reglare scaun pasager pe inaltime la Prestige 16V cu airbaguri in scaune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • reglare scaun pasager pe inaltime la Prestige 16V cu airbaguri in scaune

    Cum fac sa reglez scaunul pasagerului pe inaltime, daca acesta nu este dotat din fabrica cu asa ceva?

  • #2
    Pai la prestige nu ai reglaj pe inaltime al scaunului?...daca nu ai nu se poate regla...daca ai aceasta optiune vezi ca ai sub scaun o maneta de care tb sa ridici in sus iar scaunul sa va ridica(nu tb sa stai pe scaun) ...daca vrei sa il lasi jos te asezi pe scaun si ridici de acea maneta in sus...

    Scuze....era pt scaunul soferului...pentru cel al pasagerului eu stiu ca nu exista aceasta optiune...
    sigpic

    Comment


    • #3
      cate trepte de reglaz are inaltimea??? doar 2 adica foarte sus si foarte jos???

      sigpic

      Comment


      • #4
        Nu exista reglare pe inaltime la scaunul pasagerului. Daca vrei sa pui asa ceva poti sa iei un sezut de scaun de sofer cu reglare pe inaltime si sa-l montezi in locul celui existent.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          da, e curios de ce n-au putut sa puna un sezut cu reglare si pentru scaunul pasagerului. Cu cat se ridica pretul masinii? Macar sa fi fost optional.
          Cum e acuma, chiar daca langa mine sta o persoana de 1.70, e mai inalta decat mine (am 1.83) si mai ca ajunge cu capul la plafon. Destul de enervant. N-am stiut ca se poate schimba doar sezutul, si imi era frica sa nu trebuiasca schimbat tot scaunul, mai ales ca are airbag. Ma interesez sa vad unde se gaseste si cat costa asa ceva.

          Comment


          • #6
            E 120 euro un sezut cu reglare pe inaltime. Daca te intereseaza, zi-mi si iti dau codul si il poti comanda la dealer.
            Last edited by andrei; 27 September 2007, 22:13.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Nu inteleg, desprece airbag este vorba?
              Logan Ambition 1.6 8V

              Comment


              • #8
                iti iei un scaun ca la sofer si o sa ai si la pasager reglaj ,eventual la mana a2a
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • #9
                  @andrei: initial ma gandeam ca pot sa reglez in mod romanesc, cu o cheie franceza sau ceva ) . cand o sa am banii pregatiti o sa te anunt, daca nu gasesc pe aici.
                  @cristi: e un Prestige cu 4 airbaguri: cele doua standard si cate unul in fiecare scaun
                  @BRUTUSANF: cum zicea andrei, se gasesc doar sezuturile, scaunul intreg nu-l pot schimba cu unul de sofer, pentru ca airbagul ar fi in partea cealalta si oricum n-are rost

                  Comment


                  • #10
                    De cand exista la Logan airbag-uri in scaune? Si doar la Prestige exista asa ceva? Ca eu la Ambition (ca am Ambition) nu am vazut asa ceva, nici in lista cu optionale....
                    Logan Ambition 1.6 8V

                    Comment


                    • #11
                      @Blanarucristi- iti zic eu ca exista, si pe Ambition, la mine este, .
                      Poate ca la cele mai vechi de 2007 nu puneau .
                      , sunt cu ochii pe voi !
                      :thumbsup:

                      Comment


                      • #12
                        este optiunea si acum... si a mea tot cu airbaguri laterale va fi

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          bun , inaintam si noi in siguranta
                          "cromul este placerea mea"
                          "cui nu-i place , valea"

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google