Releu Semnalizare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Va multumesc pentru sfaturi. Am desfacut triplele si sunt ok. pinii sunt curati si nu pare nimic topit. Am deconectat alarma si la fel face.
    Mai aveti alte sfaturi?

    Comment


    • #17
      Tot nu ai răspuns: alarma acționează semnalizările?
      Dacă da și alarma e deconectată, atunci 99% diodele care sunt pe firele alarmei sunt sârmă, dacă nu are diode situația se complică.

      Dacă ai acces la un laptop cu ddt rezolvi rapid și elegant, altfel mergi pe presupuneri.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #18
        Originally posted by danhagiu View Post
        Salutare.

        Am o problema la un logan 1.4 din 2005. Cand semnalizez stanga sau dreapta se aprind avariile. M-am uitat la sigurante si sunt ok, dar chiar si cu sigurantele scoase la semnal stanga /dreapta se aprind avariile.
        Cineva mi-a spus ca ar fi un releu de semnalizare, dar din ce am vazut aici vad ca nu are releu.
        Ma poate ajuta cineva?
        Masina are alarma montata? Sau orice adaugire de natura electrica fata de ce a montat fabrica?

        E posibil sa fie diodele arse si chiar daca e deconectata alarma semnalizarile nu vor functiona corect. Ce alarma este? Macar o poza de telecomanda, sa vedem despre ce e vorba.
        Last edited by danielliviu; 12 December 2015, 21:09. Reason: Automerged Doublepost
        GL-22-TOF

        Comment


        • #19
          Alarma e un Maat 675 series. Cand pun alarma se aprind semnalizarile. Sa inteleg ca sunt niste diode in modulul de comanda al alarmei si ar trebui sa le verific? O sa incerc sa-l desfac.

          Comment


          • #20
            danhagiu, eu cred ca ar trebui sa mai pui un fir pe masa la tripla din spate, eu asa am facut si nu mai am probleme.eu stau in dr taberii , maine sunt acasa toata ziua, si te pot ajuta , cu firul asta ,gratis.

            Comment


            • #21
              @danhagiu: Diodele sunt pe firul galben gros, după siguranța de 10A, nu în unitatea centrală a alarmei ! (valabil pentru maat 675)
              Last edited by t0rquemada; 12 December 2015, 22:36.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #22
                Multumesc colegului t0rquemada.Make my day.
                Diodele erau strapunse. Am taiat firul si acum semnalizarea functioneaza si nu mai intra pe avarii. Ca nu se aprind avaruule cand inchid/deschid masina , momentan nu ma deranjeaza. Poate pe viitor o sa le inlocuiesc.

                Comment


                • #23
                  Recomand sa le inlocuiesti cu un releu cu doua contacte normal deschis. E mai sigur decat cu diode. Se gasesc pe la magazinele de electronice.
                  GL-22-TOF

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google