Remapare Logan 1.6i 16v 105CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am facut si eu resoftare la logan 1.6 16v.
    Mi se pare ca a scazut foarte mult consumul (10-15%), si trage evident mai bine.
    PS: Multumesc Doc pentru seriozitate si promtitudine, recomand.

    Comment


    • #62
      Nu stiu cat de mult se vede o scadere de consum la motorul aspirat, dar cresterea de cuplu in zona de turatie medie este evidenta dupa resoftare.

      Multumesc pentru feedback-ul pozitiv.

      Cu respect,
      Doc
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • #63
        Doc o mica intrebare....ai putea resofta si motorul de 1.6 16v de pe Renault Laguna 2 ?

        Comment


        • #64
          Da, pot resofta si Laguna 2 cu 1.6i 16v, dar la un alt pret.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • #65
            A mai facut cineva de curand remapare la 1.6 16v euro4? Inca sunt in dubii vizavi de eventualitatea aparitiei tacanitului la benzina mai proasta(bag numai de 95) si de parerile impartite, la 1.4 mpi am fost multumit de remaparea Dimsport.

            Comment


            • #66
              eu nu am auzit sa tacane niciuna din cate am facut ,acuma depinde de cat de proasta e benzina , ca daca nici macar 95 nu are, o sa tacane si cu softu din fabrica.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #67
                No offense dar, sa faci remapare si sa te astepti la performante cu benzina de 95, e putin cam aiurea, nu? Performante mai bune ai si cu harta stock dar cu benzina buna, nu mai zic dupa remapare.
                "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                Comment


                • #68
                  Salut.
                  Astazi Doc a facut chiptuning la masina din semnatura.
                  Opinii:
                  +masina trage mai bine si urca mai repede in ture.
                  +consumul a ramas in jur de 9-10 in functie de aglomeratie si de talpa

                  - motorul in sarcina este putin mai zgomotos(asa cred eu )

                  In rest , sa am benzina de ars si drumuri de alergat.

                  Ms DOC > Up! de la mine.

                  Comment


                  • #69
                    Multumesc si eu. La cum ai plecat de la mine sa tot arzi benzina din rezervor.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • #70
                      Si eu il astept pe dealerul din GL sa fie disponibil pentru remapare. In weekend te ocupi, Doc? Sau dupa ora 18:30? La mine e problema cu timpul liber.

                      Comment


                      • #71
                        De un an de zile am resoftata masina, consumul depinde de cum conduci, mie mi-a ramas la fel. La ture joase se simte diferenta, trage mult mai bine,(proba am facut-o: in treapta a 2-a o tineam la 50 si de acolo ii dedeam talpa pana la limitare...), problema e la viteza maxima.... inainte culcam acul, acuma...nu prea, in treapta 1-2-3 o limitez lejer in ture... a mai patit cineva?

                        Comment


                        • #72
                          da, je. inexplicabil.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #73
                            Ti-a modificat curba de cuplu. Asta e toata chestia la resoftarea motoarelor pe benzina, trage mai bine in ture joase si mai slab (sa nu zic mai prost) cand o urci in ture.
                            Adica un fel de diesel )

                            Comment


                            • #74
                              nu musai. alte loganuri, cu acelasi soft, trag bine si in ture mari. cred ca mai depinde si d emotor, benzina, bujii, etc. eu in 45000km n-am schimbat nimic la ea, inca. la inceput stiu ca nu mergea mai tare, insa acum cu pinion de dizal cu tot, am dus acul la aprox 208km/h. cert e ca fata de unul stock, ma misc mai bine in orice treapta, iar timpii pe 0-100 si 0-400m sunt mai buni dupa resoftare. pana la urma, cred ca e si o senzatie ca nu prinde, asteptarile sunt prea amri, dracu stie
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #75
                                Salut! Am in plan sa imi adaug un chip tuning pe Loganul meu. Stiti pe cineva din Sibiu sau din imprejurimi care ofera aceste servicii?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google