Reguli De Circulatie In Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu lucrez in pipera si aceste reguli sunt chiar litera de lege )
    Megane II faza II 1.5dcI K9K

    http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

    Comment


    • #17
      O intrebare colegilor bucuresteni; circuland dinspre Splai, de la Eroilor spre Izvor, daca fac la dreapta pe Libertatii, se poate ajunge, ocolind piata Constitutiei, pe Unirii? Pe google maps de vede linie continua, nu prea e clar.
      N-am gasit alt topic util.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #18
        Vrei sa ajungi pe Bd. Unirii?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #19
          da, se poate face stanga acolo imediat cum treci piata constitutiei, te incadrezi spre stanga apoi continui rondul intrand pe unirii
          cum intri pe libertatii la al3lea semafor faci stanga, chiar in fata casei poporului si cum faci jumatate de rond intri pe unirii
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #20
            Originally posted by IancuMIC View Post
            O intrebare colegilor bucuresteni; circuland dinspre Splai, de la Eroilor spre Izvor, daca fac la dreapta pe Libertatii, se poate ajunge, ocolind piata Constitutiei, pe Unirii? Pe google maps de vede linie continua, nu prea e clar.
            N-am gasit alt topic util.
            Poti face stanga aici, pana in Parlament! Te scoate la Blocul Turn, Opereta, Tribunalul mare....sau poti merge pana in capat, unde era Bingo, sunt liniile de tramvai, e un giratoriu, faci stanga si cobori la direct in Unirii!
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Originally posted by vitriol View Post
              Vrei sa ajungi pe Bd. Unirii?
              Vreau sa ajung pe Camil Ressu, via piata alba Iulia; mai e si varianta pe Splai pana la Palatul de Justitie, da am ratat data trecuta sa fac imediat spre fantani si am ajuns iar pe Splai.
              Multumesc Sam si PCH;m-am cam lamurit.
              Last edited by IancuMIC; 17 April 2013, 11:32.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #22
                Daca vrei la Alba Iulia cel mai bine faci cum a zis samy, stanga in fata la casa poporului si te duci pe la fantani. E linie discontinua, poti face linistit stanga.

                Cu placere!

                Comment


                • #23
                  Da, e cel mai bun traseu daca vrei sa ajungi pe Camil Ressu.
                  Cum intri in rondul de la Alba Iulia, il parasesti la prima iesire si intri pe bd. Burebista. De acolo drumul o sa se faca putin la dreapta si imediat o sa vezi semaforul. Faci stanga la semafor, intri pe calea Dudesti apoi mergi inainte, ajungi la Dristor si inainte ai intrat pe Camil Ressu.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #24
                    Multumesc inca odata baieti; pe la Piata Constitutiei o sa merg. De pe Unirii ma descurc, am mai fost; acolo la Fantani m-am cam incurcat; am luat-o prea "larga"
                    Data viitoare intru prin Pallady, de pe autostrada, da' acuma vin din Militari.
                    Last edited by IancuMIC; 17 April 2013, 11:41.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #25
                      Pai si chiar daca ai reintrat pe Splai ca ai luat curba prea "larga" trebuia sa faci prima la stanga si intrai pe Bd.Octavian Goga prin pasajul de la Marasesti. Apoi intrai pe Dudesti si apoi direct in Camil Ressu.
                      De regula eu cand plec de acasa spre A2 nu o iau de la Unirii spre Alba Iulia,Dristor,Camil Ressu,Theodor Pallady,,,ci o tin direct pe Splai pana la Targ Vitan,Centura si de acolo intru pe autostrada.
                      Pe cealalta parte sunt prea multe semafoare si aglomeratie pana la A2,,dar pe Splai este liber si ajungi muult mai repede.

                      -- Cu rosu,,pe unde trebuie sa o iei tu de la Constitutiei
                      -- Cu albastru,,dupa Splai intrai pe O. Goga prin pasaj ,ca ai luat curba prea "larg" de la Unirii
                      -- Cu galben,,pe acolo o iau eu de obicei pt ca este mai liber iar distanta este cam la fel fata de celelalte parti.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        sau, tii splaiul pana la pod la mihai bravu la mercedes, acolo faci stanga.
                        treci podul si tii dreeeeeeept, treci de primul semafor si la al doilea daca nu ma insel, chiar la mcdonalds la dristor faci dreapta.
                        in ultimul timp numai schema asta o aplic pentru ca se merge repede din viilor pe la tineretului si dreapta in splai la agip.

                        Comment


                        • #27
                          Da Marian, cand stii e simplu da pe mine m-au taiat caldurile cand am vazut ca am Dambovita in stanga mea (aveam memorat traseul pe care trebuia sa merg).
                          Stiam ca trebuie sa fac imediat ce e posibil stanga si sa ma intorc pe Unirii; ceea ce am si facut, dar m-am blocat cand am vazut ca pe sensul celalalt e "interzis" (niste ruine pe acolo). Pana la urma am intrat pe Marasesti (asta am vazut acasa e harta), dar nu prin pasaj si am facut imediat stanga; pana la urma m-am descurcat.
                          Traseul tau pe Splai nu ma ajuta pentru ca eu voi iesi de pe C. Ressu si voi intra pe Pallady tot pana in acea zona. Asta e, soarta a facut ca de vreo 4 ani ma tot "plimb" in Bucuresti.
                          Multumesc oricum pentru post.
                          In tot cazul multumesc pentru post.
                          Buna si varianta ta @ozenel (e bine sa ai mereu o solutie de avarie ); ramane Unirii-Alba Iulia-Ressu.
                          Last edited by IancuMIC; 17 April 2013, 14:46.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #28
                            Pai sa inteleg de la tine ca traseul meu(cel cu galben) nu-l stii?
                            Sau o iei special pe Camil Ressu ca mai ai treaba pe acolo?
                            Sau aplici regula aia speciala.....DRUMUL STIUT E CEL MAI BUN,,iar cand te ratacesti suni un prieten

                            Comment


                            • #29
                              Pana acum "tinta" mea era in Militari- Gorjului si veneam prin Colentina-Stefan cel Mare-Pasajul Basarab-Maniu; acum s-a...mutat, in C. Ressu (deci voi intra in Bucuresti prin Pallady); acolo va trebui sa ajung; deci nu ma ajuta ruta pe Splai, despre care vorbeai.
                              Intrebam de ruta pe la Piata Constiututiei pentru ca voi avea un drum sau doua, depinde cat incape in masina , intre Militari si Ressu. Acum sper ca ai inteles.
                              Multumesc.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #30
                                Alta întrebare pentru colegii bucuresteni; circulând dinspre Afumati, dupa podul de la intrarea in Colentina, vreau să merg spre zona Dragonul Rosu. Care ar fi cea mai simpla cale?. Aia cu viraj stanga in zona unde intorc tramvaiele e cam incomoda, avand in vedere traficul infernal in acea zona; parca nu e semaforizata, nu?
                                Multumesc.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google