Remapare Logan 1.6i 8v 90CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • motorul nu pierde cuplu, dar cu o roata mare il pune mai greu in asfalt decat cu o roata mica. si da, inclusiv la coaja de logan e chiar ca la sfantul bemveu
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Originally posted by Doc View Post
      Despre 1.6i E5 nu ai de unde sa afli impresii pentru ca eu nu am vazut niciunul modificat. Cel putin la mine inca nu a ajuns Logan 1.6i 85CP E5. Daca are acelasi ecu ca la Duster nu se poate modifica, insa daca ecu este identic cu cel de 1.2i 16v atunci eu il pot remapa.
      ecu e continental 3130
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Banuiam ca este acelasi. Intre timp la Duster au mai aparut niste variante de ECU.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • au re-brand-uit sirius-ul 3132 in conti 3130?
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • prin faptul ca schimbi treapta ceva mai repede, din cauza cuplului mai mare.

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              au re-brand-uit sirius-ul 3132 in conti 3130?
              e alt ecu.Pe niste renouri mai vechi se folosea siemens ems 3130,diferit de 3132,ala l-au rebranduit.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • salut cat ma costa o resoftare in bucuresti la un logan 1.6mpi?

                Comment


                • Daca mi se permite sa raspund eu...

                  te costa 150 de ron cu reducerea pentru membri loganclub
                  sigpic

                  Comment


                  • mersi pt raspuns si cu cine iau legatura sa ma intalnesc pt o resoftare?

                    Comment


                    • Cu mine ar trebui sa iei legatura, daca vrei sa faci o resoftare la Bucuresti. Ai numarul meu de contact in semnatura.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • pe 29 septembri sau 30 septembrie esti in bucuresti?

                        Comment


                        • Intre 28-30 Septembrie o sa fiu la Cluj, iar pe 28 Septembrie am intalnire cu LC Tg. Mures.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • si in bucuresti cand te gasesc?pe ce data?

                            Comment


                            • In Bucuresti ma gasesti in fiecare zi. Suna-ma la numarul afisat in semnatura si stabilim o zi cand sa ne vedem.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • La o autoutilitara cu un motor de 2,4 TD ;90 cp daca fac o astfel de operatiune de tuning cati CP pot sa castig...?

                                Mai clar ...Pot sa scot 110-120 cp de la un astfel de motor astfel incat sa nu il termin....
                                Daca obtin 110-120 cp in 4500 rot/min la un astfel de motor cred ca deja este mult....

                                Lamuriti-ma si pe mine ce se poate face si cu ce costuri....

                                Imi cer scze ca postez aici dar sunt cateva forumuri auto unde poti astepta mult si bine pana iti raspunde cineva.....In plus sunt extraordinar de anoste, banale si prost concepute
                                "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google