Releu Semnalizare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Releu Semnalizare.

    Buna-Seara !
    Posed un Logan an fabricatie 2012.

    Stie cineva unde este pozitionat releul de semnalizare ? si cum arata ?


    Multumesc.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

  • #2
    Releu de semnalizare avea Dacia 1300, la Logan functia e indeplinita de UCH.
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #3
      dar ce treaba ai cu releul de semnalizare?
      te intereseaza unde chitaie cand semnalizezi?
      uch-ul e undeva langa pedale, in stanga lor!

      Comment


      • #4
        Probabil omu s-a gandit ca este ca la skoda care are releul la butonul de avarie .. Dar prometheus UCH-ul preia functia releului de semnalizare !
        http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

        Comment


        • #5
          am pus la semnalizarile lampilor din spate niste leduti in loc de becurile stoc si a ramas semnalizarea blocata de ce???

          Comment


          • #6
            Cum adica a ramas blocata? Explica ce face exact.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #7
              Probabil clipeste foarte rapid
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #8
                nu mai semnaliza si facea un zgomot aiurea in cabina ich sau releul de semnalizare daca are ma inteles ca nu are releu ,treaba o face uch??Si apoi am scos borna de la masina si a fost ok dar cu becuri normale nu led

                Comment


                • #9
                  Releul de semnalizare e o funcție a UCH-ului.

                  Dacă vrei becuri cu led pe semnalizare, trebuie modificați timpii de semnalizare(nu e chiar ok, dar merge) din uch cu ddt2000
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #10
                    a schimbat cineva cu ddt2000 sunetul de la semnalizare poate pune si un video???

                    Comment


                    • #11
                      nu zice nimeni nimic??/

                      Comment


                      • #12
                        Daca vrei sa folosesti leduri pe semnalizare,eu zic sa o faci cu leduri cu CAN,adica leduri ce simuleaza parametrii identici ai becului normal.E doar o parere,tu poti sa cercetezi pe net si sa iei decizia ce ce avantajeaza...

                        Comment


                        • #13
                          Probleme semnalizare

                          Salutare.

                          Am o problema la un logan 1.4 din 2005. Cand semnalizez stanga sau dreapta se aprind avariile. M-am uitat la sigurante si sunt ok, dar chiar si cu sigurantele scoase la semnal stanga /dreapta se aprind avariile.
                          Cineva mi-a spus ca ar fi un releu de semnalizare, dar din ce am vazut aici vad ca nu are releu.
                          Ma poate ajuta cineva?

                          Comment


                          • #14
                            Salut!
                            La Loganul tatălui meu din 2006, problema e de la triplă, in sensul ca nu se facea contact corect intre mufa si triplă.
                            Scoate mufa din tripla si uite-te la conectori, s-ar putea sa ai un contact prost si un pin sa aiba plasticul topit langa el.
                            Trebuie sa se faca contact perfect pe toti pinii.
                            Last edited by 77sky; 12 December 2015, 20:14.

                            Comment


                            • #15
                              Ai alarmă? Dacă da, alarma acționează semnalizările? Dacă da e de la ea.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google