Reglare Repartitor Frana Spate

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reglare Repartitor Frana Spate

    salut am facut de curad ITP si mi s-a zis ca nu am frana pe spate ca repartitorul trebuie reglat ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi ca nu as vrea sa ma mai duc la service am inteles ca nu e foarte greu de reglat a mai patit cineva treaba asta?

  • #2
    ca nu ai frana pe spate? adica daca tragi frana de mana o ia la vale?
    in general la itp se zice despre loganuri ca au frana de mana slaba.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #3
      nu frana de mana tine super bine la 3 dinti trasa masina nu misca deloc problema se pune la calcarea pedalei de frana rotiile din spate nu franeaza deloc

      Comment


      • #4
        repartitorul nu are nici o legatura cu frana de mana, el are rolul, ca de aceea ii zice repartitor, sa repartizeze puterea de franare intre puntile masini, adica pe puntea fata mai mare pe puntea spate mai mica si in functie de greutatea care se pune pe puntea de spate, adica deschide si inchide in functie de aceste conditii, si nu se poate regla decit pe standul de franare sau cu presiune barometrica, e destul de greu facut acasa pentru ca nu iti iese.

        Comment


        • #5
          o sa merg atunci la service sa rezolv problema

          Comment


          • #6
            Se continua aici.
            BOGDANEL88...mergi la service...cu franele nu e de joaca....ca il reglezi acasa si la o franare mai brusca iti fuge masina de fund....si iese nasol...deci la service recomand si eu...cat poate sa coste?Doar nu o avere.
            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google