Reglare faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Poti sa-mi pui o poza care este rglajul pe inaltime?

    Comment


    • #47
      Originally posted by IancuMIC View Post
      Din spate farului; se regleaza atat pe pe inaltime cat si stanga-dreapta; un imbus iti trebuie.
      Stanga dreapta de unde le reglezi?
      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

      Comment


      • #48
        In spatele farului e un plastic in forma de cruce, ca un +.
        @juan;
        N-am cum am masina la reparatie; lovituri de grindina.
        Sus prin traversa ai o gaura patrata unde folosesti imbusul.
        Last edited by IancuMIC; 21 November 2012, 21:35.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #49
          Originally posted by ten View Post
          oricum farul din stanga trebuie sa bata mai sus decat decl din dreapta
          Gresit!
          Farul din stanga in mod normal trebuie sa fie putin mai jos decat cel din dreapta pentru a nu jena ceilalti participanti la trafic. Stiti doar cum e sa mergi noaptea si sa vina cineva din fata si sa-ti ia vederea cu un far care nu este reglat cum trebuie (cel stang ma refer) si tu sa-i dai flashuri si sa obs ca intradevar e pe faza scurta dar bate in pomi farul. Cel din dreapta trebuie sa fie mai sus pentru o observa eventualele pericole care pot aparea, spre ex. sa nu-ti sara cineva sau ceva in fata masinii si sa-l observi prea tarziu.
          Numai bine.
          "Only God can judge me"

          Comment


          • #50
            Reglaj din fabrica; n-am reglat un mm, fata de cum a venit masina, nici la ITP nu le-au modificat reglajul, e foarte bine asa; stanga 'bate" mai jos fata de cel din dreapta; acesta din urma bate mai sus fata de cel din stanga si parca foarte putin spre dreapta.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #51
              Am pui o poza sa vedeti cam cum bat farurile mele pe faza scurta reglate la maxim in sus.
              Attached Files

              Comment


              • #52
                Bat cam spre stanga; trebuia sa incerci o poza cu masina mai inapoi, cu farurile la baza zidului, sa vedem si pe "asfalt" cum bat.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #53
                  Ok...eu vroaim sa stiu daca nu bat cam jos.

                  Comment


                  • #54
                    Eu am la logan doua reglaje pentru faruri....unul in spate si alte deasupra. Din care se regleaza sus <-> jos.

                    Vedeti pozele.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #55
                      La poza1 e reglajul pentru inaltime iar la poza 2 e pentru stanga-dreapta.; am spus-o si cateva posturi mai inainte, tot pe aceasta pagina.
                      Last edited by IancuMIC; 4 December 2012, 22:45.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • #56
                        Eu nu am reusit sa gasesc poza postata de tine....in fine imi trebuie un imbus ca sa dau un pic mai sus farurile.

                        Comment


                        • #57
                          Reglaj Far Stanga Stricat

                          Buna seara!
                          Ieri mi-am montat gpl pe masina...gpl-ul functioneaza senzatie, insa, constat ca dupa montaj farul stanga imi bate acum la 2m de masina. Ei au pus niste furtune pe acolo si poate au deranjat ceva...
                          Daca doresc sa reglez farurile din maneta/buton din interiorul masinii, reglajul se face foarte ok dar doar la farul din dreapta, cel din stanga nu se misca.

                          Aveti idee ce pot face? ma incurca teribil la condus seara!
                          http://www.facebook.com/groups/posesoriLogan/

                          Comment


                          • #58
                            a sarit acea sufa care regleaza farul din locasul de pe far

                            Comment


                            • #59
                              Am reglat si eu azi farurile la un service si au observat ca la farul din dreapta nu merge reglajul pe inaltime. Se auzea un pacanit cand invarteau surubul dar nu se intampla nimic.
                              Pana la urma mi-au reglat farurile cu butonul din bord setat pe minim (adica au coborat si farul din stanga dupa cel din dreapta).

                              Stie cineva daca se poate repara problema asta? Sau ar trebui sa schimb farul cu totul?
                              Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                              "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                              Comment


                              • #60
                                Salut! Azi am fost si eu la un reglaj de faruri. Am pus si niste becuri mai puternice Philips extreme vision. Voiam sa stiu daca are vreo importanta pozitia farurilor cand le regleaza. Ale mele erau pe minim (jos). Acum mi se pare ca bat prea tare. E vorba de becuri sau trebuia reglaj altfel? Mie mi se par ok. Nubam primit flashuri pe drum seara. Dar tot imi par sus in comparatie cu ce era inainte. ..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google