Recomandare Pentru Instalare Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    singurul lucru care ma pune pe ganduri inainte sa le cumpar este ca 6000 bate mai tare la ochi (pt politie ma refer) daca erau de 4300 deja erau cumparate...ati avut probleme cei cu 6000k,ati fost oprit?
    MY CLA

    Comment


    • #32
      Ai vazut la cei care au xenon cu lupa, ca nu mai imprastie lumina in toate partile, si nu cred ca te mai opreste politia. Nu ii mai deranjezi pe cei din trafic. Stiu ca se gasesc si lupe pt logan.

      Comment


      • #33
        Cel mai bine este 4300 sau 4500 asta imi plac mie, de 4500 nici ca a-si da seama ca e xenon nea mulitianu.
        Last edited by poli; 12 March 2012, 23:51.

        Comment


        • #34
          Originally posted by poli View Post
          Cel mai bine este 4300 sau 4500 asta imi plac mie, de 4500 nici ca a-si da seama ca e xenon nea mulitianu.
          Nici 5000k nu bate la ochi
          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

          Comment


          • #35
            Da ai dreptate.

            Comment


            • #36
              Originally posted by PrEsTiGe View Post
              singurul lucru care ma pune pe ganduri inainte sa le cumpar este ca 6000 bate mai tare la ochi (pt politie ma refer) daca erau de 4300 deja erau cumparate...ati avut probleme cei cu 6000k,ati fost oprit?
              Eu nu am probleme de aproape 8 luni.
              Si crede-ma ca nu ai probleme cu caschetarii, nu au cum sa dovedeasca ca e Xanon, desi se vede clar pe bec
              Dar ei nu au ustensile de masurat, deci nu-ti pot face nimic. decat daca sunt cu RAR-ul
              berec, lupe poti pune pe orice masina.
              Iar la faza cu producatori diferiti ma lasi? Kelvin-ul e universal, nu difera de la producator la producator! si la 30k, crede-ma ca e spre roz, nu albastru ca in prima poza. dar nagh, nu conteaza asta.

              Comment


              • #37
                Eu am zis despre producatori de becuri diferiti, nu de gaz. Iar fiecare isi pune la masina lui ce culoare vrea.

                Comment


                • #38
                  si eu am un prieten care are xenon si pe faruri si pe proiectoare de mult timp de 6000k si nu a avut probleme...cred ca i-au kit-ul acela...oricum ce se poate intampla daca ma prinde un politist??? daca imi ia talonu ma duc acasa dau jos xenonu pun halogene si gata.... pareri????? multumesc celor care au incercat sa ma ajute :
                  MY CLA

                  Comment


                  • #39
                    prestige@ dupa ce dai jos xenoanele, te mai duci la RAR mai achiti o taxa si apoi mergi la politie ca sa iti recuperezi talonul.
                    fara

                    Comment


                    • #40
                      l-am cumparat pe cel de 6000k...multumesc pentru ajutor
                      MY CLA

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by PrEsTiGe View Post
                        l-am cumparat pe cel de 6000k...multumesc pentru ajutor
                        stai ca nu scapi asa usor ) .Onoreaza-ne si cu ceva poze dupa montaj, poate si un tutorial al montajului
                        https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                        Comment


                        • #42
                          kit-ul este ASD uite o poza cu el...montajul nu o sa fie chiar acum pana mi-l aduce neamu ala in aprilie o sa-l montez o sa pun si poze dupa montaj:d
                          Attached Files
                          MY CLA

                          Comment


                          • #43
                            te rog spune-mi ca becurile erau ambalate in altceva si sigilate.
                            Daca sunt ca in poze, mai bine il returnezi cat mai repede.
                            Nu de-alta, dar s-ar putea sa ai surprize, mai ales daca a ajuns ceva pe bec.

                            Comment


                            • #44
                              becul era exact asa...doar ca kitul era sigilat si eu l-am desfacut pentru prima oara...
                              MY CLA

                              Comment


                              • #45
                                Daca atingi becul cu ceva, il cureti cu spray curatitor de frane si nu se intampla nimic cu el. Va functiona.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google