Refuz Plata Daune Carpatica Asigurari IASI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    exista un proces verbal intocmit de politie ? ... daca da , ce au constatat politistii ?
    OPC-ul nu intervine in aceste cazuri .
    Last edited by RADU C; 26 January 2011, 20:01.
    sigpichttp://www.facebook.com/statiicbsh.medias; 0744258917 ;radu_capatina@yahoo.com

    Comment


    • #47
      Am avut si eu probleme cu cei de la CARPATICA. Mi-au achimbat o portiera cu alta de tot rasul. se aude prin ea de parca as fi afara, si a inceput sa se fisureze la balama. Am fost la ei si mi-au facut poze si o hartie de revenire in reparatie, care se pare ca au disparut de la dosar. Oricum, nu am semnat nici factura, nici devizul, nici vre-un alt document de predare a masinii. Am facut reclamatie la OPC si CSA si astept raspunsul, ca cei de la Carpatica nu misca nici un deget. Ma duc si eu sa imi fac o hartie de refuz reparatie.
      La mine e CARPATICA Botosani.
      Last edited by loosh; 6 November 2011, 09:24. Reason: locatia
      Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
      sigpic

      Comment


      • #48
        astia sunt falimentari ... ce plati si reparatii sa mai faca ,pana nu ii cumpara altii ales bules.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #49
          stiam si eu de circul celor de la Carpatica , asa ca mi-am facut asigurarea la cei de la Astra, doamne fereste sa nu dau peste vreunu iubitor de asigurari ieftine gen Carpatica ca o sa inebunesc

          Comment


          • #50
            si astra era cam in aceeasi situatie ...dar acu e ceva mai bine .
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #51
              Stiu eu pe un nene cu un S Classe care a lovit un tataie cu o dacie cu asigurare la Carpatica , A reparat S-ul pe Casco cu regres aprox 30.000 euro, vor fi dati in judecata de asiguratorul lui. mai rau e ca din accident s-a produs si o pierdere de sarcina si cere vreo 200.000 de euroi de la Carpatica or da acceptul pe loc?
              Precizez ca omu are cojones tari. Mai tari ca ale luț Carabulea.

              Comment


              • #52
                cred ca declara falimentul cu ocazia aia
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #53
                  Nu cred ca are treba cu Falimentul, pur si simplu isi maximizeaza profitul pe spatele celor carora trebuie sa le repare masinile.

                  Comment


                  • #54
                    Din pacate, baietii "destepti" de la Carpatica utilizeaza toate tertipurile pentru a lungi plata daunelor, sau o fac cu piese de schimb de o calitate indoielnica, apoi, te lungesc 3 luni, iar daca in termenul asta nu insisti cu inlocuirea piesei, ... nici CSA-ul nu mai are ce sa iti faca.
                    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Ştiri de ultimă oră, disponibile online. Gândul iti ofera ştiri externe si interne în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport.


                      Aici poate-ti gasesti raspunsul la problema ta ! Ei mizeaza pe faptul ca populatia este slab informata ! Deci...recomandarile colegilor de pe forum sunt bune : fa o sesizare la csa +opc , in care sa invoci si plata despagubirilor pentru zilele amante .Succesuri )
                      Inchei Orice Tip de Asigurari !

                      0740510556

                      Comment


                      • #56
                        Daca s-a facut constatare in prealabil la politie nu au ce sa comenteze . o plangere la CSa ar trebui sa rezolve totul desi sa stii ca de la data acestei plangeri ei au termen legal 7 zile sa prezinte solutia casei de asigurari si 30 de zile sa iti prezinte tie solutia . oricum carpatica sunt niste jegosi , si iti spun asta desi am si lucrat la asigurari si in unele momente a trebuit sa fiu si despagubit...

                        Comment


                        • #57
                          Plangerile impotriva societatilor de asigurari nu intra sub incidenta OPC-ului, ci a CSA-ului. Dar si puterea acestuia este limitata.Pe mine m-au amanat pana a trecut 3 luni, cu toata petitia depusa la CSA, apoi au dat vina ca am refuzat semnarea actelor de reparatie si nu mi-au putut acorda garantie. CSA a zis ca vina imi apartine si singura solutie e sa imi iau un avocat si sa dau societatea de asigurari in judecata. Am fost la un avocat si mi-a zis acelasi lucru:trebuia sa cer actele de reparatie si sa semnez adaugand si obiectiile formulate. Asa ca... mortu-i vinovat inca o data!
                          Last edited by loosh; 6 December 2011, 08:01. Reason: festina lente?
                          Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            carpatica e cea mai panarama firma din cate exista in RO. singurul lucru pe care putem noi sa-l facem, asa cum au mai spus si alti colegi inainte, este sa ocolim firmele de genul asta in sensul de a nu ne mai face RCA sau CASCO la ei.
                            va doresc multa bafta si deplasari fara incidente!
                            Stock is boring...
                            My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                            Comment


                            • #59
                              Salut!
                              Am avut un accident pe 27.02.2012.
                              Intr-o intersectie un idiot nu a stat la stop (a trecut pe culoarea rosie a semaforului), ca urmare bara fata a masinii mele a fost avariata, am mers la CAREMIL Iasi, Valea Lupului DN28 si am facut "constatarea amiabila" de fata cu inspectorul de daune de la ARDAF, dupa care am predat masina la service Caremil, (ca tot eram pe loc).
                              Nici astazi 07.03.2012 dupa atatea zile nu imi pot lua masina, cu toate ca bara fata a fost schimbata in 2 zile, zic ca nu au dat acceptul de plata cei de la ARDAF Bucuresti (halal firma de asigurari).
                              Sa tot iti faci asigurari / casco la aceasta firma si mai nou ARDAF si Generali Romania, ambele au acelasi sediu in Bucharest Corporate Centre Str. Polizu Gh., nr. 58 - 60, sector 1.
                              Last edited by Teddy; 7 March 2012, 16:50.
                              Blue Diesel Tech

                              Comment


                              • #60
                                Pai daca nici Ardaf-ul si Generali nu sunt bune, atunci care sunt bune? O fi ajuns Euroins-ul bun, ca au scumpit destul de mult asigurarile. Daca vrei promptitudine faci CASCO, RCA-urile platesc greu, se stie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google