Reglax Amplificator Mac Mpx2500 600w

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reglax Amplificator Mac Mpx2500 600w

    Salutare, recent am achizitionat un amplificator mac mpx2500 600w si un tub de bass tot aceasi firma (mac).

    Pozaa cu statia este de pe net, eu nu am reusit sa fac o poza clara la reglaje. As'i dori daca se poate sa ma ajute cineva cu setarile la statie ca sa scoata bass-ul si sunetul mai bine, la un volum mai ridicat gajie putin tubul si problema stiu sigur ca nu este de la el, trebuie sa ii fac setarile dar cum nu ma pricep am incercat inzadar..
    Attached Files

  • #2
    Reglajele astea nu se prea pot face pe internet. Trebuie ascultat.
    Dar in mare ar trebui sa fie cam asa: Mode: MONO, x-over : LPF, LPF: intre 40- 80 hz,HPF-ul nu conteaza cand este x-overul pe lpf, Levelul pe la vreo 2v iar bass eq pe 0.
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Exact cum este in poza atasata de tine se face reglajul eventual cresti putin LPF la 50 sau dupa urechea ta vezi setarile playerului cum le faci sa nu aibe bass bost pe plus in general de aici subwooferu nu mai raspunde si se aude distorsionat

      Comment


      • #4
        Ba baieti, unde are ma mpx2500 600 wati? Daca legi 3 bucati in serie, poate.

        Jrurule, daca ai dat mai mult de 2 meleoane pe plasticele alea, te anunt ca ai luat mare teapa. Alea-s chinezarii ieftine (stiu ce spun ca si eu am acelasi rahat in portbagaj momentan), si oricum le-ai regla, nu o sa faca nimic considerabil.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google