Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te costa 350 RON si trebuie sa suni la 0740.117.404
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Si inainte de remapare imi dadea norisori cand o calcam brusc (de ex intr-a 4-a de la 90 calcata pana pe la 120, norisori valabili si pentru treptele inferioare daca accelerarea se face brusc/violent sau cum vrem sa-i zicem).
      Situatia e la fel si acum la ~ 20.000 km de la resoftare, fara sa se fi inrautatit in vreun fel si asa cum au spus deja Doc si altii, este normal la motoarele diesel sa dea fum cand accelerezi brusc.
      Eu unul ma declar multumit de resoftare, chiar daca in toamna cand am facut-o eu a costat aproape dublu.
      ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
      Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

      Comment


      • Am masina resoftata de ceva timp si observ mari diferente la demaraj si urcat in turatie in functie de benzina,mai exact de cifra octanica.Cu aia de 95 mi se pare ca urca prea lent in turatie sau poate m-am obisnuit eu prea mult cu rempararea sau chiar atat de mult sa conteze daca e 100 sau 95?

        Comment


        • arzand mai repede si mai complet, utilizata in regim recomandat, cu depuneri mai mici de calamina, este normal sa simti un sprint mai bunicel (teoretic)
          sigpicMy ride

          Comment


          • in brasov face cinevaremapare la logan?
            multumesc

            Comment


            • Din pacate la Brasov nu avem dealer Dimsport care sa te ajute.

              Totusi legat de resoftari in alte orase, pe data de 3-5 iulie o sa fiu la o intalnire in Albac si in drumul meu voi trece prin Rm. Valcea, Sibiu, Sebes, Pitesti. Daca mai sunt doritori de resoftare la Dacia Logan in aceste orase trimiteti-mi un PM cu datele de contact si va voi anunta cand ajung.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • @alin2009: un test facut intre clio si subaru sti, cu diferite benzine, subaru a simtit cativa cai frumosi la o benzina cu cifra octanica mare, clio n-a simtit nimic. crezi ca un motor de logan va simti ceva diferenta? din cauza mersului mai "rotund" ai impresia ca trage mai bine. pe cronometru, diferenta e infima intre co95 si co100.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • daca facem remapatare trece de verificarea tehnica?
                  la dizel trece cu fumul?
                  a facut cineva verificarea?

                  Comment


                  • Daca pana acum au trecut toate, vor trece si de acum incolo cel putin cu modificarile pe care le-am facut noi.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • @ raduflorean:
                      Cateva posturi mai sus am explicat problema fumului... ala apare cand o accelerezi brusc, in majoritatea cazurilor in sarcina.
                      Ce e drept ITP-ul apucasem sa-l fac inainte de remapare cu vreo 3 luni dar sincer nu-mi fac griji de urmatorul ITP din cauza remaparii ca nu am de ce.
                      Daca ai dubii iti pot da un pm cu adresa mea si daca ai drum in viitorul apropiat prin Bucuresti te astept intr-o zi stabilita de comun acord sa o turez in gol cum iti fac aia la ITP sa vezi ca nu scoate fum sau daca scoate este foarte foarte putin(chestie care o vei intalni si la o masina care nu este remapata)
                      ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                      Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                      Comment


                      • Originally posted by raduflorean View Post
                        daca facem remapatare trece de verificarea tehnica?
                        la dizel trece cu fumul?
                        a facut cineva verificarea?
                        Pentru ceea ce face RacingCode nivelul de noxe nu reprezinta nici o problema.
                        Nu vreau sa exagerez sau sa par exagerat insa pentru o modificare normala stam mai bine ca la o masina de serie.

                        Comment


                        • remapat clar si multumit pe deplin.
                          sigpic #

                          Comment


                          • Originally posted by raduflorean View Post
                            daca facem remapatare trece de verificarea tehnica?
                            la dizel trece cu fumul?
                            a facut cineva verificarea?
                            Da , trece fara probleme . Golanul meu e facut de Doc de la 13000 , acum are 30000 , i-am facut ITP-ul de vreo 2 luni si chiar am cerut confirmare ca e ok dpdv al noxelor .

                            Si eu eram la fel de ingrijorat inainte de ITP .
                            B -X X - DDF x 2

                            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                            Comment


                            • Fumul la o masina resoftata de noi ramane in limite normale si nu deranjeaza in trafic. De asemenea, verificarea tehnica (ITP) la un motor diesel se face la turatie maxima, zona in care noi nu facem modificari. Nu se verifica noxele la un diesel ci opacitatea.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Nu sunt sigur ca nu se verifica si noxele la diesel .

                                Oricum dupa resoftare, la benzina se trece ITP-ul fara probleme. Personal chiar am vrut sa mi-l faca pe bune si nu a fost nici o problema. In alta ordine de idei ITP-ul se face cu filtrul de aer schimbat nu imbacsit ca e cam la limita.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google