare Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomandare Pentru Instalare Xenon

    Maine primesc o instalatie xenon si nu stiu la ce service sa ma duc sa o montez.
    Instalatia e H1 pentru faruri angel.Stie cineva unde as putea sa o montez , dar sa fie buni . poate chiar cineva care a mai montat la ei.Multumesc.

  • #2
    in general astea is plug and play , nu iti trebe mari cunostiinte de legat fire ca sa o montezi .
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Am sa incerc dupa ce o vad poate reusesc sa o montez eu.Dar in oricum orice sugestie este bine venita.

      Comment


      • #4
        ar fi bine sa faci si poze, asa pot invata si altii care doresc sa efectueze acesta operatiune.
        B-69-URC

        Comment


        • #5
          Da Alex, daca-ti montezi singur, sa pui niste poze si eventual niste explicatii sa vada toti cei interesati. In curand am sa-mi pun si eu ...
          Iar daca vrei totusi sprijin profesionist, iti recomand sa iei legatura cu danielliviu. Este super meserias si nu lucreaza deloc scump. Cel putin nu pentru loganisti.

          Comment


          • #6
            e foarte simplu de montat ... totul e pe mufe si mai sunt doi papuci care alimenteaza balast-ul, ai mare grija sa nu inversezi plusu cu minusu deoarece arzi balast-ul
            Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

            Comment


            • #7
              Originally posted by iulyancosty View Post
              e foarte simplu de montat ... totul e pe mufe si mai sunt doi papuci care alimenteaza balast-ul, ai mare grija sa nu inversezi plusu cu minusu deoarece arzi balast-ul
              Am inteles... tocmai de asta nu vreau sa imi bag nasul sa nu fac vreo prostie.Am sa iau legatura cu danielliviu cel mai bine ca oricum vreau sa schimb si ledurile din bord si am sa fac si poze cu operatiunea.
              Multumesc pentru recomandari.

              gata am montat-o la baietii de la esderman sau ceva de genu acesta pe cosbuc colt cu tecuci.Este foarte simplu de montat in 10 minute a fost gata.
              Oricum o puteam monta si eu imediat iti dai seama cum , dar cei de acolo mi-au validat certificatul de garantie cu stampila , numele celui care a montat etc. si de asta am preferat asa.Pretul a fost de 75 de lei.
              Last edited by alexgame; 2 November 2010, 19:10. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                Originally posted by alexgame View Post
                Am inteles... tocmai de asta nu vreau sa imi bag nasul sa nu fac vreo prostie.Am sa iau legatura cu danielliviu cel mai bine ca oricum vreau sa schimb si ledurile din bord si am sa fac si poze cu operatiunea.
                Multumesc pentru recomandari.

                gata am montat-o la baietii de la esderman sau ceva de genu acesta pe cosbuc colt cu tecuci.Este foarte simplu de montat in 10 minute a fost gata.
                Oricum o puteam monta si eu imediat iti dai seama cum , dar cei de acolo mi-au validat certificatul de garantie cu stampila , numele celui care a montat etc. si de asta am preferat asa.Pretul a fost de 75 de lei.
                Au trecut 2 ani si poze cu xenoanele nu ai mai pus...
                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                Comment


                • #9
                  daca tot e vorba de recomandari, care sunt chestiile pe care NU trebuie sa le faci cand ai xenoane? daca dai toata ziua flasuri(bixenon in cazul meu) e posibil sa se arda ceva?
                  fara

                  Comment


                  • #10
                    depinde...daca are electromagnet poti sa dai pana te doare mana...ca doar se muta becul in alta pozitie...Am si eu o intrebare kiturile facute in franta sunt bune??? mi-a gasit cineva la un magazin specializat tuning de acolo un kit xenon la 130 euro cel mai bun care il au in magazin de 6000k...sa il iau..?

                    imi cer scuze ca am postat aici dar nu am gasit alt thread...acum am vazut ca este recomandare pentru INSTALARE xenon eu am vazut recomandare pentru instalatie xenon...
                    Last edited by PRESTIGE; 10 March 2012, 12:04. Reason: Automerged Doublepost
                    MY CLA

                    Comment


                    • #11
                      130 Euro?!?! e cam mult. eu am dat 280 de lei pe el si are 2 ani garantie. ce e drept becurile nu lumineaza la fel, unu e mai alb si altul mai galben, dar foarte putin sesizabil.
                      fara

                      Comment


                      • #12
                        spanule, nu fa comparatie intre rahaturile care le avem noi pe masini si ce vrea el sa cumpere
                        Noi avem chinezarii ordinare, la banii aia. O chinezarie bine facuta ajunge si la 450-500 RON iar legat de blitz-uri, am auzit ca nu e indicat sa dai prea multe. Dar is satul de chestii din auzite.
                        prestige, daca a gasit in franta nu inseamna ca sunt made in franta. dar sa-ti spuna o firma, atunci vei fi lamurit mai repede.

                        Comment


                        • #13
                          razvy@ mare dreptate ai(chinezarii)...dar ce a gasit el, oare nu sunt pt masinile care au lupe?
                          poate vb prosti ca oricum nu ma pricep la ele, dar sa stii ca am reglat farurile mai jos ca sa nu ii orbesc pe ceilalti si lumineaza mai bine ca inainte(halogen).


                          am reglat farurile cu un imbus...ca desi le dadeam la mixim in jos, tot ii orbeam pe cei de pe contra sens.plus ca le-am adunat sa nu mai bata in copaci.
                          Last edited by spanu; 10 March 2012, 14:08.
                          fara

                          Comment


                          • #14
                            e posibil sa fie pentru anumite lupe acele xenoane, dar nu bag mana in foc.
                            La mine din interior nu am umblat la reglajul farurilor, umblu doar cand e masina incarcata.
                            In rest, am facut de sub capota mici modificari

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Razvy View Post
                              e posibil sa fie pentru anumite lupe acele xenoane, dar nu bag mana in foc.
                              La mine din interior nu am umblat la reglajul farurilor, umblu doar cand e masina incarcata.
                              In rest, am facut de sub capota mici modificari
                              Bun asa dar daca veniti si cu ceva poze ar fi ok(poze cu ajustari, modificari, imbunatatiri)
                              https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google