Recomandare Vopsitor/tinichigiu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomandare Vopsitor/tinichigiu

    Salut,vin si eu cu o rugaminte la voi.Vreau sa imi recomandati un vopsitor/tinichigiu in Bucuresti nu exagerat de scump de preferat sa aive si cuptor.Pe google am cautat dar am gasit majoritate firme specializate care au pret de reprezentanta.Pun si cateva poze cu rugina dar mai sunt si cateva mici puncte de indoituri in caz ca se pricepe cineva si imi face vre'o oferta ). Ms.
    Attached Files

  • #2
    buna ideea, as fii si eu interesat.

    Comment


    • #3
      Nu iti mai scoate nimeni rugina din pliurile alea de la usa, eventual ti le curata la suprafata si atat, dupa chit si vopsea dar dupa 4-5 luni rugina care este deja in iterior o sa infloreasca la loc.
      Ai nevoie de usi sh dar care sa arate bine si sa le cureti bine de pamant si praf dupa care vaselina (siliconica care sa nu se scurga vara) in ele cu pensula.
      Nu are rost sa le faci la tinichigiu ca te rupe.
      Daca vrei o poti face si tu personal cu nitica indemanare.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #4
        cosmindan are perfecta dreptate, o spun din propie experianta, am vopsit aripa dreapta spate de 3 ori si tot apare rugina.

        Comment


        • #5
          si eu am ceva probleme, doar la usa stanga spate, mi-am dat sema de problema si am uns usile cu vaselina, la aripi nu stiu ce sa fac, ma tenta sa le repar in zonele respective dar dupa ce am citit pe aici nu mai stiu ce sa fac....

          Comment


          • #6
            o portiera noua e 15 milioane in reprezentanta, doua sh cred ca gasiti in aceeasi bani...numai sa nu aiba rugina
            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

            Comment


            • #7
              Deci sa inteleg ca decat sa dau banii pe tinichigerie mai bine cumpar 2 usi de fata fara rugina si sunt mai sigur ca nu apare rugina.Cred ca depaseste cu mult bugetul alocat ) dar sa vedem ce mai zic si alti meseriasi.

              Comment


              • #8
                Originally posted by gabonz View Post
                Deci sa inteleg ca decat sa dau banii pe tinichigerie mai bine cumpar 2 usi de fata fara rugina si sunt mai sigur ca nu apare rugina.Cred ca depaseste cu mult bugetul alocat ) dar sa vedem ce mai zic si alti meseriasi.
                Depinde de bugetul alocat.. nu cred ca e foarte scumpa la dezmembrari o usa "cheala" , adica doar scheletul..
                My Ride- Cameleonu agitat http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...=1#post1522462

                Comment


                • #9
                  Am cerut destul de recent, la cateva centre de dezmembrari, un pret pentru o usa "cheala". Am primit preturi cuprinse intre 450 si 550 lei. Decizia e a ta!
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Ca si buget ma gandeam undeva la 25mil.Acum sa zic ca dau 1000lei pe usi.Nu cred ca scap mai ieftin de 2000lei vopsitul cu tot cu cuptor.Sincer chiar m'ati pus pe ganduri .Acu ramane sa vedem ce scoruri imi dau cativa vopsitori doar pentru vopsit fara nimic alt ceva.

                    Comment


                    • #11
                      Poti cauta la dezmembrari usi cu acelasi cod de vopsea ca al tau si din start elimini vopsitul. si injumatatesti costul total. insista putin si vei gasi in aceiasi culoare..!
                      My Ride- Cameleonu agitat http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...=1#post1522462

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google