Recomandari Brat (bascula), Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    M-am apucat de achizitionat brate complet echipate si capete de bara(toate Lemforder), as vrea sa le iau pe toate si sa le montez saptamana asta, si intreb daca ar mai trebui schimbat si altceva la montajul astora(nu mi s-a zis la constatare si de altceva, dar am mai auzit de nu stiu ce bielete).

    Comment


    • #32
      La 170 000km am inlocuit pivotii si capetele de bara.Am pus pivotii Trw si capetele Lemforder.Acum am 220 000km si nu am probleme.Deci rămâne de calitate Trw si Lemforder!

      Comment


      • #33
        Originally posted by andreyi View Post
        M-am apucat de achizitionat brate complet echipate si capete de bara(toate Lemforder), as vrea sa le iau pe toate si sa le montez saptamana asta, si intreb daca ar mai trebui schimbat si altceva la montajul astora(nu mi s-a zis la constatare si de altceva, dar am mai auzit de nu stiu ce bielete).
        1.Bielete antiruliu.
        2. Bielete directie (bucata dintre capatul de bara si caseta de directie).
        3. Bieleta antirasturnare.

        Astea ar fi, ramane sa-ti amintesti despre care ai auzit.

        Comment


        • #34
          4. Bucsi bara stabilizatore

          La pct.3, depinde daca n-a schimbat-o pana acum, nu-i musai sa fie rupta.

          Comment


          • #35
            Originally posted by andreyi View Post
            M-am apucat de achizitionat brate complet echipate si capete de bara(toate Lemforder), as vrea sa le iau pe toate si sa le montez saptamana asta, si intreb daca ar mai trebui schimbat si altceva la montajul astora(nu mi s-a zis la constatare si de altceva, dar am mai auzit de nu stiu ce bielete).
            Bielete antiruliu. Astea trebuie sa le schimbi daca demontezi bratul.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #36
              Mersi de raspunsuri.
              Am comandat:
              - 2 x brate echipate complet Lemforder (370 lei amandoua)
              - 2 x capat bara Lemoforder( 170 lei amandoua)
              - 2 x bucse bara stabilizatoare Swag + 2 x bielete antiruliu Swag (90 lei toate)
              Sper sa nu mai apara si altceva de schimbat la montaj.

              Comment


              • #37
                Originally posted by andreyi View Post
                Mersi de raspunsuri.
                Am comandat:
                - 2 x brate echipate complet Lemforder (370 lei amandoua)
                - 2 x capat bara Lemoforder( 170 lei amandoua)
                - 2 x bucse bara stabilizatoare Swag + 2 x bielete antiruliu Swag (90 lei toate)
                Sper sa nu mai apara si altceva de schimbat la montaj.
                sa ai bani si de geometria rotilor

                Comment


                • #38
                  am vazut pe net bascula Master sport echipata cu pivot cu 70 de Ron, nu stiu cine are curaj sa circule cu asa ceva

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by andreyi View Post
                    Mersi de raspunsuri.
                    Am comandat:
                    - 2 x brate echipate complet Lemforder (370 lei amandoua)
                    - 2 x capat bara Lemoforder( 170 lei amandoua)
                    - 2 x bucse bara stabilizatoare Swag + 2 x bielete antiruliu Swag (90 lei toate)
                    Sper sa nu mai apara si altceva de schimbat la montaj.
                    Preturi f. bune. De unde le-ai achizitionat? Daca le-as gasi la mine in zona la banii astia sigur le-as suspecta Cand am cumparat eu capete de bara acum vreo 2 ani am dat peste 200 RON. Posibil sa se fi ieftinit in timp.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by psanyiro View Post
                      am vazut pe net bascula Master sport echipata cu pivot cu 70 de Ron, nu stiu cine are curaj sa circule cu asa ceva
                      sunt destui care monteaza asa ceva
                      Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                      Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                      Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                      Comment


                      • #41
                        taximetristii in g-ral

                        Comment


                        • #42
                          Schimbat azi piesele enumerate pe pagina anterioara la aproape 80.000 km, cost manopera 70 lei.
                          Maine incerc sa fac si geometria ca sta stramb volanul.
                          S-au mai facut si urmatoarele operatii:
                          - curatat si vopsit tamburi spate
                          - reglat frana de mana

                          Comment


                          • #43
                            antrebare de baraj,adica sa gandim normal (pt. siguranta noastra) cred ca o sa schimb si eu pe stanga bascula din cauza pivotului,ansa cineva mi a zis asa:

                            nu schimba doar pivotul,schimba bascula cu totul .....ca asa e mai bine pt. mine(siguranta)
                            ca pivotul e bagat prin presare si nu cu piulita sau pe filet,omu mi a zis eu am si bascula echipata complet de origine la 150 de lei si pivot la 35 de lei,dar ca exista riscul ca pivotul sa iasa ca se largeste gaura si nu mai e virgina cum baga de prima data pivotul,nu stiu ce sa zic,eu unul as lua bascula cu totul.

                            ce parere aveti de bascula originala ,tine ceva s au e praf,eu pana acum am mers numai piese de origine anafara de un cap de bara lomfiorder.

                            Daca nu e pivotul scap si anlocuiesc rulmentul,acum sa vad din ce cauza am joc la roata 12/6,revin sambata dupa ce vin de la cervice.

                            Comment


                            • #44
                              Bascula de origine (echipare completa) vine cu bucsi si pivot Lemforder.
                              Ti-a zis bine ala, schimba bascula cu totu', nu doar pivotu'.
                              Mergi pe "de origine".
                              Last edited by Kojak; 3 April 2014, 21:06.

                              Comment


                              • #45
                                am scapat nu am nimic ,nici pivotu si nici rulmentu,sa strans piulita la planetara si gata,oricum lu am bascula cu totul de origine,mai bine un pic mai mult dar sigur.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google