reglare usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • reglare usi

    oare cum se regleaza usile la logan ? cheia speciala o am in dotare . restul ? poate veni o sugestie si catre mine?

  • #2
    Care din ele, fata sau spate? Vezi aici!
    Attached Files
    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

    Comment


    • #3
      multumesc frumos domnule vi_escu. ai o bere asigurata de la mine

      Comment


      • #4
        reglare usa

        Cum reglezi usa fata? Trebuie sa doi jos aripa fata ptr a ajunge la suruburile balamalelor?

        Comment


        • #5
          după poză așa se pare...
          sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

          Comment


          • #6
            Eu nu prea inteleg mai nimic din pozele alea,de unde sunt luate ? ne poti da sursa

            eu vreau sa apropii usa dreapta fata de caroserie , are vreun reglaj in afara de balamale?
            Last edited by calena; 24 October 2012, 11:06. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Nu umbli la balamale .

              Iti arata clar in poza, destrangi (cu un torx de 25 sau 30 cred...) tija din stalp si o muti stanga-dreapta / sus-jos.

              Comment


              • #8
                calena, "pozele" sunt din manualul de reparatii al loganului. Tija din stalp (cuiul) are o plaja foarte redusa de reglaj. Apropierea usii de caroserie sa face din suruburile care prind balamaua de usa nu de stalp. (alea notate cu 8 in poza)
                Attached Files
                [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                Comment


                • #9
                  la mine usa dreapta spate se mai blocheaza (nu se mai deschide, tragi de maner degeaba) asta dupa ce a fost reglata o data de mesterii de la reprezentanta (Emilian Sibiu); prefer sa nu mai merg la ei din nou...nu ajuta la nimic

                  Comment


                  • #10
                    Slabeste cuiul cu un torx de 40 si aliniaza-l cum trebuie. Lasa maimutoii din service.
                    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by vi_escu View Post
                      c..................... Tija din stalp (cuiul) are o plaja foarte redusa de reglaj. Apropierea usii de caroserie sa face din suruburile care prind balamaua de usa nu de stalp. (alea notate cu 8 in poza)
                      Cred ca se referea mai mult la inchidere (ceea ce am avut si eu).

                      Daca la inchidere nu e liniar pe caroserie se umbla la tija.

                      Comment


                      • #12
                        Usa soferului sta putin cam in afara de ceva vreme, e vreo solutie simpla de a o pune pe locul ei?

                        Comment


                        • #13
                          am si eu o problema la usa soferului......cand este inchisa si aplic presiune(imping) pe ea (in dreptul manerului) se aude un sunet metalic ca si cum cuiul ar freca pe sistemul de inchidere din usa...( acest sunet apare si pe drum denivelat). Credeti ca prin modificarea pozitiei cuiului as rezolva problema???

                          Comment


                          • #14
                            La Logan 1 ph2 (2011),intre balama si stalp este mastic sau sudura? Eu banuiesc mastic si peste el vopsea.Banuiesc ca pentru reglarea usii sus-jos,trebuie indepartat acel mastic.Poate sa-mi confirme cineva?Multumesc!
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              E doar mastic ...


                              Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google