Reglare faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu stiu daca se ia de tine politia...dar din bun simt pentru ceilalti participanti la trafic zic eu ca are fi bine si frumos sa ai farurile reglate corespunzator iar cand mergi cu masina incarcata sa reglezi farurile de la reglajul de sub bord...asta ca sa nu primest flash-uri de la toate masinile care vin din fata.
    sigpic

    Comment


    • #17
      o intrebare???nu a facut nimeni reblaj electric la faruri??sa scape de cablurile de reglaj,care amintesc de daciile vechi,ca as vrea sa montez dar nu stiu ce trebuie si cum sa face,daca are cineva rog sa puna poze sau filmulet

      Comment


      • #18
        Are careva dintre voi idee de unde as putea sa mi cumpar un bixenon h4 la un pret mai acceptabil?
        Va multumesc.

        Comment


        • #19
          Ai cautat aici pe forum la sectiunea BURSA ??
          sigpic

          Comment


          • #20
            unde as putea si eu sa fac un reglaj in Bucuresti la faruri ca am pus xenon in lupa si bat putin cam aiurea ! Multumesc
            sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ght=ride+grecu
            Simply Stance

            Comment


            • #21
              Ti-am trimis PM cu adresa...am fost eu la ei si recomand. Am dat 35 lei si le-a reglat bine...
              Y!M: alexut.style

              Comment


              • #22
                deci daca farul bate in X e ok sau nu e ok?

                daca farul bate in X e ok sau nu?

                scuze ca a aparut intrebare de 2 ori
                Last edited by psanyiro; 29 December 2011, 15:31. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #23
                  am facut aceasta schita in speranta ca isi vor regla toti farurile corect

                  daca aveti lupe si bat in forma ___/---- atunci folositi ca centru punctul de intersectie dintre _/ ala este centrul de focalizare
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    daca circul cu masina in ceata atuci se vede clar ca farul bate in X, sincer sa fiu n am observat pina acum

                    Comment


                    • #25
                      am impresia ca toata lumea numai la schimbat injectoare se pricepe ca nimeni nu vrea sa raspunde pe tema asta

                      Comment


                      • #26
                        Pai la ce te asteptai?
                        Ai o schema cu focalizarea CORECTA incarcata de colegul @Pigoo cu doua-trei posturi mai sus.
                        Mai mult de atat, un reglaj de faruri la orice service costa vreo 20 de lei si de obicei e facuta de inginerul de la ITP.
                        Deci?

                        Comment


                        • #27
                          intrebarea era daca farul bate in X e problema sau nu, si nu schema cu focalizare sau unde regleaza farurile

                          Comment


                          • #28
                            Te-ai uitat macar la schema aia sa vezi cum ar trebuie sa bata CORECT?
                            Nu, nu e normal sa bata in X, ci cum se vede in schema mentionata adica __/

                            Comment


                            • #29
                              salut ma puteti ajuta cu o informatie la dacia au aparat de raglat farurile??? vreau sa imi pun bixenon pe faruri (ceva de calitate nu orice chinezarie de 300 lei) si as vrea sa le si reglez dupa daca se poate si un preT...Stima
                              MY CLA

                              Comment


                              • #30
                                sigur ca au. celputin in cluj unde am mers eu acum 1 luna.

                                dar cel mai bine suna la acel service si intreaba.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google