Remapare Logan 1.2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si pe mine m-ar tenta o remapare, dar e cam mare pretul si trebuie sa ma interesez unde as putea sa fac la mine in oras... Si daca tot fac remapare atunci de ce sa nu pun si un filtru K&N si uite asa se aduna. By the way, daca e in garantie am voi sa-i pun filtru sport?

    Comment


    • #32
      De facut oricum il face, dar atentie!!! Cu un consum mult mai redus!

      Comment


      • #33
        Salutare ! Ce spuneti de 'remaparea motorului' de pe Renault Clio 1 RN / 1149cmc / 54CP ? Exista posibilitatea ca motorul de pe clio sa se apropie de performantelor celui de pe logan ? Spuneti si ce diferente de consum ati observat dupa remapare.
        Last edited by Renaultclio; 6 September 2011, 01:41.

        Comment


        • #34
          Motorul acela este de 8v pe cand acesta este de 16v. Blocul motor cred ca este acelasi dar restul cred ca difera.

          Comment


          • #35
            razvane, chiar crezi ca 1.4 e4 resoftat a facut 1.6e5 stock? eu nu cred asta, cel putin fabrica da 85 cai pentru 1.6 stock iar 1.4 resoftat o avea 83,84, iar la cuplu oricum nu se apropie ...
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #36
              Nu va mai agitati atat, pretul la 1.2i 16v este acelasi 450 RON. Cine isi permite aceasta suma, face remapare la 1.2i 16v si comenteaza mai putin. La fel, preturile pentru 1.4i e5 si 1.6i e5 vor fi la fel de mari si nu se mai pot face la orice colt de bloc.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • #37
                Originally posted by Deliric88 View Post
                Motorul acela este de 8v pe cand acesta este de 16v. Blocul motor cred ca este acelasi dar restul cred ca difera.
                Intr-adevar..am omis aspectul acesta. Multumesc pentru promptitudine !

                Comment


                • #38
                  Doc vad cei de la dacia remaparea facutã daca o pun pe calculator? Am un 1.2 cu inca 4 ani garantie.

                  Comment


                  • #39
                    daca stiu unde sa se uite si cu scula potrivita, da, o vad. altfel, nu. in general, nu.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #40
                      Depinde cum este rescrisa informatia in ECU, daca se face prin mufa ar ramane ceva semne insa daca este scrisa cu ecu desfacut nu ii mai ajuta scula potrivita. Oricum, daca la case mai mare nu se vad modificarile in soft, la Dacia slabe sanse sa se vada la reviziile tehnice.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • #41
                        ei nici nu se uita dupa asta, ca stiu ca majoritatea nu mai softul de fabrica si pana acum n-au fost motoare sparte din cauza chiptuningului. de aia nici nu se agita.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42
                          chiar nu exista cineva care sa aiba softul schimbat sa isi spuna parerea dupa remapare ?

                          Comment


                          • #43
                            se poate inchide deoarece dupa atatea luni nu a existat nimeni care sa vina cu vestea ca a facut remapare la aceasta motorizare.

                            Comment


                            • #44
                              stai linistit ilie, trebuie doar sa mai treaca timpul sa se mai ieftineasca! eu nu as da 450 de lei pt remapare la 1.2! la 1.4 e 150 de lei, asa ar merge, dar 450....
                              timpul le rezolva pe toate! .....

                              Comment


                              • #45
                                asa ar trebui dar in curand nici nu o sa se mai fabrice logan cu actualul motor d4f

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google