Reglare faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc ,o sa ma interesez
    MY CLA

    Comment


    • #32
      eu cand mi-am montat bixenon intradevar bateu mai tare,dar le-am reglat din interior si l-am dat la minim si bat ok,la mine nu a trebuit sa merg la reglaj cu ele,bafta.

      Comment


      • #33
        Oameni buni (in special @Ten!!!!)! Farurile trebuie sa fie la acelasi nivel, nu unul mai sus si unul mai jos. Acel fascicol in forma de para pe care il vedeti voi in prezentari, este dat de oglinda din far, dar doar daca sunt bine reglate farurile. Pentru a va ajuta sa vi le reglati corect singuri, va rog sa studiati fisierul pe care il atasez. In orice alta pozitie va veti pune farurile, altfel decat spune Daniel Stern, ori nu veti vedea cum trebuie, ori veti deranja pe ceilalti participanti la trafic!
        Drumuri bune tuturor!



        P.S. Singurii care au habar despre ce se vorbeste pe aici sunt colegii @Pigoo si @mariusnicolae.
        Last edited by marsel; 20 March 2012, 22:00.
        1,5 dci 70 cp, martie 2007, 5,2%

        Comment


        • #34
          Mie imi bate lumina jos tare...e ca dracu abia vad la 5metri,orice reglaj i fac tot asa jos bat.de unde mai exact se regleaza inaltimea lor in afara de butonul din interior?

          Comment


          • #35
            Deschizi capota. Fiecare far are decupat un patrat mic in traversa de tabla de deasupra lui. Pe acolo bagi un imbus in surubul de reglaj si le reglezi sus-jos. Fii atent sa le reglezi pe ambele faruri la acelasi nivel asa cum a aratat colegul in imaginea de mai sus.
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #36
              Poate e pozitionat rau becul in far.

              Comment


              • #37
                Pai de acolo reglez si eu lumina invart ca prostu stanga dreapta cu imbusul si nimic.

                Comment


                • #38
                  Vezi daca stau bine becurile in far.

                  Comment


                  • #39
                    Am rezolvat erau becurile invers,am mai incercat reglaju pe inaltime cu imbusu si dupa cum vam mai spus nu sesizez nici o schimbare cand invart.

                    Comment


                    • #40
                      azi am reglat farurile la service am avut putin timp liber si a costat 30 de lei

                      Comment


                      • #41
                        Oricum ms.colegu de mai jos,nu stiam daca becurile sunt pozitionate bine sau rau.

                        Comment


                        • #42
                          Salutare,

                          Daca invarti cu imbusul si nu se intampla nimic, este posibil sa fi invartit prea tare si sa fi scos oglinda farului din surubul de reglaj.

                          Ca sa prinzi oglinda din nou de reglaj, trebuie sa scoti becul, sa tii oglinda cu degetul de gaura din care era becul inainte si sa dai cateva spire la surubul de reglaj incat sa prinda din nou in suportul oglinzii.
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • #43
                            Ok ms.chiar nu stiam de asta am sa incer.Moldovenii la nevoie se ajuta)

                            Comment


                            • #44
                              Am si eu o problema cu farurile....la itp mi-au spus ca bat mai jos decit ar fi normal cu toate ca din masina le-am dat la maxim in sus.
                              De unde se dau mai sus?

                              Comment


                              • #45
                                Din spate farului; se regleaza atat pe pe inaltime cat si stanga-dreapta; un imbus iti trebuie.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google